Προς το περιεχόμενο

Fender μπάσο για heavy metal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι στην ένωση στου μπράτσου με το σώμα. Ή στραβά το βάλανε, ή έχει κοπεί λάθος το ξύλο εκεί που κάνει την κοιλότητα πριν τις βίδες και δίνει αυτήν την εντύπωση. Μάλλον το 2ο είναι όπως είδα την πάνω δεξιά φοτο

Οι καραμελες μου θέλω να είναι οι κλασικές οι στρογγυλές οι μπλε με τη γεύση ούζο!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το έχουνε βάλει μονόπαντα, η μι μπάσα είναι πολύ μέσα και η σολ είναι σχεδόν εκτός ταστιέρας.

Τυφλός έκανε τις τρύπες στο neck pocket;  ;D ;D ;D

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουνε βάλει μονόπαντα, η μι μπάσα είναι πολύ μέσα και η σολ είναι σχεδόν εκτός ταστιέρας.

Τυφλός έκανε τις τρύπες στο neck pocket;  ;D ;D ;D

 

Τυφλός ξετυφλός του αξίζει το βραβειο Χρυσής Μπανάνας του τύπου που τρύπησε το σώμα.Και αυτού που έβαλε το μανίκι.Και αυτου που το ''έλεγξε'' πριν φύγει απο το εργοστάσιο.

 

Αλλά απο sunburst όργανο τι περίμενες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει εδω απλα εχει γινει το κλασσικο neck shift λογω κακα κομμενου neck pocket,20 δευτερολεπτα δουλεια για να το φερεις στα ισα του: ξεβιδωνεις λιιιιγο τις βιδες,φερνεις το μπρατσο στη σωστη θεση και ξαναβιδωνεις.

 

ετοιμος ! ;D

 

(αυτο υπαρχει σε ολες σχεδον τις Fender πριν τα cnc routers του 90 & κατα κορον στις 60s & 70s)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, συμβαίνει συχνά σε JB & Press, αλλά ακόμα ακόμα και σε strat και Tele... Πάντως αυτό το χαλασμένο αν το πουλάει κάποιος.... εδώ είμαι (γαμπρός).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπέρα μαγκήτες και απο 'μέμα είμαι μπασσίστας και παρακολουθησα τις σχετικές σας συζητήσεις και έχω και γω με τη σειρά μου να προσθέσω πως εδώ και 60+ χρονάκια οι "fenderies" είναι TOP σε προτιμήσεις τόσα χρόνια και τα σπάνε εγώ τώρα σε καμιά βδομαδούλα θα τσιμπίσω από ένα φιλαράκι ένα P-bass usa και δεν μπορώ να περιμένω πραγματικά!πως να το κάνουμε είναι πολύ all around μπασάκια σκέτη πόρωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου