Προς το περιεχόμενο

R.I.P. Prince


ex-mauromouris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ έτσι "βολευόμουν" +VHS και Dvd, παρ' όλα αυτά ακόμα και εμένα με "έχασε" εν μέρει, όταν δεν ήταν η πρώτη επιλογή μου σε "κλασσικες" μή internet-ικες ακροάσεις.

 

(π.χ πάντα μου άρεζε να ακούω prince όταν έκανα δουλειές στο σπίτι (μου δινε ρυθμό στην φασίνα  ;D) , αλλά νταξ, δεν μπορούσα να τις παρατάω και να αλλάζω πλευρά στο δίσκο  ;D ;D ;D ;D )

χαχαχαχαχαχα

 

Μπα εγω οταν ακουω, δεν κανω τιποτα αλλο

εννοω ειμαι στον κοσμο μου και να μου μιλησεις δεν σε ακουω (το ιδιο και οταν παιζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Διευκρινήσεις :

 

α) Στον κατάλογο Prince και Dylan, βάλτε και τους Eagles.

 

β) Τελικώς, σύμφωνα με σημερινά δημοσιεύματα, είχε αρκετά οικονομικά προβλήματα (για τα δικά του δεδομένα, όχι τα δικά μας).

 

γ) Ο μόνος που θα έβγαζε χρήματα αν είχε επιτρέψει τα βίντεό του, θα ήταν το YouTube, το οποίο όμως (λέμε τώρα) κάπως πρέπει να κερδοφορεί έχοντας την πιο διαδεδομένη υπηρεσία streaming του πλανήτη. Δηλαδή, υπάρχει ανάγκη να κερδοφορεί αν είναι να παραμείνει ζωντανή και δωρεάν για εμάς, τους επισκέπτες της.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευκρινήσεις :

 

α) Στον κατάλογο Prince και Dylan, βάλτε και τους Eagles.

 

β) Τελικώς, σύμφωνα με σημερινά δημοσιεύματα, είχε αρκετά οικονομικά προβλήματα (για τα δικά του δεδομένα, όχι τα δικά μας).

 

γ) Ο μόνος που θα έβγαζε χρήματα αν είχε επιτρέψει τα βίντεό του, θα ήταν το YouTube, το οποίο όμως (λέμε τώρα) κάπως πρέπει να κερδοφορεί έχοντας την πιο διαδεδομένη υπηρεσία streaming του πλανήτη. Δηλαδή, υπάρχει ανάγκη να κερδοφορεί αν είναι να παραμείνει ζωντανή και δωρεάν για εμάς, τους επισκέπτες της.

διαφωνω με τον απολυτο τροπο που το λες!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνω με τον απολυτο τροπο που το λες!

 

Δεν ξέρω σε ποιο από τα τρία αναφέρεσαι (υποθέτω στο τρίτο). Έτσι είναι όμως, οπότε δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω.

 

Επί τη ευκαιρία : όσοι διαφωνείτε με τον "απόλυτο τρόπο", προφανώς προτιμάτε κάποιον "σχετικό τρόπο". Γι' αυτά τα σούξου-μούξου έχουμε τους πολιτικούς, εγώ προτιμώ να γράφω αυτό που γνωρίζω χωρίς περιστροφές.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Tα τελευταία χρόνια, όταν σκέφτομαι τον Prince, σκέφτομαι αυτό:

Υ.Γ. Ενδιαφέρουσα και η ταινία.

 

https://www.youtube.com/watch?v=X8yLOTfVzQU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω σε ποιο από τα τρία αναφέρεσαι (υποθέτω στο τρίτο). Έτσι είναι όμως, οπότε δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω.

 

Επί τη ευκαιρία : όσοι διαφωνείτε με τον "απόλυτο τρόπο", προφανώς προτιμάτε κάποιον "σχετικό τρόπο". Γι' αυτά τα σούξου-μούξου έχουμε τους πολιτικούς, εγώ προτιμώ να γράφω αυτό που γνωρίζω χωρίς περιστροφές.

 

:)

το 'απολυτο'αναφερεται στο οτι αν ανεβαζεις τα βιντεακια σου το youtube,χανεις χρηματα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ και κερδιζει αυτο!Δυστυχως η γνωμη της πλειοψηφιας για τον Πρινς ειναι 'αυτη η παλιο π@υσταρα που λεει το σεξυ μαδερφακερ'!Το γιουτουμπ ειναι ενας βασικος τροπος πλεον να σε μαθει η μαζα,να σε εκτιμησει και να γεμισει τα λαιβ σου,δηλ τη βασικη πηγη εσοδων των μουσικων το 2016!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 'απολυτο'αναφερεται στο οτι αν ανεβαζεις τα βιντεακια σου το youtube,χανεις χρηματα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ και κερδιζει αυτο!Δυστυχως η γνωμη της πλειοψηφιας για τον Πρινς ειναι 'αυτη η παλιο π@υσταρα που λεει το σεξυ μαδερφακερ'!Το γιουτουμπ ειναι ενας βασικος τροπος πλεον να σε μαθει η μαζα,να σε εκτιμησει και να γεμισει τα λαιβ σου,δηλ τη βασικη πηγη εσοδων των μουσικων το 2016!

 

Αν αναφέρεσαι σε αυτή τη μικρόψυχη του eydoll, δεν είναι καθόλου πλειοψηφία, αλλά θλιβερή μειοψηφία αφού εκτός των άλλων ήταν και υποψήφια με τον τζημερο.

 

https://www.facebook.com/elia.zervou/photos/a.801685846617875.1073741828.800907950028998/956204924499299/?type=3&theater

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεσαι σε αυτή τη μικρόψυχη του eydoll, δεν είναι καθόλου πλειοψηφία, αλλά θλιβερή μειοψηφία αφού εκτός των άλλων ήταν και υποψήφια με τον τζημερο.

 

https://www.facebook.com/elia.zervou/photos/a.801685846617875.1073741828.800907950028998/956204924499299/?type=3&theater

οχι οχι καμια σχεση ουτε που το ειχα διαβασει αυτο...δυστυχως τα ατομα που γνωριζω κ δεν ασχολουνται με τη μουσικη,πανω κατω αυτη την αποψη εχουν!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οχι καμια σχεση ουτε που το ειχα διαβασει αυτο...δυστυχως τα ατομα που γνωριζω κ δεν ασχολουνται με τη μουσικη,πανω κατω αυτη την αποψη εχουν!

 

Δεν θα ρωτήσω τι γνώμη θα είχαν για τον Bowie...

 

Κοιτα αν εξαιρέσεις αυτούς που είναι μισάνθρωποι και χολερικοί λόγω κάποιας ανήκεστης βλάβης, δε νομίζω ότι υπάρχουν άνθρωποι που θα κακολογήσουν έτσι έναν νεκρό. Βάλε τους να ακούσουν κάποιο όμορφο κομμα΄τι, ή κάτι πυο πιστεύεις ότι θα τους αρέσει. Κι αν όχι, μίλησέ τους για κάτι θ ε τ ι κ ό που έχεις υπόψη σου για αυτόν τον καλλιτέχνη.

Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου