Προς το περιεχόμενο

BBE Sonic Stomp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.bbesound.com/products/stomp_boxes/Sonicstomp/

 

Τι ακριβώς κάνει αυτό;;;Δηλαδή διάβασα ότι "ζωντανεύει" τον ήχο του δίνει διαύγεια αλλά αυτά τα ερμηνεύει ο καθένας διαφορετικά.Στην πράξη τι παίζει;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πειράζει" τα μπάσα και τα πρίμα. Ουσιαστικά προσθέτει χαρακτηριστικά του ήχου τα οποία και θάβονται από τα "φυσιολογία" των ηχείων και ταυτόχρονα boostάρει αυτές τις συχνότητες. Δηλαδή τρέχα γύρευε. :D :D

 

Εγώ έχω το 362 (πάνω κάτω το ίδιο πρέπει να είναι αλλά σε φέτα). Αυτό που είχα διαβάσει ισχύει, δηλαδή όταν το έβαλα δεν είδα τρελή διαφορά, αλλά μετά από κανένα μισάωρο παίξιμο, πάτησα το bypass και έπαθα... Καμμιά σχέση.

Τώρα το έχω μόνιμα ανοιχτό. :wink:

 

Εσένα συγκεκριμένα janick το σίγουρο είναι ότι θα σου αρέσει πάρα πολύ το αποτέλεσμα, γιατί δημιουργεί πολύ όγκο στον ήχο. Για nu-metal καταστάσεις κλπ είναι μανούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E γιατί να μην μπουστάρω απο το EQ ποιά η διαφορά;;

 

Ωραίο αυτό με τα μπάσα που λες αλλά μη γίνουν τα πρίμα Gillete Mach3 :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνει μόνο equilization. Προσθέτει μικρά delay και άλλα εφέ σε συγκεκριμένες συχνότητες με βάση ψυχοακουστικές μελέτες, τα οποία προσθέτουν όγκο στο τελικό αποτέλεσμα. Τα πρίμα τονίζονται όσο θέλεις εσύ αλλά έχουν smooth κορυφές. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πειράζει" τα μπάσα και τα πρίμα. Ουσιαστικά προσθέτει χαρακτηριστικά του ήχου τα οποία και θάβονται από τα "φυσιολογία" των ηχείων και ταυτόχρονα boostάρει αυτές τις συχνότητες. Δηλαδή τρέχα γύρευε. :D :D

 

Εγώ έχω το 362 (πάνω κάτω το ίδιο πρέπει να είναι αλλά σε φέτα). Αυτό που είχα διαβάσει ισχύει' date=' δηλαδή όταν το έβαλα δεν είδα τρελή διαφορά, αλλά μετά από κανένα μισάωρο παίξιμο, πάτησα το bypass και έπαθα... Καμμιά σχέση.

Τώρα το έχω μόνιμα ανοιχτό. :wink:

 

Εσένα συγκεκριμένα janick το σίγουρο είναι ότι θα σου αρέσει πάρα πολύ το αποτέλεσμα, γιατί δημιουργεί πολύ όγκο στον ήχο. Για nu-metal καταστάσεις κλπ είναι μανούλα.[/quote']

 

Κάτι σαν το loudness των hi-fi ενισχυτών;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BBE sonic maximizer παραμορφώνει ελαφρώς τις υψηλές συχνότητες και γενικότερα βασίζεται σε ψυχοακουστικά φαινόμενα και μας δίνει την αίσθηση του clarity της καθαρότητας κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνει μόνο equilization. Προσθέτει μικρά delay και άλλα εφέ σε συγκεκριμένες συχνότητες με βάση ψυχοακουστικές μελέτες' date=' τα οποία προσθέτουν όγκο στο τελικό αποτέλεσμα. Τα πρίμα τονίζονται όσο θέλεις εσύ αλλά έχουν smooth κορυφές. :wink:[/quote']

 

Οκ thanks θα παρω την κίθαρις και θα το δοκιμάσω σε κανένα μαγαζί :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BBE sonic maximizer παραμορφώνει ελαφρώς τις υψηλές συχνότητες και γενικότερα βασίζεται σε ψυχοακουστικά φαινόμενα και μας δίνει την αίσθηση του clarity της καθαρότητας κτλ.

 

Την αίσθηση τι να την κάνω αν ο ήχος δεν αλλάζει;; :lol: :lol: :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BBE sonic maximizer παραμορφώνει ελαφρώς τις υψηλές συχνότητες και γενικότερα βασίζεται σε ψυχοακουστικά φαινόμενα και μας δίνει την αίσθηση του clarity της καθαρότητας κτλ.

 

Την αίσθηση τι να την κάνω αν ο ήχος δεν αλλάζει;; :lol: :lol: :wink:

 

Μα... αλλάζει... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E γιατί ο ytsestef λέει δίνει την άισθηση;;Για την αίσθηση θα σκάσω 100 ευρώ;; :lol: :lol: :lol:

 

Νο offence ytsestef!! :D :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου