Προς το περιεχόμενο

πρόγραμμα για γράψιμο παρτιτούρας?


edessaios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το geniesoft score writer demo αλλά όπου να ναι λήγει και δε με εξυπηρετεί οπότε θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο γνωστό πρόγραμμα με πολλές λειτουργίες για εγγραφή παρτιτούρας για αρμόνιο.Μήπως θα μπορούσαν να χρησιμεύσουν τα ήδη υπάρχοντα FL6 XXL Edition ή το Ableton 6 που διαθέτω ήδη?Τις παρτιτούρες θα ήθελα να τις τυπώνω κιόλας!Έχω ακούσει ήδη για το guitar 5 αλλά ως κύριο όργανο έχει τη κιθάρα και όχι το αρμόνιο με το οποίο ασχολούμαι εγώ!Επίσης θα ήθελα να μπορεί να κάνει μια προεπισκόπηση της παρτιτούρας και να τη παίζει σε διάφορα όργανα.Τι προτείνετε? :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγνώμη αλλά για παρτιτούρα το CuBase SX... γενικός το CuBase

 

ότι ακριβώς ζητάς είναι εκεί μέσα και σε περιμένει... ;)

ίδα τα όνειρα σάρκα να παίρνουνε,

τώρα μαζί του τα βλέπω πεθαίνουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.axd.gr/product_info.php?cPath=84_133&products_id=765

 

Ρίξε εδώ μια ματιά. Είναι και γνήσιο, και φθηνό επειδή είναι παλαιό! Μίλησα μαζί τους και τηλεφωνικά, έχουν και την έκδοση Cubase Score.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως μια συγκριση μεταξυ του Cubase και των προγραμματων παρτιτουρας ( Finalle, Sibelius ) ειναι ασκοπη, μιας και το notation μερος του Cubase ειναι αρκετα παιδικο σε σχεση με τα αλλα 2 προγραμματα. Προσωπικα προτιμω το Sibelius, ομως σιγουρα η τιμη του ειναι απαγορευτικη για καποιον που απλα θελει να γραψει ενα score μεσω του αρμονιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απήθεια πόσο κοστίζουν αυτά τα προγράμματα περίπου και που μπορώ να τα βρώ!Το sibelius δε καταλαβα πως λειτουργεί σε μια σελίδα που μπήκα πάντως(δε ξέρω αν ήταν η σωστή!)Να πάω μήπως σε καμοιά μικρή έκδοση του cubase?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεπιφύλακτα ορε! μην ακούς κανέναν άλλο εκτός από μένα... :Ρ είμαι ο δε τοπ! είμαι ο ΠΑΝΑΣ..... :Ρ

ίδα τα όνειρα σάρκα να παίρνουνε,

τώρα μαζί του τα βλέπω πεθαίνουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου