Προς το περιεχόμενο

MXR Carbon Copy Delay στα 18V


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε ξέρω αν έχει συζητηθεί ξανά αλλά ανοίγω το θέμα μιας και μπορεί να ενδιαφέρει κι άλλους. Μόλις έλαβα ένα email απ' τον Amor, τεχνικό της Dunlop, ο οποίος με πληροφόρησε ότι το συγκεκριμένο πετάλι δουλεύει κανονικά και στα 18V dc (όχι μόνο στα 9V). Θα το επιχειρήσω αύριο που θα έχω το πετάλι και θα σας πω!!  :D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον. Το πήρα πρόσφατα και είναι εξαιρετικό πεταλάκι. Αναρωτιέμαι ποιό θα είναι το όφελος στα 12V. Αν ήταν drive pedal, θα το καταλάβαινα. Περιμένω εντυπώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον. Το πήρα πρόσφατα και είναι εξαιρετικό πεταλάκι. Αναρωτιέμαι ποιό θα είναι το όφελος στα 12V. Αν ήταν drive pedal, θα το καταλάβαινα. Περιμένω εντυπώσεις!

 

:D Λοιπόν το πετάλι δουλεύει κανονικά και στα 18V DC. Έπαιζα για καμιά ώρα και δεν συνάντησα πρόβλημα.Χρησιμοποίησα μια έξοδο απ'το DC Brick που έχω για την ακρίβεια. Η μόνη διαφορά είναι ότι πλέον αυξήθηκε κατά πολύ το feedback  επομένως θα πρέπει το Regen να είναι μαξ "παρα 5" . Επίσης όπως είναι φυσικό θέλει προσαρμογή και το Mix στα νέα δεδομένα.

Εμένα προσωπικά μου αρέσει το αποτέλεσμα,χρωματίζονται ελαφρώς διαφορετικά οι επαναλήψεις κι επειδή το χρησιμοποιώ σε 2 3 κομμάτια μαξ μένει ως έχει! Συν τοις άλλοις εξοικονόμησα μια 9βολτη θέση του τροφοδοτικού μου για άλλο πετάλι...άρα μια χαρά! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου