Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με μπρατσο σε epiphone strat copy


bsiap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλό θα ήταν να κάνει πρώτα μία ερώτηση σε μάστορα και μετά να αγχωνθεί για την τιμή.

 

Είχα δει σε μία φώτο(την έψαξα αλλά δεν την βρίσκω πάλι :P)ενός Έλληνα μάστορα που "ίσιαζε" μπράτσο από κλασσική κιθάρα με πρέσσα.

 

Μήπως μπορεί και να γίνει το ίδιο και στην περίπτωση του φίλου.

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τα επιχειρούσα πάντως με τελείως λασκαρισμένο (ή βγαλμένο) το trussrod, αλλά (προφανώς) ξεσφίγγοντας  όσο χρειάζεται ώστε προοδευτικά να κερδίζω την παραμόρφωση που θέλω.  

 

Η βέργα είναι ήδη τελείως ξεσφιγμένη.

Φαντάζομαι εννοείς να σφίγγεις σιγά σιγά όσο προχωράει η διαδικασία και έρχεται το μπράτσο να ισιώσει. Δηλαδή να φτάσεις σε ένα αποτέλεσμα με ίσιο μπράτσο και το truss rod μισοσφιγμένο ωστε να μπορεί να βοηθήσει στο μέλλον για να διορθώσει παρόμοιο πρόβλημα.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα; να με και εγω!

 

Εμένα θελει 2 χερια, 4 πόδια

 

Για την ιστορια, το παραπανω ποστ/τρολλ μου ηταν λογω χμ, bug? που εδειχνε αναμεσα στο ποστ του fusiongtr μερικες ιδιες φωτο του προφιλ μου... Εξου και το "Ώπα; να με και εγω!"

 

Μετα εσβησαν...

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου