Προς το περιεχόμενο

R.I.P. Prince


ex-mauromouris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλά γούστα είναι αυτά, αλίμονο.

 

Μην φανταστείς, και εγώ πλέον ακούω ΜΟΝΟ (και εννοώ μόνο) Frank Sinatra και Miles Davis.

 

Έχω αρκετή δισκογραφία (Lp's , Cd's , κασσέτες πάνω από 5.000 τίτλους.....και με τα mp3...... άστα να πάνε ), παρόλα αυτά ακού ΠΛΕΟΝ μόνο Sinatra και Miles.

 

Όλα τα άλλα για εμένα είναι Retrospective....και ευχάριστες αναμνήσεις.

 

Φυσικά και δεν θα βάλω πλέον να ακόυσω....Prince, Duran Duran....ή Alice Cooper π.χ, αλλά έπρεπε να τα έχω ακούσει και τα άκουσα. Αυτό.

 

Alice Cooper... Λες για εκείνον που έγραψε τραγούδια που τραγούδησε ο Sinatra και που του είχε ζητήσει και άλλα για να πει; Για εκείνον που ο Dylan χαρακτήρισε "πολύ υποτιμημένο τραγουδοποιό";

 

"Ακούω μόνο Sinatra και Miles Davis" λέει... "Μόνο, όμως..."

 

χα,χα,χα... Πες μας και με τί κρασί τα συνοδεύεις. Τί κτήμα, χρονιά, και τα ρέστα...

 

 

Αυτό το post ήταν πραγματικό μνημείο δηθενιάς, ακόμα και για τα δεδομένα του Noiz. Δεν το λες και λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

"Ακούω μόνο Sinatra και Miles Davis" λέει... "Μόνο, όμως..."

 

 

Γιατι να σου πω ψέματα , ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω. Όχι ότι με προσβάλλει το "μνήμείο δηθενιάς", απλά στο διευκρινίζω.

Ειναι η μόνη μουσική που με ηρεμεί.

Δεν την θεωρω και δα "δυσκολη".....καρά pop θα την χαρακτήριζα.

 

Αν ήθελα να σε "εντυπωσιάσω" υπήρχαν πολλά "καλλιτερα".

 

Και προς τι ο ψόγος του noiz και τα δεδομένα του;

Αυτό δεν το κατάλαβα αν θες το διευκρινίζεις.

Από την πρώτη ημέρα (που γράφω εδώ) γράφω επώνυμα , οπότε αυτά που γράφω, φροντίζω να μπορώ και να τα υποστηρίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την θεωρω και δα "δυσκολη".....καρά pop θα την χαρακτήριζα.

Είσαι ωραίος, τέλος. :)

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είσαι ωραίος, τέλος. :)

 

 

Έχω περάσει από Peter Brötzmann Octet, το Bitches Brew, που είναι και από τα πιο "φεύγα" του Miles, μπροστά του είναι Rick Astley  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω περάσει από Peter Brötzmann Octet, το Bitches Brew, που είναι και από τα πιο "φεύγα" του Miles, μπροστά του είναι Rick Astley  ;D

 

Σόρι που παρεμβαίνω -θεωρώ ad hominem την επίθεση του Χέκτορα, αλλά κι εσυ βρε παιδι μου Ρικ Άστλεη? Κόψε κάτι...

::)

 

Παιδιά μην ανοιγετε προσωπικές αμτιδικίες σαν να ήσασταν ο Γοουότερφολ (που το μόνο που δεν έγραψε ήταν "να του σβήσετε κι αυτουνού το ποστ κύλιε, εντάκει?") .  :-X

Δείξτε λίγο σεβασμό στον μακαρίτη...  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σόρι που παρεμβαίνω -θεωρώ ad hominem την επίθεση του Χέκτορα, αλλά Ρικ Άστλεη? Κόψε κάτι κι εσύ...

::)

 

 

...στο "Pop" =popular πάει αυτό (o rick astley), νόμιζα ότι είναι σαφες.

Κατά τα λοιπά, δεν μαλώνω έγω τουλάχιστον με κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου