Προς το περιεχόμενο

Lakis Kallianides- Believe in Me


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ενα τραγουδι που έγραψα και ηχογράφησα με τον Γιώργο Παπαθεοδώρου....σχεδόν 20 χρόνια πριν.

 

Ήταν κάτι σαν b side ενός album που ηχογραφουσαμε και ολοκληρώσαμε τότε.

 

Θεωρητικά θα μπορούσα να φωναξω τον George και σε κάποια στιγμη που είχαμε και οι 2 χρόνο, να του κάνουμε και ένα βιδεον...αλλά βαριέμαι τωρα  ;D ;D

 

 

Believe_In_Me01.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το κομμάτι είναι πολύ καλό, πιασάρικο..... ;), κρίμα που έμεινε στο χρονοντούλαπο της λήθης 8). Εντάξει η παραγωγή ολίγον τι χωλαίνει (20 χρόνια πρίν....) αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα. Πες μερικά πράγματα όμως για το όλο project και ποιός είναι ο Γιώργος Παπαθεοδώρου ??? ::). 

Υ.Γ.  20 χρονών είσουν τότε έ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πες μερικά πράγματα όμως για το όλο project και ποιός είναι ο Γιώργος Παπαθεοδώρου ??? ::).  

Φίλος και συνεργατης μουσικός, ό οποιός ακολουθεί και αυτός τωρα solo καριέρα.  :P ;D(ειναι multi-instrumentalist - πλέον με όσους συνεργαζόμουν τότε 5-6 άτομα, καναν όλοι τα δικά τους studios και τα παιζουν όλα μονοι και αυτοί- και έτσι είμαστε αγαπημένοι  ;D ;D ;D ;D ;D )

Στο κομματι τραγουδάει, bass line...πληκτρα, και παραγωγη μαζι....δυσκολα χρονια  ;D ;D

Περασαμε ωραια.

 

Το album ολοκληρωθηκε (8 tracks), αλλά επειδή είχε και άλλους συνεργατες, δεν το ανεβασα πριν τουλαχιστον συμφωνησουν όλοι (καποτε ειχε ανεβει στην τοτε mp3 com).

 

Τότε ήμουν 10  :P :P ;D ;D

 

Εντάξει η παραγωγή ολίγον τι χωλαίνει (20 χρόνια πρίν....)

 

Αν γινόταν video, θα γινόταν remix-remaster....κάπου υπάρχουν τα multitracks....αραχνιασμένα  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο, εμπορεύσιμο.

Του υπεραξίζει μια συγχρονη παραγωγική επεξεργασία.

Να το κάνεις καποια στιγμή.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ωραίο, εμπορεύσιμο.

Του υπεραξίζει μια συγχρονη παραγωγική επεξεργασία.

Να το κάνεις καποια στιγμή.

Ίσως σε κάποιο 10ημερο break...με καλό καιρό (φανταζομαι αρκετες γυναικες στο βιδεον ;D ;D ;D).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιασάρικο ροκοπόπ που συνθετικά δε δείχνει καθόλου τα χρόνια του αλλά ούτε και ότι είναι ημεδαπό. Προσωπικώς μου άρεσε πολύ. Περί παραγωγής, μόνο η ηλεκτρική είναι λίγο εκτός κλίματος ηχητικά. Ωραίο ριφ η ακουστική και ωραίος ήχος.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πιασάρικο ροκοπόπ που συνθετικά δε δείχνει καθόλου τα χρόνια του αλλά ούτε και ότι είναι ημεδαπό. Προσωπικώς μου άρεσε πολύ. Περί παραγωγής, μόνο η ηλεκτρική είναι λίγο εκτός κλίματος ηχητικά. Ωραίο ριφ η ακουστική και ωραίος ήχος.

Vielen Dank Σπυρος  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν την εποχή που έγραφες κομμάτια και για τους Duran Duran?

 

Κάπου προς τα εκεί με πήγε ενορχηστρωτικά, αλλά όχι και ηχητικά.

Εννοώ τον ήχο του μπάσου και των τυμπάνων περισσότερο (είναι πιο "ζεστός" και λιγότερο κομπρεσαρισμένος).

 

Η ηλεχτρικιά μια χαρά μου φάνηκε εκτός από τον ήχο του σόλο, που με πήγε σε κάτι Ελληνικές παραγωγές των 90s (λίγο chorus-ο-flanger-ικός, και η παραμόρφωση επίσης).

 

Και επειδής το κομμάτι "λέει" κάργα, άφησε ότι κάνεις αυτό τον καιρό, μάζεψε πολλααααά κορίτσα, και ξεκίνα βιντεοκλιπ άμεσα (πισίνες, κοκταίηλ, μπικίνια, παρεό, βαμένο νύχι στα πόδια, ή αν θέλεις, να κινδυνεύουν όλες από κάποιον "κακό", και εσύ ανέκφραστος και ατσαλάκωτος, "καθαρίζεις" και σ' ευχαριστούν όλες μετά, ξέρεις εσύ τώρα).

 

Όχι τίποτ' άλλο, αλλά να δουν και τα ματάκια μας τα γέρικα κανένα όμορφο πλάσμα. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ήταν την εποχή που έγραφες κομμάτια και για τους Duran Duran?

 

 

Ο George Duran Duran-ιζει.

Και εγώ ακούω, απλά εγώ έχω δισκογραφία τους.

Αυτός πρεπει να χει πράγματα που δεν εχουν και οι ίδιοι. ;D ;D ;D

 

Θέλει καλόν καιρόν το βιδεον....να βγει girl panic  ;D ;D ;D

 

 

 

Η ηλεχτρικιά μια χαρά μου φάνηκε εκτός από τον ήχο του σόλο, που με πήγε σε κάτι Ελληνικές παραγωγές των 90s (λίγο chorus-ο-flanger-ικός, και η παραμόρφωση επίσης).

 

 

 

E μα, Ελληνικη 90'ς παραγωγή ήτο!  ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου