Προς το περιεχόμενο

Νέες Fender - Οι κιθάρες του μέλλοντος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το management ειναι ολόκληρη επιστήμη, δεν νομίζω μια εταιρία σαν την Fender να έχει ελλιπείς γνώσεις σ' αυτο τον τομεα. Πίστεψε με οτι λαμβάνουν υπόψη και διαχειριζονται τα προιόντα τους από raw material μέχρι το feedback των πελατών.

 

Υπάρχουν αρκετά μοντέλα διαχείρισης για την δημιουργία ενος νέου προιόντος, δεν ειμαι σε θέση να γνωριζω ποιο απο αυτά υιοθετεί η Fender. Αυτές οι κιθάρες ανήκουν στην κατηγορία innovative product. Όταν σχεδιάζεις τέτοιο προιόν προσπαθείς να καλύψεις τις ανάγκες του πελάτη αλλα δεν ακους την γνώμη του γιατί θα ειναι συμβατική η λυση, πρέπει να καλυψεις ενα τομεα που δεν υπάρχει στην αγορά και να αποφεύγει τον ανταγωνισμό απο άλλες εταιρίες.

 

Δεν τα διάβασα απο εδώ, ούτε μου αρέσει να παραθέτω απο Wiki αλλα ρίξτε μια ματιά γιατί ισχύουν.

http://en.wikipedia.org/wiki/New_product_development

 

Πριν ακόμα βγούν αυτές οι κιθάρες στην αγορά η εταιρία έχει υπολογίσει τι ρίσκο εχει αυτή η κίνηση και πότε θα αρχίσουν να έχουν (αν θα έχουν) κέρδος απο αυτα τα προιόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό πές το στον μικρό Ζappa και στο γεροJohn McLaughlin ;)

 

 

η στον Alex lifeson που με piezo γεφυρα και axefx αντεγραψε τον ακουστικο ηχο απο τις αυθεντικες ηχογραφησεις του συγκροτηματος(με tone match block) και τωρα τον εχει live οποτε θελει ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό πές το στον μικρό Ζappa και στο γεροJohn McLaughlin ;)

Αυτά κάνει το marketing :)

 

Συμφωνώ απόλυτα!Τόσα χρόνια μου πιπιλάει το μυαλό ο SF περί Fender και Marshall! ;D ;D ;D

 

Πέρα απ'την πλάκα,ένα Axe Fx και ένα Kemper είναι προϊόντα που όχι μόνο κάνουν τη μουσική ζωή μας πιο εύκολη,αλλά και πιο ποιοτική.Το θέμα είναι η τιμή τους! ;)

 

Τώρα για τις νέες αυτές Strat,αν δεν τις ακούσω από κοντά δε μπορώ να πω αν μου αρέσουν ή όχι,αλλά επειδή η αυτό πείραμα δεν πέτυχε πολύ με άλλες εταιρίες,δε νομίζω ότι θα πιάσει τώρα με τη Fender.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ρεζουμέ για να καταλαβω και εγω...

 

Αυτο ηταν που χρειαζοταν παντα ο κιθαριστας και του ελλειπε, και τωρα θα βρει την υγεια του με καρτες κτλ

 

Ή

 

Απλα, πρεπει ΚΑΤΙ καινουργιο να δειξουμε βρε παιδι μου σαν κολοσσος εταιρια, καθε χρονο στη NAMM?

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα, πρεπει ΚΑΤΙ καινουργιο να δειξουμε βρε παιδι μου σαν κολοσσος εταιρια, καθε χρονο στη NAMM?

Είναι κακό αυτό? Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι χρήσιμο?

 

Αυτές οι κιθάρες ανήκουν στην κατηγορία innovative product. Πριν ακόμα βγούν αυτές οι κιθάρες στην αγορά η εταιρία έχει υπολογίσει τι ρίσκο εχει αυτή η κίνηση και πότε θα αρχίσουν να έχουν (αν θα έχουν) κέρδος απο αυτα τα προιόντα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κακό αυτό? Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι χρήσιμο?

 

Δεν ξερω... Για αυτο ρωταω... :(

 

Γιατι αλλο εξελιξη, και αλλο προοδος... (Δεν εμπεριεχει το ενα - το αλλο, απαραιτητα...)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω... Για αυτο ρωταω... :(

Γιατι αλλο εξελιξη, και αλλο προοδος... (Δεν εμπεριεχει το ενα - το αλλο, απαραιτητα...)

εγώ πάλι βλέπω και εξέλιξη και πρόοδο ;)...από το να βγάλει άλλη μία sunburst 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, ο χρονος θα δειξει ;)

 

Ααα, κατσε να βαλω αλλο ενα ευρω στον κουμπαρα μου, να ερθω πιο κοντα στην κιθαρα του παροντος που θελω πρωτα να παρω... και βλεπω με εκεινη του μελλοντος!!!!

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ερθω πιο κοντα στην κιθαρα του παροντος που θελω πρωτα να παρω...

...που είναι αντιγραφή μίας κιθάρας του παρελθόντος? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου