Προς το περιεχόμενο

deadend v1.2. Αλλη μια προσπάθεια σε ...fusion


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πίσω στο 2008, δοκιμάζοντας τις δυνατότητες του recorder br600. Απλά πράγματα, βασικά μιά κιθάρα και μπάσο. Κάποια στιγμή μπήκε στη μέση κάτι σαν θέμα γέφυρα....

Από εκεί και πέρα...αδιέξοδο. Εξ ου και ο τίτλος.

 

Λίγο έφερα στάθμες και παν στο cubase και συμμάζεψα τα τύμπανα για φινάλε.

Το άφησα όπως ήταν τότε. Δεν ήθελα να προσθέσω άλλα πράγματα.

Αργότερα ....ποιός ξέρει.

 

Σχόλια ...πάντα ευπρόσδεκτα.

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι καταλαβαίνεις κι εσύ Δημήτρη ότι κάποια στιγμή γίνεται "κουραστικό".......Λίγο τα επαναλαμβανόμενα τύμπανα, λίγο το "απλό" μπάσο, λίγο η κιθάρα χωρίς ανάσες και μια κάποια επαναλαμβανόμενη μελωδία, για να χαρακτηριστεί κομμάτι και όχι ένα ακόμα backing track με ένα πολύ καλό σόλο! 

  Όλα αυτά όμως αλλάζουν άρδην (εκτός τα τύμπανα...) μετά το 4:26 όπου το μεταμορφώνεις σε "κάτι" ενδιαφέρον! Ίσως εδώ "σήκωνε" και κάποια περάσματα solo από την Tele...... 

   

  Από την άλλη όμως επειδή δεν έχω εντρυφήσει στην fusion, μπορεί να λέω μπούρδες...... ::)

                 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ακριβώς γι αυτό θέλω τα σχόλια. ...

Επειδή είναι κατα βάση ενα τζαμαρισμα με τον εαυτό μου δεν υπάρχει η παραμικρή ιδέα ενορχήστρωσης. Οπως το ξαναεφερα στην επιφάνεια μετα τόσα χρόνια σκέφτηκα να βαλω κατι εκεί που λες αλλά το άφησα για....ισως ποτέ.  Περισσότερο ηταν πρωτα βηματα σε τεχνικές ηχογραφησης και editing παρα οτιδήποτε αλλο.

Τα τύμπανα πάντα θέλουν υπομονη και χρόνο.  Και οταν πρέπει να τα κάνεις ολα μόνος....άστα να πανε. Σε ευχαριστώ.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου