Προς το περιεχόμενο

Νεα Gibson Les Paul 2015, Musicstore 999euro?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως λεει ο τίλτος.

 

Δεν βγαζω ακρη...

 

Τι παιζει; B-stock που δεν αναφερεται κτλ;

 

https://www.musicstore.de/en_OE/EUR/Gibson-Les-Paul-Less-2015-HCS-Heritage-Cherry-Sunburst/art-GIT0032923-000

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Less+

 

GIBSON 2015 Les Paul Less Plus

 

A brand new Les Paul is making its debut in 2015, and it's called the Less+. This guitar offers great value on a diet. The mahogany body still features the same weight relief routing as the other Les Paul models, but the body has been thinned downed and features a classic carve contoured back. The result is an instrument with an even lighter weight, allowing for hours of comfortable play.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nop brand new είναι, μετά τα αρνητικά σχόλια για τις νέες Gibson και την σειρά του '16 που βγήκε/βγαίνει προσπαθούν να ξεστοκάρουν την "αμαρτωλή" παρτίδα του 2015 με τις καινοτομίες που δίχασαν τον κόσμο. Εγώ βλέπω την Studio που πήρα πριν μερικούς μήνες 1100 να τη δίνουν τώρα 879 και τρελαίνομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι 'ν παλι και τουτο...

 

Βλεπω τα pots και λεω, καμια Gibson classic θα ειναι.

 

Αλλά αυτο το thined downed, στην πραξη τι σημαινει;

 

Αξιζει τα λεφτα της; Ειναι στα αληθεια προσφορα; ή σε αυτη την τιμή ο,τι πληρωνεις παιρνεις, και στην ουσια μια κατωτερη των standard gibson?

 

 

Γιατι αν η διαφορα ειναι "με το κιλο" στην τιμη, να πω του αμερικανου να μου κοψει 2-3 κιλά για το σπιτι!

Το υπολιπο να το φυλαξω στην καταψυξη, μην πεταχτει  ;D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι 'ν παλι και τουτο...

 

Βλεπω τα pots και λεω, καμια Gibson classic θα ειναι.

 

Αλλά αυτο το thined downed, στην πραξη τι σημαινει;

 

Αξιζει τα λεφτα της; Ειναι στα αληθεια προσφορα; ή σε αυτη την τιμή ο,τι πληρωνεις παιρνεις, και στην ουσια μια κατωτερη των standard gibson?

 

 

Γιατι αν η διαφορα ειναι "με το κιλο" στην τιμη, να πω του αμερικανου να μου κοψει 2-3 κιλά για το σπιτι!

Το υπολιπο να το φυλαξω στην καταψυξη, μην πεταχτει  ;D

 

Αν είσαι Αθήνα μπορείς να τη δοκιμάσεις στο Νάκα στο κέντρο. Την είχα δοκιμάσει το καλοκαίρι και η αλήθεια είναι ότι δε μου άρεσε. Βέβαια πιστεύω πως δε μου άρεσε επειδή είναι διαφορετική όχι επειδή είναι κακή. Πολύ ελαφριά και λεπτή. Ο κόσμος δε θέλει πολλές καινοτομίες, όπως ξέρεις, έτσι η gibson άρον άρον ξεσκαρτάρει την 2015 φουρνιά. Για 999 μια χαρά είναι, και για 1300 μια χαρά θα ήταν.

 

ΥΓ. Σου εφιστώ την προσοχή και στο γεγονός πως η ταστιέρα είναι φαρδύτερη από ότι συνήθως. Με ξένισε και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απ οτι φαινεται στα γερμανομαγαζα η gib εχει κανει καλυτερη συμφωνια με το musicstore παρα με τον thomann,μιας και τις προσφορες μονο εκει βλεπω να τις δινει.

Και ειναι οντως πολυ καλες προσφορες για καποιον που θελει να παρει καινουρια gib του κουτιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου