Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις περί double post


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε!

Ανοίγω αυτό το thread για να θέσω επι τάπητος το θέμα των double posts -που παρατηρούνται ουκ ολίγες φορές καθημερινά, όπως είναι και λογικό άλλωστε πολλές φορές- και κάποιων λειτουργικών ρυθμίσεων που θα μπορούσαν να γίνουν και να ακούσουμε γνώμες από τον yameth και τα υπόλοιπα μέλη φυσικά.

Έχω παρατηρήσει σε άλλα φόρουμ που συμμετέχω, πως όταν θες να κάνεις ένα διπλό ποστ (είτε να μην έχεις πλέον επιλογή τροποποίησης του προηγούμενου ποστ, είτε απλά να θες να κάνεις καινούριο ποστ), η νέα σου δημοσίευση "μπαίνει" στην αμέσως προηγούμενη που έκανες ως "τροποποίηση" και έτσι δε δημιουργούνται περιττά διπλά ποστ από το ίδιο μέλος στο topic.

Δεν ξέρω κατά πόσο έγινα κατανοητός (::)), αλλά εν πάσει περιπτώσει, περιμένω να ακούσω γνώμες...

κατά πόσο πιστεύετε ότι βολεύει κάτι τέτοιο και γιατί;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι εννοεί τα 2α ποστ που γίνονται. Δηλαδή να έχω ποστάρει τελευταίος σε ένα θέμα και μετά να ξαναποστάρω συμπληρωματικά και να φαίνονται σε ποστ μου στην σειρά.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ καταλαβαίνω τι επισημαίνεις, δεν καταλαβαίνω που γίνεται ή ποιος έχει λάθος. :-\

Εννοώ, θέλεις να πεις πως το λάθος (double post) γίνεται από το εκάστοτε μέλος συνειδητά ή οφείλεται σε κάποια ανυπαρκτη δυνατότητα/επιλογή του φόρουμ ως προς τη διόρθωση/διαγραφή του;

 

Δε θέλω να μπερδέψω ακόμη τα πράγματα έτσι; :)

Απλά να νοήσω κάπως καλύτερα. :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει να πει ότι είναι λάθος συμπεριφορά του εκάστοτε μέλους, αλλά με κατάλληλη τροποποίηση του κώδικα του forum θα μπορούσε να εξαλειφθεί.

 

 

Δε νομίζω πάντως κ εγώ ότι γίνεται κ τόσο συχνά, το έχω κάνει κ εγώ ίσως μερικές φορές, αλλά γενικώς όλοι σχεδόν κάνουμε edit τα posts μας αντί γι αυτό. Ντάξει τώρα αν γίνει κ καμιά φορά δε χάθηκε ο κόσμος. Δε νομίζω ότι είναι σε επίπεδο που να δημιουργεί οποιοδήποτε πρόβλημα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει να πει ότι είναι λάθος συμπεριφορά του εκάστοτε μέλους, αλλά με κατάλληλη τροποποίηση του κώδικα του forum θα μπορούσε να εξαλειφθεί.

 

 

Δε νομίζω πάντως κ εγώ ότι γίνεται κ τόσο συχνά, το έχω κάνει κ εγώ ίσως μερικές φορές, αλλά γενικώς όλοι σχεδόν κάνουμε edit τα posts μας αντί γι αυτό. Ντάξει τώρα αν γίνει κ καμιά φορά δε χάθηκε ο κόσμος. Δε νομίζω ότι είναι σε επίπεδο που να δημιουργεί οποιοδήποτε πρόβλημα πάντως.

 

Κατάλαβα..Σε ευχαριστώ :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου