Προς το περιεχόμενο

Fender μπάσο για heavy metal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε άμα είσαι studiάρχης θα αγοράσεις τον σίγουρο και all around εξοπλισμό (βλ. Fender' date=' Warwick)...

 

Λογικό δεν είναι;[/quote']

 

Δεν νομιζω να υπαρχει εστω και ενα γνωστο ροκ γκρουπ που να μη χρησιμοποιει τον προσωπικο του εξοπλισμο οταν ηχογραφει (αλλωστε δεν νομιζω τα μεγαλα recording studios του εξωτερικου να παρεχουν καν κιθαρες & μπασα.. :lol: και αν παρεχουν ειναι συνηθως τιποτα vintagιες :lol: )

Απόλυτα σωστός! :) Ο καθένας ρε παιδιά έχει τον δικό του εξοπλισμό και μ 'αυτόν θα ηχογραφήσει.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aλλά κι εσύ βρε παιδάκι μου μπασίστας σε Metal συγκρότημα?? :lol: :lol: Πως το έπαθες αυτό?? :lol:

 

Μου θυμίσες έναν γνωστό μου ψηλοσαλεμένο όταν τον ρώτησαν στο στρατό τη δουλειά κάνει αυτός απάντησε είμαι τραγουδιστής σε underground συγκρότημα, και τον βάλανε να παίζει μπαγλαμά στη χορωδία :lol:

 

Φυσικά δεν είχε ξαναπιάσει μπαγλαμά στη ζωή του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλά κι εσύ βρε παιδάκι μου μπασίστας σε Metal συγκρότημα?? :lol: :lol: Πως το έπαθες αυτό?? :lol:

 

Μα γιατί? :D ? :D Δε με θέλετε στην παρέα σας; Θα το πω στον μπαμπά μου να σας μαλώσει :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην αγχώνεσαι τέκνον μου, απλά θα σου κάνουμε ένα τόσο δα εξορκισμούλι :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γίνεται οι beatles οι floyd και οι metallica να έχουν μπάσο ήχο rickenbacker;;;;;;;;;;;

 

O Waters έπαιζε με ric στις αρχές των floyd, μετά το γύρισε σε precision! O sir Macy το είχε δίπορτο με το Hofner και πάντα έβγαζε σχεδόν ίδιο ήχο λόγο των flatwound.

 

Rickenbacker χωρίς πένα όμως είναι σαν να παίζεις κλασσική κιθάρα με πένα 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου