Προς το περιεχόμενο

Peculiarities για φλάουτο και πιάνο


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

 

Πριν 2 μήνες σχεδόν, βρέθηκα στην Ιερουσαλήμ για δουλειά και είχα την ευκαιρία να γνωρίσω έναν πολύ ωραίο φλαουτίστα και να ηχογραφήσουμε, μαζί (Εγώ στο πιάνο, φυσικά) κάποια έργα μου για φλάουτο και πιάνο.

 

Νομίζω ότι στέκονται πολύ καλά (και μάλιστα το 2ο έχει στοιχεία από το "Stairway to Heaven" (δεν κάνω πλάκα)).

 

Περιμένω σχόλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μπράβο βρε Νικόλα!

Είσαι φοβερός παίκτης και γράφεις ωραία πράγματα.

Ελπίζω η Musica Ferrum να πηγαίνει πολύ καλά. Απο δραστηριότητα πάντως, σκίζει. ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά εξαιρετικές συνθέσεις, εξαιρετική απόδοση.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδιά καλημέρα. Και ευχαριστώ!

 

Ήταν μεγάλη μου η χαρά να γράψω έργα για φλάουτο και πιάνο, κι έτσι πήγε καλά το όλο Project νομίζω.

 

Όσο για τον εκδοτικό, πλέον στο Λονδίνο, γενικά πάει πολύ καλά. Βέβαια όσο μεγαλώνει, τόσο αλλάζουν και τα δεδομένα (γιατί άλλο να έχεις 6 συνθέτες (με τόσους ξεκίνησα) και άλλο πάνω από 70...

 

Αλλά γουστάρω!

 

Και πάλι ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ευχαριστώ παιδιά!

 

Κακό παιδί.  ;D

Πέραν από την πλάκα, όμως, το 2ο, το 4ο και το 7ο (το βαλς) μου θυμίζουν έντονα κάτι.

 

Ειδικά το 2ο είχα σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ τι. Και από την μία, πράγματι είναι τo Stairway to Heaven και από την άλλη, το 2ο μέρος από την 5η συμφωνία του Prokofiev

 

 

Οπότε... καλός κλέφτης είμαι κι εγώ...

 

Και έχει ενδιαφέρον γιατί, προφανώς, δε ξεκίνησα με την ιδέα "για να δώ ποιόν θα κλέψω σήμερα". Απλά μου βγήκε (σε αυτήν την περίπτωση) και μου άρεσε... Και μου έχει ξανασυμβεί (νομίζω το έχω ξαναναφέρει μια φορά), αλλά θα κάνω άλλο θέμα για αυτό το ζήτημα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου