Προς το περιεχόμενο

Το γοργόν και χάριν έχειν...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

α οκ!

βασικα αν εξαιρεσω τον "τσακωμο" που ειχα προσφατα με abraxas και οντως δεν ημουν ο εαυτος μου εχεις δικιο δεν φερομαι διαφορετικά στην κανονική ζωή μου σε σχέση με όταν βρίσκομαι μπροστά από την οθόνη!αν και αυτο αλλοι θα το κρινουν...παντως γινομαι μαλακάκος ωρες ωρες οταν με ειρωνευτουν και οταν ακουω απολυτους ανθρωπους... :)

 

α!να ξερεις οτι μου αρεσουν και τα αγορακια... :lol:

 

Ε εντάξει πάντα κάπου πρέπει να κάνουμε και τον μα@#κα γιατί πολύ απλά δεν πιστεύω ότι αξίζει να αρπάζονται ορισμένοι για ψύλλου πήδημα (και αυτό είναι στάση ζωής για μένα πλέον, που αποφεύγω τον τσακωμό ως ο διάολος το λιβάνι!)

:D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε εντάξει πάντα κάπου πρέπει να κάνουμε και τον μα@#κα γιατί πολύ απλά δεν πιστεύω ότι αξίζει να αρπάζονται ορισμένοι για ψύλλου πήδημα (και αυτό είναι στάση ζωής για μένα πλέον' date=' που αποφεύγω τον τσακωμό ως ο διάολος το λιβάνι!)

:D[/quote']

 

εχεις απολυτο δικιο.

Κοιτα ενα ειναι σιγουρο..απο την στιγμη που εχω ..εμπλακει σε..καβγαδες με τον οποιοδηποτε εδω μεσα και δεν εχω συγκρατηθει αυτο δειχνει οτι δεν εχω ισχυρη προσωπικοτητα...

σκεψου ποσο γελοια νιωθω και εγω και οποιοσδηποτε αλλος,που εχει μαλωσει εδω μεσα για τελειως γελοιους λογους...

πραγματικα δεν αξιζει για κανεναν αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε στο 3ο ουτε στο 5ο δυστυχως θα σε απογοητευσω...εχω τελειωσει εδω και 2 χρονια...

 

σε κανα διμηνο που θα εχω και την επισημη εκδοση καρτας ιατρικου συλλογου πειραια θα στην στειλω αγορινα μου με mail...ετσι για να σκασεις λιγο γιατι βλεπω η ζηλια παει συννεφο...και να σου πω και κατι αλλο??ειναι κριμα να δειχνεις αντιπαθεια απενταντι μου χωρις να με γνωριζεις φιλαρακι...πολυ κριμα και εισαι αδικος σ αυτο...αλλα ουτως η αλλως εχω συνηθισει να με κατηγορουν γιατι εχω ακριβο αυτοκινητο' date='γιατι παιρνω ακριβες κιθαρες και δεν συμαζευεται...ειναι το κλασσικο στοιχειο του ελληνα που οτι δεν φτανει...ξερετε παρακατω...αυτο ομως να ξερετε οτι εμενα σε τιποτα δεν μου κανει κακο...εγω μια χαρα περναω και θα συνεχισω να περναω...στον εαυτο σας κανετε κακο ετσι και γινεστε μιζεροι και δυστυχισμενοι...κριμα...πολυ κριμα...

[/quote']

 

Δυστυχώς φίλε μου είσαι (εάν είσαι) ένας ακόμα από τους γιατρούς που την επιστήμη της ιατρικής απο λειτούργημα την έχουν δει σαν μέσο πλουτισμού και μόνο. Λυπάμαι μόνο τους ασθενείς που θα έχουν την ανάγκη και θά πέσουν στα χέρια σου. Από αυτά που λές είμαι σίγουρος πως θα τους γδάρεις. Κρίμα μόνο που σαν επιστήμονας θα έπρεπε να είσαι πιό μετρημένος στις αντιπαραθέσεις σου με τους άλλους. Γιατροί υπάρχουν πολλοί ΑΝΘΡΩΠΟΙ-ΓΙΑΤΡΟΙ όμως σπανίζουν. Βλέπεις η ανθρωπιά δεν διδάσκεται στα πανεπιστήμια ή την έχεις ή την αποκτάς μετά από ορισμένα χαστούκια της ζωής που σε προσγειώνουν καμιά φορά και πολύ απότομα.

 

Φιλικά ένας μεγαλύτερός σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι... μεχρί εδώ ήταν ο τσαμπουκάς;;; Δεν έχει άλλο;;; Και τι θα γίνει το νοιζ τώρα χωρίς τσαμπουκάδες;;; Πάλι για παλιοκιθάρες θα αρχίσουμε να μιλάμε;;;;;; :lol:

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XAXAXAXAXA

 

¶σε. Πάλι κιθάρες και ενισχυτές και τέτοια. Πολύ καλό kwstas.

 

Πάντως εγώ δεν καταλαβαίνω το τρελοboy. Γιατί να ζηλέψουμε δηλαδή που είσαι γιατρός; Τόσο χαρισμάτικοί είστε δηλαδή; Αντί να κλειστείς μαζί με τους συναδέλφους σου στα νοσοκομεία, να κοιμάστε και να τρώτε εκεί μέσα και μόνο φορώντας τις ψωνίστικες άσπρες ποδιές και να μην έρχεστε στην παραμικρή επαφή με τον υπόλοιπο κόσμο (όσοι έχουν συναναστραφεί γιατρούς εκτός δουλείας τους ξέρουν) και να γιατρεύετε τον κοσμάκη (όσοι μπορείτε δηλαδή και δεν επιφέρετε τα αντίθετα αποτελέσματα χρηματιζόμενοι ή μη) περηφανεύεστε κιόλας.

 

Που ζεις παλληκάρι μου; Έχεις την αίσθηση ότι είμαστε στο 1950 που σπουδάζαν 1 στους 100,000 και οι γιατροί, οι δικηγόροι και οι μηχανικοί ήταν η ελίτ; Έκανες καμμιά βόλτα στις πολυκατοικίες να δείς τα 58 ταμπελάκια στις εισόδους; Ποιος θα πρωτοδουλέψει από σας; Την ανεργία που σας θερίζει μιας και βγαίνετε στο κουρμπέτι στα 33 σας την έχεις αντιληφθεί; Την ανεργία και υποαπασχόληση των δικηγόρων που κυνηγάνε την υποθεσούλα της μικροπλοπής κλειδειών μπας και βγάλουν τίποτα και τεκμηριώσουν τις ¨σπουδές¨ τους την έχεις υπόψη σου; Για να μην πω για τα υπερσύγχρονα νοσοκομεία της περιφέρειας που στοιχειώνουν ώντας ολοκαίνουργια γιατί όλοι στριμώχνεστε στον Ευαγγελισμό με αναμονή 987 χρόνια για να μείνετε Αθήνα. Στην επαρχία δηλ δεν υπάρχουν ζωές να σώσετε; Αλλά μάλλον δεν σας ενδιαφέρει αυτό. ¶λλωστε γίνατε ανθρωπόγιατροι (γιατί υπάρχουν και οι κτηνίατροι) από το κόμπλεξ άλλων σας που σας ώθησαν είτε από κόμπλεξ επειδή αυτοί έγιναν είτε επειδή δεν έγιναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πολύ απλό τεστ θα σε πείσει. Παίξε ένα fragment μιας κλίμακας' date=' απόλυτα σωστά, στη μέγιστη ταχύτητα μετρονόμου που μπορείς. Ας πούμε ότι είναι 150 χτύποι. Θα πρέπει να μπορείς να παίζεις το σχήμα για αρκετές φορές, πάντα απόλυτα σωστά και χωρίς προσπάθεια.

 

Μετά δοκίμασε να ανεβάσεις την ταχύτητα στους 160 και προσπάθησε να παίξεις το ίδιο για 3-4 λεπτά, κάνοντας παραχωρήσεις στην ακρίβεια... σίγουρα θα χάνεις μια νότα κάπου κάπου. Με το πρώτο σημάδι δυσανεξίας εννοείται ότι σταματάς!

 

Αφού ξεκουράσεις το χέρι σου για μερικά λεπτά (χωρίς να παίζεις τίποτα, αλλά ΜΗΝ κάνεις διατάσεις ενδιάμεσα, έχει σημασία αυτό!), προσπάθησε να παίξεις πάλι, στους 152 (π.χ.) χτύπους. Θα δεις ότι μπορείς να παίξεις άνετα σε μια ταχύτητα που είναι κατά τι υψηλότερη απ'αυτή που θεωρούσες max! Και όλα αυτά σε 10 λεπτά!

 

Θα είναι πολύ μεγαλύτερο το εφφέ, αν είναι η πρώτη φορά που το κάνεις και έχεις 'κολλήσει' σ'αυτή την ταχύτητα για καιρό. :wink:[/quote']

 

Η απορία που μου δημιουργήθηκε είναι αν την επόμενη μέρα θα μπορείς πάλι να παίξεις στα 152. Θα μπορέσεις να έχεις "αρχική ταχύτητα" τα 152 ή θα είναι πάλι 150 (ή 150,5 πχ).

 

Έχω την εντύπωση πως το νευρικό σύστημα θέλει πού παραπάνω καιρό για να μάθει κάποιο καινούριο pattern. Έχω την εντύπωση πως είναι μερικές εβδομάδες, (6) αλλά δεν παίρνω και όρκο... :oops:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απορία που μου δημιουργήθηκε είναι αν την επόμενη μέρα θα μπορείς πάλι να παίξεις στα 152. Θα μπορέσεις να έχεις "αρχική ταχύτητα" τα 152 ή θα είναι πάλι 150 (ή 150' date='5 πχ).

 

Έχω την εντύπωση πως το νευρικό σύστημα θέλει πού παραπάνω καιρό για να μάθει κάποιο καινούριο pattern. Έχω την εντύπωση πως είναι μερικές εβδομάδες, (6) αλλά δεν παίρνω και όρκο... :oops:[/quote']

 

Σωστό. Το πιθανότερο είναι ότι θα πας πάλι στο 150... ή ίσως ελάχιστα παραπάνω. Αλλά δεν θα το κάνεις μια φορά... κάποια στιγμή, όταν προσαρμοστεί το νευρικό σύστημα όπως λες, η νέα δεξιότητα θα γίνει κτήμα σου.

 

Αυτά τα νούμερα, 6 εβδομάδες όπως και 2 εβδομάδες επίσης (σαν μικρο-κύκλος, ενώ οι 6 είναι μεσο-κύκλος), βγαίνουν στην επιφάνεια ξανά και ξάνα, τόσο από μελέτες όσο και εμπειρικά. Είναι πολύ ενδιαφέρον σαν αντικείμενο μελέτης και θα ήθελα και εγώ να μάθω περισσότερα για την θεωρητική του πλευρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτά τα νούμερα' date=' 6 εβδομάδες όπως και 2 εβδομάδες επίσης (σαν μικρο-κύκλος, ενώ οι 6 είναι μεσο-κύκλος), βγαίνουν στην επιφάνεια ξανά και ξάνα, τόσο από μελέτες όσο και εμπειρικά. Είναι πολύ ενδιαφέρον σαν αντικείμενο μελέτης και θα ήθελα και εγώ να μάθω περισσότερα για την θεωρητική του πλευρά.[/quote']

 

Θα προσπαθήσω να το ψάξω κάπως το θέμα. Αν βρω κάτι θα το γράψω.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απορία που μου δημιουργήθηκε είναι αν την επόμενη μέρα θα μπορείς πάλι να παίξεις στα 152. Θα μπορέσεις να έχεις "αρχική ταχύτητα" τα 152 ή θα είναι πάλι 150 (ή 150' date='5 πχ).

 

Έχω την εντύπωση πως το νευρικό σύστημα θέλει πού παραπάνω καιρό για να μάθει κάποιο καινούριο pattern. Έχω την εντύπωση πως είναι μερικές εβδομάδες, (6) αλλά δεν παίρνω και όρκο... :oops:[/quote']

 

Σωστό. Το πιθανότερο είναι ότι θα πας πάλι στο 150... ή ίσως ελάχιστα παραπάνω. Αλλά δεν θα το κάνεις μια φορά... κάποια στιγμή, όταν προσαρμοστεί το νευρικό σύστημα όπως λες, η νέα δεξιότητα θα γίνει κτήμα σου.

 

 

Αυτό κάνω πάνω κάτω και εγώ αλλά την επόμενη μέρα χρειάζομαι αρκετό ζέσταμα για να παίξω στο 152(του παραδείγματος)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου