Προς το περιεχόμενο

Κλοπή Νο 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά!Μολις διάβασα το θέμα με τη κλοπή της Gibson ανατρίχιασα!

Χτες Σάββατο γύρω στης τρεισήμιση παρκάρω ταμαξι μου θεμιστοκλέους κ κωλέτι(εξάρχεια) γωνία κ πάω δυο βηματα πίσω να πάρω δυο κλώδια από το κουρμπή!Δε έκατσα πάνω από μισή ώρα κ μόλις μπαίνω σταμάξι να φύγω βλέπω το τζάμι της πίσω πόρτας σπσμένο κ τη τσάντα της δουλειάς μου να λείπει!Ευτυχώς κ οι δυο μου κιθάρες ήταν στο πορτ μπαγκάζ και ήταν στη θέση τους κ η τσάντα ευτυχώς δεν είχε τπτ σημαντικό μέσα!!Η πλάκα ήταν ότι παίρνω το 100 16 Κ 08 και λέω το περιστατικό κ μου λένε ότι σε λίγο θα φτάσει όχημα για να κάνει καταγραφή του γεγονοτος!!Λέω κ γω ευτυχώς είμαι στο κέντρο κ θαρθουν γρήγορα..Αμ δε!! Μετά κατά 16 κ 18 χτυπάει το κινητό μου από ένα σταθερό της περιοχής "καλησπέρα κύριε Μαρμαρά από το ΑΤ εξαρχείων σας τηλεφωνούμε ναι απαντάω εγω σας περιμένω για τη καταγραφή..Μου απαντάει πρέπει κύριε να έρθετε εσείς απο εδώ Καλινδρομίου τόσο για να κάνουμε την καταγραφή!!Κ ρωττάω κ γώ ο αφελής γιατί δεν έρχεστε εσείς από εδώ??

Κ η απάντηση ήταν "Είναι επικύνδινα για μας εκει"

 

Τι εννοείται επικύνδινα??μου σπάσανε ταμάξι μου πήραν μια τσάντα κ νομίζω πως πρέπει ναρθετε απόεδω να γίνει καταγραφή!

Δυστυχώς δεν γίνεται γιατί είναι προκλητικό μου ξαναλέει και ότι είμαστε κόκκινο πανί!!

Μπάλωσα το παράθυρο κ έφυγα με πολλά νεύρα προς το τμήμα για να γίνει καταγραφή μην τυχόν έχω πρόβλημα με την ασφαλιστική για την αντικατάσταση του τζαμιού!Εκεί παίζαν όλοι κ χαζογελούσανε με το συναγερμό που κάποιος είχε καταλάθος οπλίσει!Αφού με τα πολλά έγινε η καταγραφή ρωτάω ένα κτήνος εκεί με αυτόματα,δακρυγόνα κ όλα ταξεσουάρ για πιο λόγο δεν μπαίνουν στα εξάρχεια κ μου απάντησε χαμογελώντας ότι αρκετοι συνάδελφοι του έχουν δεχθεί επίθεση με μολότοφ κ γιαυτό δεν πλησιάζουν..Κ συμπληρώνει "έχει γίνει άβατο η περιοχή αυτή λόγω των γνωστών-αγνώστων!!!!Δηλαδή κ να σε σφάζουν δεν θα μπείτε εε??

 

Εφυγα με ακόμα περισσότερα νεύρα από εκεί κ με πολλά ερωτηματικά μεστο κεφάλι μου!!

Τα συμπεράσματα δικά σας κ τα σχόλια ευπρόσδεκτα!!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι, ειναι μαγκες μονο για να βαρανε γερους στις πορειες, για να μας σταματανε για αλκοτεστ καθε τρεις και λιγο και αλλα διαφορα, αλλα ολα αυτα φτανει να πεφτει το παραδακι που απο εμας προερχεται καθε μηνα.

Το αν κανουν σωστα τη δουλεια τους....αλλο θεμα..

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα αλκοτεστ καλά κάνουν και μας σταματάνε. Αν εφάρμοζαν και οι ίδιοι τους νόμους πότε πότε, τι καλά που θάτανε...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καλα κανουν και μας σταματανε.

Αλλα το παιζουν και μαγκες. Αφου τελικα δεν ειναι, να κανουν τη δουλεια τους και να σκανε θα επρεπε!!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, οποιοδήποτε έγκλημα γίνεται στα Εξάρχεια (και εκτός αυτών - έχω προσωπικό παράδειγμα) θα πρέπει να μεταφέρεται - πτώματα, αυτοκίνητα, τοίχοι που ίσως έχουν δακτυλικά αποτυπώματα κλπ - όπως όπως μακριά από τον τόπο έρευνας, τον οποίο ακόμα και ο αστυνόμος Σαΐνης άφηνε άθικτο, σε σημείο της αρεσκείας τους. Η καταστροφή αποδεικτικών στοιχειων είναι μάλλον παράπλευρη, και όχι ιδιαίτερα ατυχής, απώλεια. Όλα αυτά είναι βασική διδαχθείσα ύλη στην ελληνική...

 

Police-Academy-80s-films-328195_1024_768.jpg

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω και εγω που δουλευω ακριβως εκει.....ΚΩΛΕΤΤΗ και ΕΜ.ΜΠΕΝΑΚΗ.......αλλα δεν εχω παραπονο μου εχουν ανοιξει ηδη μια φορα το αμαξι και μου εκαναν ζημια κανα 1000 ευρω γιατι ο λακαμας δεν εσπασε το τζαμι αλλα χαλασε ολες τις κλειδαριες.....εχω δει ολα τα πρεζακια της ΑΘΗΝΑΣ να παιρνουν ολα τα κουμπια του κοσμου.......και περναμε ζωη και κοτα......χαμος λεμε....το συνιστω ανεπιφυλακτα :P

 

 

 

psεχω πει ομως δεν θα τυχει να πιασω εναν.......θα γνωρισει την θυληκη του πλευρα......

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγω τη γνωμη μου αν και λιγο off topic..

Καλο θα ειναι να μην αφοριζουμε τους ΠΑΝΤΕΣ..υπαρχουν και σωστοι ΠΑΝΤΟΥ!

Βαρανε οι αστυνομικοι....Γιατι βαρανε αναρωτιομαστε???

Δεν βαρανε οι αστυνομικοι γιατι δεν βαρανε αναρωτιομαστε.... :P

ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ.......

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγω τη γνωμη μου αν και λιγο off topic..

Καλο θα ειναι να μην αφοριζουμε τους ΠΑΝΤΕΣ..υπαρχουν και σωστοι ΠΑΝΤΟΥ!

Βαρανε οι αστυνομικοι....Γιατι βαρανε αναρωτιομαστε???

Δεν βαρανε οι αστυνομικοι γιατι δεν βαρανε αναρωτιομαστε.... :P

ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ.......

 

 

αστο αυτο...εχουμε την πιο χαλαρη αστυνομια παγκοσμιως και διαμαρτυρομαστε.....γι'αυτο μας εχουν καβαλησει και δεν μπορουμε να κυκλοφορησουμε.......μας εφαγε η πολυ δημοκρατια.......ασε γιατι θα με πιασουν τα διαολια μου και θα αρχισουμε τα πολιτικα παλι

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ειναι να μην αφοριζουμε τους ΠΑΝΤΕΣ..υπαρχουν και σωστοι ΠΑΝΤΟΥ!

 

Kαι με αυτό συμφωνώ - έχω και μερικές πολύ καλές εμπειρίες...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου