Προς το περιεχόμενο

One of the biggest HI-FI collectors in Europe.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

θα είχε τεράστιο ενδιαφέρον (τουλάχιστον για μένα), ένα audio μουσείο όπου ένας κυριούλης (με την ευγενή τρέλα του εν λόγω), θα έκθετε στα αυτιά μας "στημένα" προς ακρόαση, διάφορα setup από μια ανάλογη συλλογή...

 

η ιστορία του hi fi live... μμμμ...  ::)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

θα είχε τεράστιο ενδιαφέρον (τουλάχιστον για μένα), ένα audio μουσείο όπου ένας κυριούλης (με την ευγενή τρέλα του εν λόγω), θα έκθετε στα αυτιά μας "στημένα" προς ακρόαση, διάφορα setup από μια ανάλογη συλλογή...

 

η ιστορία του hi fi live... μμμμ...  ::)

Και recordings!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Επειδή έτυχε να βρεθώ σε ένα τέτοιο δωμάτιο πολλές φορές, θα ανεβάσω φωτογραφία μόλις μπορέσω, ενός φίλου από την Ουκρανία, θα ήθελα να πω πως αυτή ή τρέλλα με την άκρατη απόκτηση κυρίως ιαπωνικών μηχανημάτων, στην ανατολική Ευρώπη δεν βασίζεται στη λογική του Hi end. Ακόμα και στο παραπάνω βίντεο τα ηχεία ήταν σχεδόν ανύπαρκτα ή απλά φτηνά.

 

Ο φίλος μου ο Ανατόλι πχ έχει 3 σετ Bose 301! Αντί να πάρει ένα καλό, πήρε ³ φτηνά για να ακούει τα πολλά συστήματα απο Nakamichi κασσετόφωνα, Sansui ενισχυτέςκαι Akai μπομπινοφωνα.

 

Ή λογική αυτή που με ξεπερνάει, έχει άλλες ρίζες και σίγουρα δεν αποσκοπεί στο να απολαύσει μουσική με τα καλύτερα μηχανήματα αναπαραγωγής.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επειδή έτυχε να βρεθώ σε ένα τέτοιο δωμάτιο πολλές φορές, θα ανεβάσω φωτογραφία μόλις μπορέσω, ενός φίλου από την Ουκρανία,

Για δώσε , για δώσε. ;D

 

 

 

Ή λογική αυτή που με ξεπερνάει, έχει άλλες ρίζες και σίγουρα δεν αποσκοπεί στο να απολαύσει μουσική με τα καλύτερα μηχανήματα αναπαραγωγής.

 

Δεν μπορώ να μιλήσω εξ ονόματος του συγκεκριμένου βέβαια, αλλά μπόρω να καταλάβω γενικότερα ότι η ψύχωση με κάθε είδους μηχάνημα (εν προκειμένω μπομπίνες - ντεκς-mini discs), δεν έχει να κάνει πάντα με τον ευρύτερο σκοπό του (αναπαραγωγή- ηχογράφηση), όσο με το μηχάνημα αυτό καθε αυτό.

 

Το παθαίνω και εγώ συχνά. ;D

 

Θέλω να πώ ότι μπορεί να συναρπάζει κάποιον ο μηχανισμός τους, το σχέδιό τους...τα φωτάκια τους ....η "ιστορία τους" κ.ο.κ.

 

Υ.Γ. Το λέω γιατί έχω και εγώ έναν φίλο με περισσότερα από 60 hi-end decks, τα οποία δεν τα έχει καν συνδεδεμένα.  ;D ;D ;D

Που και που, συνδέει από κανένα, τσεκάρει αν δουλεύει , και μετά πίσω στη θέση του.

 

Όλες οι συλλογές και όλοι οι συλλέκτες , έχουν μια "αρρωστια"  ;D

 

Υ.Γ. 2

 

Άλλωστε φαντάζομαι, αν τον συγκεκριμένο του video, τον ενδιέφεραν ΜΟΝΟ οι hi-end ακροάσεις, θα είχε απλά ΕΝΑ hi-fi system.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου