Προς το περιεχόμενο

Νεα Gibson Les Paul 2015, Musicstore 999euro?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο μου εκανε εντυπωση. Ξερω πως πανω κατω musicstore και θωμας εχουν τις ιδιες τιμες.

 

Για αυτο και λεω τί παιζει.

 

Γιατι στην τιμη μιας studio, δεν ξερω ανα αξιζει τα λεφτα της τοοση "καινοτομια"

 

 

O θωμας παντως δεν τις εχει για συγκριση

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τωρα, πειραζει που κι εμενα δεν μου αρεσει το αυτοματο κουρδισμα;

 

Δηλ, αν κανει 999 με αυτο, αγοραζοντας την και πουλωντας το, ποσο μου κατεβαινει η κιθαρα;;;;

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο μου εκανε εντυπωση. Ξερω πως πανω κατω musicstore και θωμας εχουν τις ιδιες τιμες.

 

Για αυτο και λεω τί παιζει.

 

Γιατι στην τιμη μιας studio, δεν ξερω ανα αξιζει τα λεφτα της τοοση "καινοτομια"

 

 

O θωμας παντως δεν τις εχει για συγκριση

 

 

Κοιταζοντας στη σελιδα των προσφορων του λιγο πιο πανω απο τις studio,βλεπω εξαιρετικες περιπτωσεις οπως classic με 1100,traditional με 1300 αλλα και standard με 1500 περιπου,τιμες που δεν νομιζω να βρισκονται για αυτες τις κιθαρες καινουριες.

Αν ηθελα καινουρια gib θα ορμουσα για να πω την αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. Σου εφιστώ την προσοχή και στο γεγονός πως η ταστιέρα είναι φαρδύτερη από ότι συνήθως. Με ξένισε και αυτό.

Με Nut Width: 45.34 mm (1.785") τη στιγμη που π.χ. η Fender εχει 42mm (1,650) και μια παραδοσιακη Les Paul οπως και οι Ibanez 43mm(1,680), πρεπει να εχεις ελαφρως τεραστια δαχτυλα για να την παιξεις ανετα. Και με τοσο λεπτο σωμα δεν ξερω αν βγαζει τον ηχο που περιμενεις απο μια Gibson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα, πειραζει που κι εμενα δεν μου αρεσει το αυτοματο κουρδισμα;

 

Δηλ, αν κανει 999 με αυτο, αγοραζοντας την και πουλωντας το, ποσο μου κατεβαινει η κιθαρα;;;;

Γνώμη μου είναι ότι αυτή η κιθάρα ίσως και να είναι καλή επένδυση. Δε νομίζω να βγάλουν πολλές λεπτές. Αν την πάρεις μη βγάλεις τίποτα από πάνω της και σε 200 χρόνια που θα την πουλήσεις χρυσάφι θα είσαι πλούσιος  ;D ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με τοσο λεπτο σωμα δεν ξερω αν βγαζει τον ηχο που περιμενεις απο μια Gibson

 

Αρχίζει το πάρτυ. Και αναρωτιόμουν πότε θα ειπωθεί αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ηδη σκεφτομαι πονηρα-αν και δεν χρειαζομαι αλλη gib- να χτυπησω αυτη https://www.musicstore.de/en_OE/EUR/Gibson-Les-Paul-Standard-2015-TA-Trans-Amber/art-GIT0032942-000 και να την παρκαρω στη ντουλαπα καμια 25αρια χρονια αθικτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ηδη σκεφτομαι πονηρα-αν και δεν χρειαζομαι αλλη gib- να χτυπησω αυτη https://www.musicstore.de/en_OE/EUR/Gibson-Les-Paul-Standard-2015-TA-Trans-Amber/art-GIT0032942-000 και να την παρκαρω στη ντουλαπα καμια 25αρια χρονια αθικτη.

 

Ωπα, αν η παραπανω κανει 1.555, ειναι η ιδια με αυτη του νακα στα 2.545;

 

http://www.nakas.gr/NakasMusic/default.aspx?id=19&cId=1133&pId=208010

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ηδη σκεφτομαι πονηρα-αν και δεν χρειαζομαι αλλη gib- να χτυπησω αυτη https://www.musicstore.de/en_OE/EUR/Gibson-Les-Paul-Standard-2015-TA-Trans-Amber/art-GIT0032942-000 και να την παρκαρω στη ντουλαπα καμια 25αρια χρονια αθικτη.

 

Είναι καθαρά θέμα έξυπνης και αποδοτικής επένδυσης δηλαδή  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου