Προς το περιεχόμενο

Evil woman


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλοι στο γκρούπ γουστάρουμε evil γυναίκες αλλά τελικά παίρνουμε το αντίθετο. Οπότε το μόνο που μας μένει είναι να παίζουμε κομμάτια με τέτοιους τίτλους έτσι για να ξεγελάμε το πόνο μας.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλα Νεστορα, εδω ΠΑΡΑ ΛΙΓΟ να με στειλεις.

Κι αυτο γιατι νομισα προς στιγμην οτι ειναι το Evil Woman των Electric Light Orchestra.

Μετα συνειδητοποιησα οτι ειναι αυτο των Spooky Tooth και επανηλθα.

Πολυ καλο (οπως παντα) :)

ΑΝτε και το Lady Evil (Black Sabbath- Heaven and Hell)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα Νεστορα, εδω ΠΑΡΑ ΛΙΓΟ να με στειλεις.

Κι αυτο γιατι νομισα προς στιγμην οτι ειναι το Evil Woman των Electric Light Orchestra.

Μετα συνειδητοποιησα οτι ειναι αυτο των Spooky Tooth και επανηλθα.

Πολυ καλο (οπως παντα) :)

ΑΝτε και το Lady Evil (Black Sabbath- Heaven and Hell)

Καλημέρα, και όμως κάπου έχουμε γραμμένο και το Evil woman των E.L.O. (Θα σε στείλω γιατί και αυτούς τους πάω, ειδικά τον δίσκο τους Face the music).

Όσον αφορά τους Sabbath έχουμε ηχογραφημένα 2 ή 3 και μάλιστα καλούτσικα, αλλά φοβάμαι να τ'ανεβάσω γιατί σκέπτομαι τα αρνητικά σχόλια, τις επικρίσεις. Ίσως στο μέλλον.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω και γώ ΕΛΟ οτι εχεις κ δεν εχεις ναπούμ.Τι κομματάρες ωρες ωρες αυτοι οι ανθρωποι.

 

Αυτο το διαβολογυναικα που ποσταρες δεν το ξερω και δεν μπορώ να πώ οτι μαρεσε γιατι δεν μαρεσει αυτη η μουσική.Αλλα ετσι οπως το ακούω δεν εχει κατι που να ξενιζει,ωραια επαγγελματική δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω και γώ ΕΛΟ οτι εχεις κ δεν εχεις ναπούμ.Τι κομματάρες ωρες ωρες αυτοι οι ανθρωποι.

 

Αυτο το διαβολογυναικα που ποσταρες δεν το ξερω και δεν μπορώ να πώ οτι μαρεσε γιατι δεν μαρεσει αυτη η μουσική.Αλλα ετσι οπως το ακούω δεν εχει κατι που να ξενιζει,ωραια επαγγελματική δουλεια.

Φίλε Trigga, ευχαριστώ για το post σου. Η διαβολογυναίκα που άκουσες βασίζεται πάνω στην εκτέλεση των Spooky Tooth (όπως πολύ σωστά είπε και ο φίλος Playloud). To κομμάτι όμως δεν είναι δικό τους. Δεν έχω ακούσει όμως την αυθεντική εκτέλεση.

Για χάρη σου ποστάρω και το Evil woman των E.L.O (και ας με κράξει ο Playloud). Eίναι μια εκτέλεση που κάναμε για πλάκα γιατί πρέπει να ξέρεις όταν κάνουμε πρόβες παίζουμε ότι μας κατέβει εκείνη τη στιγμή, γράφουμε τα πάντα και γενικά περνάμε ωραία. Δεν ζούμε από τη μουσική, αλλά κατά ένα μέρος ζούμε γι' αυτή. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Face music ΠΣΣΣΣΣΣΣΣ ΔΙΣΚΑΡΑ, ειδικα το Fire On High (instrumental) εεεεεεε?

Το Evil Woman σας (ELO version) μια χαρα. ΙΔΕΑ. Καντε το Santana style. Ειδικα ετσι οπως το ξεκινατε κιολας παει.

Γιατι να σας κραξω ρε? Εγω θελω να παιξουμε μαζι (μη μου πεις κοπιασε, ξερεις οτι δεν γινεται) :). Στο ιδιο μηκος κυμαινομαστε.

 

ΙΔΕΑ 2. Καντε (αν δεν το εχετε κανει ηδη) το Evil απο την εκτελεση των Cactus. ΣΠΕΡΝΕΙ ΛΕΜΕ.

Παντως live θα πρεπει να εχετε και ΜΑΜΩ τα ρεπερτορια. ΑΝ ημουν ΑΘηνα θα εισασταν 3 κιθαριστες (κι εγω μεσα δηλαδη)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Face music ΠΣΣΣΣΣΣΣΣ ΔΙΣΚΑΡΑ, ειδικα το Fire On High (instrumental) εεεεεεε?

Το Evil Woman σας (ELO version) μια χαρα. ΙΔΕΑ. Καντε το Santana style. Ειδικα ετσι οπως το ξεκινατε κιολας παει.

Γιατι να σας κραξω ρε? Εγω θελω να παιξουμε μαζι (μη μου πεις κοπιασε, ξερεις οτι δεν γινεται) :). Στο ιδιο μηκος κυμαινομαστε.

 

ΙΔΕΑ 2. Καντε (αν δεν το εχετε κανει ηδη) το Evil απο την εκτελεση των Cactus. ΣΠΕΡΝΕΙ ΛΕΜΕ.

Παντως live θα πρεπει να εχετε και ΜΑΜΩ τα ρεπερτορια. ΑΝ ημουν ΑΘηνα θα εισασταν 3 κιθαριστες (κι εγω μεσα δηλαδη)

1) Κόπιασε.

2) Το Evil- Cactus το παίζουμε και μάλιστα ήταν στο playlist του live μας τη προηγούμενη Παρασκευή στο Lazy.

3) Ευκαιρία να παίξουμε και Skynyrd, Outlaws, etc....

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ νόμιζα "Devil Woman" (SHY) και χάρηκα... Τι να κάνω δεν είμαι κ@λόγερος σαν κι εσάς...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου