Προς το περιεχόμενο

Πως να βελτιωσω την φωνη μου?


NikosYNWA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειας σε ολους. Θα ηθελα να μαθω εαν γινεται να βελτιωσω την φωνη μου. Ειμαι ηθοποιος και επειδη οι περισσοτεροι συμφοιτητες μου εχουν καλη φωνη και εγω δεν εχω θα ηθελα να την βλελτιωσω.

 

Ειναι εφικτο με δουλεια να αναπτυξεις μια καλή φωνη όταν εισαι κακος στο τραγουδι? Τεχνικες που μπορω να δουλεψω μόνος μου? Δεν λεω να γινω Stvie Wonder αλλα τουλαχιστον να ακουγομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν έχεις το "χάρισμα"-"ταλέντο"-"Θείο δώρο" (όπως θέλεις πέστο) της καλής φωνής, με ότι αυτό συνεπάγεται, ο άλλος τρόπος είναι, δάσκαλος.......Όλα τα άλλα (youtube, μοναχικές προσπάθειες :P ;D κ.τ.λ.) είναι ημίμετρα που δεν θα σου προσφέρουν σχεδόν τίποτα, αλλά μάλλον κακό θα σου κάνουν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν έχεις το "χάρισμα"-"ταλέντο"-"Θείο δώρο" (όπως θέλεις πέστο) της καλής φωνής, με ότι αυτό συνεπάγεται, ο άλλος τρόπος είναι, δάσκαλος.......Όλα τα άλλα (youtube, μοναχικές προσπάθειες :P ;D κ.τ.λ.) είναι ημίμετρα που δεν θα σου προσφέρουν σχεδόν τίποτα, αλλά μάλλον κακό θα σου κάνουν.....

 

 

Σωστά, και απο τη στιγμή που θέλεις να κανεις σωστή δουλεια καλο θα ήταν (ή μαλλον το καλυτερο) να σε αναλάβει καποιος έμπειρος. Έτσι και πιο γρήγορα θα εχεις αποτέλεσμα, και πιο καλο το ίδιο το αποτέλεσμα.

 

Απο τη στιγμή που σπουδάζεις ηθοποιός, καλο ειναι να μαζεύεις "γαλόνια" που θα σε κάνουν περιζήτητο επαγγελματία ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοιταξα το θεμα..αλλα το παιδι που το ανεβασε ηξερε κατι απο μουσικη..εγω ειμαι τελειως ασχετος...

 

Ναι αλλά έχει πολλές απόψεις πάνω στο ερώτημα που σε ενδιαφέρει

Ειναι εφικτο με δουλεια να αναπτυξεις μια καλή φωνη όταν εισαι κακος στο τραγουδι?

 

εγώ πιστεύω πως όχι

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αγωγη του λογου - Νικος Παπακωνσταντινου

http://www.politeianet.gr/books/9789605581619-papakonstantinou-d-nikos-dodoni-agogi-tou-logou-240132

 

Αυτο εχω να προτεινω, ειναι κορυφαιο βιβλιο και απαραιτητο για ηθοποιους, υπαρχουν και ασκησεις τονικοτητας αλλα καλο θα ειναι να βρεις καποιον δασκαλο να σε καθοδηγησει

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

 

Ειναι εφικτο με δουλεια να αναπτυξεις μια καλή φωνη όταν εισαι κακος στο τραγουδι?

Εγω θαρρω πως ναι. Τουλαχιστον θα ελεγα οτι μπορεις να φτιαξεις μια αξιοπρεπη φωνη για τραγουδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου