Προς το περιεχόμενο

Νέες Fender - Οι κιθάρες του μέλλοντος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για φέτος ο Καλιφορνέζος γίγαντας της ηλεκτρικής κιθάρας μας φέρνει ένα σωρό από ευχάριστες εκπλήξεις συμπεριλαμβανομένων και αρκετών μοντέλων Stratocaster εφοδιασμένων με τις τελευταίες λέξεις της υψηλής τεχνολογίας.

 

Θα μπορούσε κανείς να πει με σιγουριά πως οι κιθάρες του μέλλοντος θα μπορούν να συνδεθούν σε φορητές συσκευές iOS ενώ ο χρήστης θα μπορεί με περισσή ευκολία να αλλάζει το κύκλωμα με το απλό πέρασμα μιας ψηφιακής κάρτας (solderless personality card) χωρίς το μπελά και την ταλαιπωρία από το κολλητήρι ή ακόμα να έχει ασύρματη πρόσβαση σε MIDI!

 

FENDER FISHMAN® TRIPLEPLAY STRATOCASTER® HSS

 

86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png

 

DELUXE STRATOCASTER® HSS PLUS TOP WITH IOS CONNECTIVITY

 

86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png

 

6c33d22d769f94f3a8be4d1b5d47c76d.png

 

AMERICAN DELUXE STRAT® PLUS

 

86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png

 

6c33d22d769f94f3a8be4d1b5d47c76d.png

 

AMERICAN DELUXE STRAT® PLUS HSS

 

86ceb3c861ac3d7b0737b2ccde488ca3.png

 

Τα σχόλια δικά σας….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειναι καλα upgrades αλλα δεν ξερω ποσους αφορουν.και με ολο αυτο το vintage ρευμα που επικρατει στα οργανα πια

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι καλα upgrades αλλα δεν ξερω ποσους αφορουν.και με ολο αυτο το vintage ρευμα που επικρατει στα οργανα πια

 

Για αρχή τους...περισσοτερους καθως οι θιασωτες του...vintage δεν ειναι η πλειοψηφια απλα ειναι οι ποιο φωνακλαδες και ξερολες.Οποιος δεν θελει να παιξει μονο...κουρασμενα blues θα βρει απειρες χρησεις για τετοιες κιθαρες ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι καλα upgrades αλλα δεν ξερω ποσους αφορουν.και με ολο αυτο το vintage ρευμα που επικρατει στα οργανα πια

 

Μα η σειρά deluxe υπάρχει εδώ και αρκετά χρόνια και θεωρείται η modern εκδοχή της strat, οπότε εξ αρχής δεν απευθύνεται και τόσο σε αυτό το κοινό.

 

Προσωπικά βρίσκω ευρηματική την κίνηση με τις "κάρτες".

Δεν κάνουν τίποτα το καινούριο ηχητικά, όλες οι μόντες που προσφέρουν είναι γνωστές μόντες strat, απλά προσφέρουν την ευκολία στον μουσικό που δεν ανακατεύεται με κολλητήρια και κατσαβίδια να τις κάνει on the fly, ανάλογα με την περίσταση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ μοντέρνες μου φάνηκαν εμένα.

Strat με Humbucker....βιασμός!  ;D

Να ΜΗΝ σχολιάσω το USB (ή ό,τι είναι αυτό το In)....κιθάρα λαίμαι, όχι Mouse  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ΜΗΝ σχολιάσω το USB (ή ό,τι είναι αυτό το In)....κιθάρα λαίμαι, όχι Mouse  ;D

όταν τους κολλάς ένα σκασμό ψηφιακά πετάλια και εφέ και μετά το περνάς σε ένα ψηφιακό Daw που τους ξαναπερνάς ένα σκασμό εφέ...το usb σε χάλασε ;D ;D

Ενδιαφέρον ότι υποστηρίζουν το Fishmann 3play ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

όταν τους κολλάς ένα σκασμό ψηφιακά πετάλια και εφέ και μετά το περνάς σε ένα ψηφιακό Daw που τους ξαναπερνάς ένα σκασμό εφέ...το usb σε χάλασε ;D ;D

 

Εγώ φίλως;;; Πσιφιακά πετάλια;;;;

Για άλλον με περνάτε. ;D ;D ;D

Εγώ ράβω ακόμα τα πουκάμισά μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φίλως;;; Πσιφιακά πετάλια;;;;

μήπως γράφεις και σε μπομπίνες?...άσε ρε υποκριτή!!!! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

μήπως γράφεις και σε μπομπίνες?...άσε ρε υποκριτή!!!! ;D ;D

 

Αμέ!

Πάντως το πσιφιακό έχει και το όριό του  :P

Είπαμε να ανεχθούμε ένα daw...μην κάμουμε και την strat ποντίκιον.. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν λείπουν οι γκρίνιες!  :D

 

Ο λόγος για την υποστήριξη της πλατφόρμας iOS της Apple που παρέχει η Strat Deluxe HSS.

 

Οι πολέμιοι αυτής της ιδέας βλέπουν αρνητικά το όλο concept με το σκεπτικό πως η εν λόγω κιθάρα δεν διαθέτει υποστήριξη για μελλοντικές αναβαθμίσεις του iOS καθιστώντας την συγκεκριμένη λειτουργία εντελώς άχρηστη.

 

Τζάμπα λεφτά πεταμένα από το παράθυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου