Προς το περιεχόμενο

Νέα μπάντα από τον κιθαρίστα των Τσοπάνα Rave


XarDin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέα μπάντα από τον κιθαρίστα των Τσοπάνα Rave και την ηθοποιό Νίκη Γρανά.

 

H μπάντα κινείται στο ατμοσφαιρικό, alternative rock και μόλις κυκλοφόρησε το πρώτο της EP "unite".

Ακούστε τo από την σελίδα του συγκροτήματος στο bandcamp:

 

https://misty9.bandcamp.com/album/unite-ep

 

MISTY_9_COVER_HQ.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕξαιρετικοΤΑΤΟ απο songwriting, ενορχηστωση, παραγωγη, κιθαρες και φωνητικα!

 

Μονο το these days απο την πρωτη ακροαση μου φανηκε πιο αδυναμο. Το unite ειναι οντως το δυνατο σημειο του δισκου ως πιο catchy χωρις να υποννοω τιποτα αρνητικο. Τρομερο το σολο του (ebow?) και το outro :)

 

Για μας τους υπολοιπους, θα σε ενδιεφερε να μοιραστεις λιγο παραπανω πληροφοριες σχετικα με την ιστορια του ντουετου, την συλληψη και πραγματωση των κομματιων, τις ηχογραφησεις, τις κιθαρες, τα πεταλια και τους ενισχυτες που χρησιμοποιηθηκαν και ο.τι αλλη λεπτομερεια αφορα την παραγωγη / προσεγγιση;

 

Πολλα μπραβο και παλι, καλη συνεχεια και ευχαριστουμε προκαταβολικα :) :)

 

ΥΓ: Να τα ακουσουμε και live :)

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε πάρα πολύ παιδιά!!  ;D

 

AuditoryDriving όσον αφορά αυτά που ρωτάς:

 

Η μπάντα υπάρχει εδώ και περίπου 2 χρόνια. Σε αυτά τα χρόνια άλλαξε αρκετές φορές το rythm section του συγκροτήματος και γι' αυτό δεν κυκλοφόρησε κάτι νωρίτερα.

 

Το καλοκαίρι μπήκε στην μπάντα και η αφεντιά μου (που παρεμπιπτόντως είμαι ο drummer) και ξεκινήσαμε την ηχογράφηση του πρώτου EP.

 

Η ηχογράφηση και η μίξη έγινε στο Studio Live απο τον Παναγιώτη Σπυρόπουλο και το mastering στo SweetSpot Production Studio απο τον Γιάννη Χριστοδουλάτο.

 

Η μπάντα έκτος απο αυτά τα κομμάτια, έχει έτοιμα πολλά ακόμα, ικανά να γεμίσουν ένα full lenght album (και με το παραπάνω) ... πράγμα που σημαίνει ότι σύντομα θα υπάρξει συνέχεια!  ;D

 

Για τις κιθάρες και τα πετάλια δεν είμαι ο αρμόδιος να απαντήσει... θα ρωτήσω όμως και θα επανέλθω.

 

υ.γ. Live έχει κανονιστεί ήδη!! 18 Γενάρη στο Θέατρο Δίπυλον με ελεύθερη είσοδο! Θα επανέλθω σύντομα με αφίσα και λοιπά στοιχεία!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου