Προς το περιεχόμενο

γνωμες για νεο ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν πρεπει να παρω mesa boogie για να εχω το τελειο gain θα το παρω.εξαλου λιγα λιγα που δινω και παιρνω διαφορα στα ιδια λεφτα ερχομαι χωρις αποτελεσμα

.ελπιζω να μην σας κουρασα με τις ερωτησεις μ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειναι υπερβολη να παρω 4χ12 για το σπιτι?εχει διαφορα με το 1χ12 ωστε να αξιζει τα λεφτα ?θα μπορεσω να παιζω σε χαμηλες εντασεις?

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

ειμαι πολυ μπερδεμενος.

βοηθηστε με σας παρακαλω εχω φαληρησει και ακομα δεν εχω πλησιασει καν στον ηχο που φανταζομουνα

 

4χ12 για το σπίτι γιατί; Νομίζω είναι προφανές ότι 1 ηχείο θα έχει διαφορά από 4. Θες να παίζεις σπίτι μόνο; Θες να κάνεις σπιτικές συναυλίες; Με 50 watt ενισχυτή και 4χ12 ετοιμάσου για έξωση. Και η πλάκα είναι ότι θα σε διώξουν πριν καν πλησιάσεις το 4/10 έντασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι υπερβολη να παρω 4χ12 για το σπιτι?

 

εγω εχω 2Χ12 κ την θεωρω υπερβολη..αλλα περισσοτερο με ενοχλει οτι πηρα 50 αρα (watt)κεφαλη για σπιτι κ οχι ενα πιο μικρο κεφαλι...κ μενω κ σε μονοκατοικια δικη μου κ παλι δεν τα ευχαριστιεμαι γιατι ξεφευγει η ενταση πολυ...

θα προτεινα να παρεις μικρη κεφαλη στα 15-20 watt κ μια καμπινα 1Χ12 ή το πολυ 2Χ12.

κ λεφτα θα γλιτωσεις κ πρακτικη για το δωματιο ειναι κ σου φτανει για να παιξεις κ να ευχαριστηθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχχαχχχχαχ οττο ελιωσα

λετε να ειναι υπερβολη ε?

βασικα θελω περισοτερο απο 1 ηχειο για να εχει λιγο ογκο ο ηχος σε πιο χαμηλες εντασεις.λεω εγω τωρα.....

καλα θα παω σε 2χ12 οπως ειπε και ο φιλος μας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απορια που εχω σχετικα ακομα ειναι ποιος ο λογος του mono kai stereo.

λεει πχ 120watts/8ohm, 2x 60watts/16ohm, mono/stereo (switchable)

δηλαδη πες οτι ο ενισχυτης μου εχει και 8 και 16 εξοδο.ποια η διαφορα να εχω 120ς στα 8 και ποια στα 2χ60 στα 16?

οκ καταλαβαινω τι εννοει αλλα την ουσια δεν καταλαβαινω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια και κατι αλλο με αυτες τις καμπινες τις harley davidson.

τα δυο ηχεια που εχει κανουν 120 ευρω το ενα.240 αν τα παρεις και τα 2 και η καμπινα 2χ12 229 ευρω.οκ το ξερω οτι ειναι προιον θομαν αλλα μηπως κατι βρωμαει με τα ηχεια.μηπως φτιαχνονται στην ενδοχωρα τις κινας με ανακυκλωμενους μαγνητες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απορια που εχω σχετικα ακομα ειναι ποιος ο λογος του mono kai stereo.

λεει πχ 120watts/8ohm, 2x 60watts/16ohm, mono/stereo (switchable)

δηλαδη πες οτι ο ενισχυτης μου εχει και 8 και 16 εξοδο.ποια η διαφορα να εχω 120ς στα 8 και ποια στα 2χ60 στα 16?

οκ καταλαβαινω τι εννοει αλλα την ουσια δεν καταλαβαινω

 

προφανως αυτα τα ειδες γραμμενα σε μια καμπινα 2χ12.αυτο που λεει πρακτικα ειναι οτι,οταν θα χρησιμοποιησεις μια κεφαλη,θα ειναι συνδεση mono,επιλεγεις 8ohm στη κεφαλη,και τη συνδεεις εκει που γραφει mono/8ohm στη καμπινα.η stereo συνδεση απαιτει 2 ενισχυτες,οπου ο καθενας θα συνδεθει σε μια απο τις 2 υποδοχες τις καμπινας,και καθε μια λειτουργει στα 16ohm.αρα θα επιλεξεις τη 16ohm εξοδο στους ενισχυτες.

 

''ρε παιδια και κατι αλλο με αυτες τις καμπινες τις harley davidson.'' :) :) ''harley benton'' εννοεις! :)

 

Every guitarist wants to play well.

But in reality, if good intentions were all it took, then everyone would be great.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε george το πιασα.οποτε δεν θα μου χρειαστει εμενα το στερεο με μια κεφαλη.

να σου πω παιζει ρολο που δεν εχω κεφαλη αλλα combo?

δηλαδη θα βγαλω απο τον combo το καλωδιο που παει στο ενσωματομενο ηχειο το οποιο ειναι 8 ομ και εκει θα βαλω την νεα καμπινα στα 8 ομ

καλα τα λεω η θα εχω καμια εκρηξη?

χααχαχχα ναι benton

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου