Προς το περιεχόμενο

Wampler Plexi Drive Deluxe


ychris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες,

Εάν έχει  ή είχε κάποιος εμπειρία με το πετάλι του τίτλου θα με βοηθούσε.

Ο στόχος είναι ένα ποιοτικό πετάλι (od&dist, 2 σε ένα) για rock, blues.

Το άκουσα στο YouTube και μου άρεσε αρκετά.

Μια άποψη παραπάνω από χρήστες μόνο καλοδεχούμενη είναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηχογραφησα πριν λιγες μερες εναν κολλημενο ;D με δαυτο.

Μου ηρθε περιχαρης, με την προσφατη αγορα του, απο το Guildford.

 

Χουμμμ ::)... Μου φαινεται λιγο υπερτιμημενο. Ο φιλος ειχε δωσει 200-220 λιρες.

Πανω στον twin reverb μου, παρουσιασε την εικονα ενος κοινου οβερντραιβ, χωρις κατι

που να με εντυπωσιασει. Το μοναδικο του + ειναι η υπαρξη του eq, κατι που διευκολυνει,

ενω παραλληλα μπορει να χαντακωσει, εναν απειρο χρηστη.

 

 

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις αυτό και δεν ξαναασχολεισαι με το θέμα drivepedal  ;)

http://smart.noiz.gr/details.php?id=271626

 

δεν εχω σχεση με τον πωλητή...εχω 2 τετοια και δεν τ αλλαζω με ΤΙΠΟΤΑ

 

Wampler πολλά λεφτά για το τίποτα...είχα μπόλικα απο δαυτα...Pinnacle, plexi, Slostortion  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο YouTube μου άρεσε πάρα πολύ και με αρκετές δυνατότητες. Σκεφτόμουνα να καταργήσω 2 πετάλια και στη θέση τους να βάλω 1. Περισσότερο με ενδιαφέρει το distortion.

Με προβλημάτισαν οι απόψεις σας, άλλα δεκτές, ο κάθε ένας με τις εμπειρίες και γούστα του.

Προφανώς πρέπει να ψαχτώ περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχοντας 2 wampler στη κατοχη μου και εχοντας παιξει αλλο ενα,αλλα οχι το plexidrive για να ειμαι ειλικρινης,μπορω να σου πω οτι η ποιοτητα τοσο του ηχου οσο και της κατασκευης των πεταλιων wampler ειναι κορυφαια!απο κει και περα εξαρταται τι ηχο ''κυνηγας''.

Every guitarist wants to play well.

But in reality, if good intentions were all it took, then everyone would be great.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο YouTube μου άρεσε πάρα πολύ και με αρκετές δυνατότητες. Σκεφτόμουνα να καταργήσω 2 πετάλια και στη θέση τους να βάλω 1. Περισσότερο με ενδιαφέρει το distortion.

Με προβλημάτισαν οι απόψεις σας, άλλα δεκτές, ο κάθε ένας με τις εμπειρίες και γούστα του.

Προφανώς πρέπει να ψαχτώ περισσότερο.

Να ψαχτείς εκτός youtube και με τα δικά σου αυτιά...

Εμεις θα σου λεμε τι αρεσει σε εμάς!!!

Σε μενα πχ αρεσουν οι ξανθιές, εσενα ισως οι μελαχρινές...γούστα ειναι αυτά

Αυτό που για μένα είναι must για σενα μπορεί να είναι Hate...

Tα Wampler παντως κατ εμέ ειναι υπεροκοστολογημένα, ποιοτικά μεν αλλά σε λίγο καιρό θα ψάχνεις για το επόμενο drive πετάλι σου..

Η αγγελία που σου πρότεινα δεν ηταν τυχαία...

Εχουν περάσει ΑΠΕΙΡΑ drive πεταλια απ τα ποδια μου και το ΜΟΝΟ που αντεχει στο pedalboard ειναι αυτό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εγώ το απλό plexi το πούλησα μετά από μιαν εβδομάδα περίπου, ακουγόταν πολύ καλά σπίτι χαμηλά,  αλλά στα λαιβ δεν υπήρχε. Ειδικά για drive είναι δύσκολο να διαμορφώσεις ακριβή γνώμη από YouTube, και μπορεί να δώσεις ένα σωρό λεφτά για κάτι που δεν θα σου αρέσει, η δεν θα ταιριάζει με τα υπόλοιπα μηχανήματα που έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακραν το καλυτερο distortion και εχω αλλαξει δεκαδες.Απιστευτος ηχος , παιζει  τα παντα και οπου και να το βαλεις φανταστικα.Εδω η πιο προσφατη εκδοση    http://smart.noiz.gr/details.php?id=273206  και τελειωσες με το θεμα distortion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου