Προς το περιεχόμενο

Dark serenity


happydreamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, την φωνή σου νά'χα...!!! ::)      Πολύ καλή μελωδία, ωραίο ταιριαστό βαθάκι στην φωνή,  ωραιότατη ταιριαστή μελωδική γραμμή στην lead (ίσως με λίγο περισσότερο βάθος να ακουγόταν καλύτερα), αλλά του λείπει ένα μπάσο συν άλλη μια rythm ;).  Το εκνευριστικό βζζζζζ βγάλτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μαυρο" κι ευαισθητο,αυτο νομιζω ειναι το υφος σου.

Τοσο ωραιο στα αυτια μου,ευγε.

 

 

Να σαι καλά! Η αλήθεια είναι ότι η μαυρίλα μου βγαίνει άνετα. Χαίρομαι που σου άρεσε! :)

 

Καλά, την φωνή σου νά'χα...!!! ::)

Με τιμά αυτό που λες.  :)

Πολύ καλή μελωδία, ωραίο ταιριαστό βαθάκι στην φωνή,  ωραιότατη ταιριαστή μελωδική γραμμή στην lead (ίσως με λίγο περισσότερο βάθος να ακουγόταν καλύτερα), αλλά του λείπει ένα μπάσο συν άλλη μια rythm ;).  Το εκνευριστικό βζζζζζ βγάλτο!

Μπάσο δοκίμασα να βάλω αλλά δεν μου άρεσε. Δεν έχω και τις σχετικές γνώσεις... Αλλη μια rhythm ακουστική την ψήνω να σου πω την αλήθεια. Θα το επιχειρήσω αύριο... Το βζζζ δεν βγαίνει για κανένα λόγο! Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Τι noise reduction του audition δοκίμασα (που κάνει θαύματα), τι gate, τίποτα! Το ίδιο βουητό ακούγεται κάθε φορά που ανοίγω τo cubase (αλλά όχι το audition). Συνήθως όμως δεν γράφεται στις ηχογραφήσεις. Δεν ξέρω τώρα τι παίχτηκε... ???

Ευχαριστώ, σου είπα; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βάθος κήπος  μπορώ να ακούσω καί σόλο τρομπέτα παραγωγής διπλανού δωματίου..

 

Θα στεναχωρηθώ αν δε βελτιώσεις κι άλλο την παραγωγή.

 

Εύγε πολύ καλό ..σου πάει αυτό το ύφος θαρρώ καί γω.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω, ευχαριστώ! Ευχαρίστως να τη διορθώσω, αλλά πώς; Ορκίζομαι, δεν υπάρχει τρομπέτα στο διπλανό δωμάτιο! ;D

Στο μεταξύ δοκίμασα ξανά να βάλω μπασάκι και πάλι δεν μου βγήκε, αλλά πρόσθεσα μια ρυθμική ακουστική προς το τέλος.  8)

dark_serenity_v2.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο κύριος. :)

 

Λίγο θα ήθελα την φωνή τονικά πιο σωστή (όχι τίποτε φοβερά πράγματα, ένα κλικ).

 

Όχι τίποτε άλλο, αλλά για να δείξει περισσότερο το κομμάτι. :)

 

 

EDIT: Α, και θα ήθελα και μια τρομπέτα (σοβαρά μιλάω) "να παίζει" με την μοναξιά που βγάζει το κομμάτι.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο κύριος. :)

 

Λίγο θα ήθελα την φωνή τονικά πιο σωστή (όχι τίποτε φοβερά πράγματα, ένα κλικ).

 

Όχι τίποτε άλλο, αλλά για να δείξει περισσότερο το κομμάτι. :)

 

 

EDIT: Α, και θα ήθελα και μια τρομπέτα (σοβαρά μιλάω) "να παίζει" με την μοναξιά που βγάζει το κομμάτι.

Ευχαριστώ πολύ! :) Εχεις δίκιο για τη φωνή. Ισως μόλις βρω ευκαιρία να το ξαναγράψω.

 

Εγώ όταν το είπε ο emfasis, σκέφτηκα ότι θα μέτραγε να παίζει ένα σαξόφωνο από πίσω καλύτερα, αλλά πού να βρεις σαξοφωνίστα; ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου