Προς το περιεχόμενο

Evil woman


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ ωραία και τα δυο κομμάτια. Έχω ξαναπεί πως μου αρέσουν πάρα πολύ οι διασκευές που κάνετε.

Πολύ καλός ήχος και ενορχηστρώσεις. Τρομερά φωνητικά.

Αν μου λείπει κάτι από τα κομμάτια σας είναι ενα hammond ή γενικά πλήκτρα.

Κρίμαι που δεν μπορούσα να είμαι στο Lazy!

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία και τα δυο κομμάτια. Έχω ξαναπεί πως μου αρέσουν πάρα πολύ οι διασκευές που κάνετε.

Πολύ καλός ήχος και ενορχηστρώσεις. Τρομερά φωνητικά.

Αν μου λείπει κάτι από τα κομμάτια σας είναι ενα hammond ή γενικά πλήκτρα.

Κρίμαι που δεν μπορούσα να είμαι στο Lazy!

Σ' ευχαριστώ κατά πρώτον. Μήπως είσαι κημπορντίστας? Σε καλώ να κοπιάσεις κατά δεύτερον.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ κατά πρώτον. Μήπως είσαι κημπορντίστας? Σε καλώ να κοπιάσεις κατά δεύτερον.

Φίλε Νέστορα σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πρόσκληση αλλά δν είμαι κημπορνητίστας αλλά κιθαρίστας. Αλλά μακάρι να ήμουν κημορντίστας. Αλλά με το εφαπαξ, αν πάρω μετά από 150 χρόνια δουλειάς, θα αγοράσω ενα B3 ή C3 και θα παίζω hammond! Και δυστηχώς δν είναι εύκολο να βρει κανείς ροκ κημπορντίστα την σήμερον ημέρα! :( :(

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Νέστορα σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πρόσκληση αλλά δν είμαι κημπορνητίστας αλλά κιθαρίστας. Αλλά μακάρι να ήμουν κημορντίστας. Αλλά με το εφαπαξ, αν πάρω μετά από 150 χρόνια δουλειάς, θα αγοράσω ενα B3 ή C3 και θα παίζω hammond! Και δυστηχώς δν είναι εύκολο να βρει κανείς ροκ κημπορντίστα την σήμερον ημέρα! :( :(

Άκουσα και γνώρισα ένα καταπληκτικό στη μπάντα του Αντρέα Γκομόζια.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος παίζει πλήκτρα στο Γκομόζια;

Ενας πιτσιρικάς (κάτω των 30) που απ' ότι μου είπε έκανε και σπουδές στη Φινλανδία, επαιζε και μαζί με το γιό του Pekka Pohjola (του εκπληκτικου μπασίστα των Wigwam). Έπαιζε με Νord τη καλύτερη προσομοίωση Hammond που έχω ακούσει.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας πιτσιρικάς (κάτω των 30) που απ' ότι μου είπε έκανε και σπουδές στη Φινλανδία, επαιζε και μαζί με το γιό του Pekka Pohjola (του εκπληκτικου μπασίστα των Wigwam). Έπαιζε με Νord τη καλύτερη προσομοίωση Hammond που έχω ακούσει.

 

Νεστορα ξερεις και τους Wigwam? (απιστευτη μπαντα). Βεβαια αυτοι ειναι Νορβηγοι και οχι Φινλανδοι. Σε βρισκω ΠΟΛΥ ενημερωμενο (για παλιοροκα) ;D και ψιλοκουφαλιτσα (παλι για παλιοροκα) ;D.

Με την μπαντα μου παιζουμε 2 τεμαχια απο Wigwam

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεστορα ξερεις και τους Wigwam? (απιστευτη μπαντα). Βεβαια αυτοι ειναι Νορβηγοι και οχι Φινλανδοι. Σε βρισκω ΠΟΛΥ ενημερωμενο (για παλιοροκα) ;D και ψιλοκουφαλιτσα (παλι για παλιοροκα) ;D.

Με την μπαντα μου παιζουμε 2 τεμαχια απο Wigwam

Play, οι 3 στους 4 της μπάντας έχουμε απίστευτες δισκοθήκες. Τους Wigwam τους γνώρισα από τον drummer μας που είχε από παλιά το Lucky golden stripes and starpose της Virgin περιόδου. Στη Σουηδία πήρα και τ' άλλα αλμπουμ τους και το αγαπημένο μου είναι είναι το Fairyport από τη 1η περίοδο και το Nuclear nightclub από τη 2η. Μου αρέσουν ομως και τα προσωπικά του Pohjola αν και αυτά είναι αρκετά δυσεύρετα. Έχω και το άλμπουμ συνεργασίας του με τον M. Oldfield όπως επίσης και το Live του Oldfield που παίζει μπάσο ο Pekka.

Στους δίσκους τους λένε ότι ηχογραφήθηκαν στα Finnvox studios Helsinki γι' αυτό νομίζω ότι ήταν από τη Φινλανδία.

Είμαι και ενημερωμένος και ψιλοκουφάλα (αυτό πως το έπιασες?) και όταν κάποια στιγμή βρεθούμε θα έχουμε ν' ανταλάξουμε πολλές απόψεις (κοινές όπως φαίνεται). Τι μπάντα έχεις κάτω και ποιά Wigwam παίζετε?.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου