Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με κολλήσεις jack


Man LP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα.

αγόρασα κάποια jack (Hicon HI-J63MA05) και καλώδιο (Sommer Tricone) με σκοπό να τα κολλήσω για να συνδέσω τα πετάλια στο pedalboard μου.

 

το πρόβλημα είναι ότι ενώ τα μισά καλώδια λειτουργούν χωρίς πρόβλημα τα άλλα μισά μου ρίχνουν λίγο την ένταση και μου αφαιρούν πρίμα. είναι όλα κολλημένα με τον ίδιο τρόπο.

μήπως ξέρεις κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

Υ.Γ. τα ελλατωματικά καλώδια τα ξανακόλλησα όσο καλύτερα μπορούσα αλλά δεν έφτιαξε κάτι. 

100_2799.thumb.JPG.5bf7ba5044e5204afa8d43ef73a905bf.JPG

100_2800.thumb.JPG.bd48fb7b1dc6d215f79ebf1c15d3dd83.JPG

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μαυρο πλαστικο στο καλωδιο του σηματος απογυμνωσε το πιο πισω να μην ακουμπαει τη κολληση ή να μην ειναι κοντα τελοσπαντων.κατα τα αλλα η κολληση φαινεται καπως μετρια...επισης σιγουρεψου οτι δεν εχεις κοψει κατα λαθος ''τριχες'' των καλωδιων(σηματος και γειωσης).

 

 

Every guitarist wants to play well.

But in reality, if good intentions were all it took, then everyone would be great.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μαυρο πλαστικο στο καλωδιο του σηματος απογυμνωσε το πιο πισω να μην ακουμπαει τη κολληση

 

 

Αυτό ήταν τελικά. απογύμνωσα το μαύρο πλαστικό στο καλώδιο του σήματος και όλα καλά. 

Ωραίος ο GeorgeST.Σε ευχαριστώ.

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου