Προς το περιεχόμενο

Execution song (Νέο κομμάτι)


blazas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Μόλις ανέβασα στο youtube ένα νέο κομμάτι.Η μουσική είναι δικιά μου και οι στίχοι ενος παίδιου απο την Νέα Υόρκη του Εdward Rossi.

Τις κιθάρες στο κομμάτι τις εχω παίξει εγώ με την αγαπημένη μου tele . Την ενορχιστρωση την εχω κανει με Reaper και cacewalk instruments.

Στις φωνές είμαι κι εκεί εγώ μαζι με τον καλο φίλο Γιάννη Κοτσιράκη.

Θα ηταν πολύ ευχάριστο για μένα να ακούσω αποψη σας καθώς και τα όποια λάθη ακουτε που εγω ίσως δεν τα ακούω.

Ευχαριστώ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μανώλη γενικά το κομμάτι δεν είναι κακό, για το είδος που κινείται. Οι ρυθμικές κιθάρες όμως του αφαιρούν πόντους με αυτό το συνεχές ντράγκα ντράγκα.... ::) (σε μερικά σημεία με power chords μου ακούγονται καλύτερες), το σόλο είναι "ξεκούρδιστο" και ανέμπνευστο (θα προτιμούσα ένα με πλήκτρα), τα τύμπανα μου ακούγονται "άδεια" αλλά ίσως φταίει το μπάσο γι αυτό (vst; ), τα πλήκτρα, μια χαρά!  Για την προφορά σας δεν θα πω τίποτα γιατί, φαντάζομαι ότι, ξέρεις..... ::). Γενικά, η παραγωγή-μίξη είναι καλύτερη από παλαιότερά σου! 

  Έννοείτε ότι όλα αυτά στα λέω με καλή διάθεση και πρόθεση  :)

   

  Πάντως, κατά την γνώμη μου, το τραγούδι έχει προοπτικές, απλώς ζητάει και "χρειάζεται" μερικές αλλαγούλες για να "αναδειχθεί"...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  το σόλο είναι "ξεκούρδιστο" και ανέμπνευστo

 

Ξεκούρδιστα είναι τα δκας σόλα ρε κάγκουρα ;D ;D ;D

  Δεν ξέρω το Μανώλη και τι ηλικία έχει, αλλά το άσθμα, είναι κάτι από ''αλτερνατιβ'' ποπ του 80, που εσύ αγνοείς παλιομπλάκμουρ ;D ;D ;D

Αυτό που με λείπει, είναι ζωντάνια απ όλα τα όργανα και ειδικά φωνή, μπάσο και κιθάρα.

 

Ας πούμε εγώ θα το προτιμούσα κάπως έτσι, ποπ είναι μη νομίζεις, απλά πάουερ και για τέτοιο έχει προοπτικές να ακουστεί εύμορφο το άσθμα.

Σόρυ που σου χακάρω το ποστ, απλά για να σε δείξω πως θα με άρεσε καλύτερα

  Α ναι και τα ογγλέζικα, κάπως χμμ, αλλά δε βαριέσαι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκούρδιστα είναι τα δκας σόλα ρε κάγκουρα ;D ;D ;D

Αυτό το προσπερνώ.......Μην το κάνουμε εδώ Deep Purple, black metal και Kanye West.... :-X

Ας πούμε εγώ θα το προτιμούσα κάπως έτσι, ποπ είναι μη νομίζεις, απλά πάουερ

Ναι, σιγά μην το "γυρίσει" στο punk ο blazas......Δεν έχουν όλοι το ξεχωριστό-φανταστικό-πολύ καλό σου γούστο στην μουσική, Samy...... :P :P :P  

Αυτό που με λείπει, είναι ζωντάνια απ όλα τα όργανα και ειδικά φωνή, μπάσο και κιθάρα.

Λυπάμαι που το λέω, αλλά εδώ θα συμφωνήσω με το πανκιό.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκούρδιστα είναι τα δκας σόλα ρε κάγκουρα ;D ;D ;D

  Δεν ξέρω το Μανώλη και τι ηλικία έχει, αλλά το άσθμα, είναι κάτι από ''αλτερνατιβ'' ποπ του 80, που εσύ αγνοείς παλιομπλάκμουρ ;D ;D ;D

Αυτό που με λείπει, είναι ζωντάνια απ όλα τα όργανα και ειδικά φωνή, μπάσο και κιθάρα.

 

Ας πούμε εγώ θα το προτιμούσα κάπως έτσι, ποπ είναι μη νομίζεις, απλά πάουερ και για τέτοιο έχει προοπτικές να ακουστεί εύμορφο το άσθμα.

Σόρυ που σου χακάρω το ποστ, απλά για να σε δείξω πως θα με άρεσε καλύτερα

  Α ναι και τα ογγλέζικα, κάπως χμμ, αλλά δε βαριέσαι

Υπόσχομαι οτι μπροστα στο επόμενο κομμάτι μου οι antitropau council θα φαίνονται φλώροι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόσχομαι οτι μπροστα στο επόμενο κομμάτι μου οι antitropau council θα φαίνονται φλώροι

 

Απ την άλλη βέβαια και πιο κοντά στο πόνημά σου,είναι και διάφορα άλλα γκρουπ, πάλι των 80΄ς  Έκο εν δε Μπάμιαμεντς κλπ αξιολογότατα, αλλά η έλλειψη ζωντάνιας είναι υπαρκτή στα αυτιά τουλάχιστον. Όσο για τους Αντι, φαντάσου ότι ο τραγουδιάρης έπαιζε και μαζί μου κάποτενες και θα σε κρίνω ιδιαιτέρως αυστηρά, αν το επιχειρήσεις  ;D ;D

Όλα καλά, λίγο νεύρο να γεμίζει η φάση, όσο για το σόλο που ήπιε ο κάγκουρας, είναι ίσως το πιο δυνατό σημείο από πλευράς έμπνευσης στο άσθμα.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου