Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με reverb blues junior


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα ξαφνικα σταματησε να λειτουργει το reverb του blues junior usa...μπορει να μου πει κανεις τι να τσεκαρω...τα rca ειναι στη θεση τους,ο ενισχυτης δεν πειραχτηκε... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ξαφνικα? Τον μετακινησες ή γενικα τον μετακινεις τον ενισχυτη?

Κανει θορυβο το ελατηριο οταν "κουνηθει"? Ακουγεται δλδ απο τα μεγαφωνα?

 

Τσεκαρε και τα RCA στο ελατηριο... μεσα στη θηκη... αν γινεται δοκιμασε και ενα αλλο καλωδιο RCA σε RCA. Αλλιως ή τα επαιξε το ελατηριο ή εχεις καποια βλαβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ξαφνικα? Τον μετακινησες ή γενικα τον μετακινεις τον ενισχυτη?

Κανει θορυβο το ελατηριο οταν "κουνηθει"? Ακουγεται δλδ απο τα μεγαφωνα?

 

Τσεκαρε και τα RCA στο ελατηριο... μεσα στη θηκη... αν γινεται δοκιμασε και ενα αλλο καλωδιο RCA σε RCA. Αλλιως ή τα επαιξε το ελατηριο ή εχεις καποια βλαβη.

 

Τον ενισχυτη δεν τον κουναω απ τη βαση του...και δεν κανει κανενα θορυβο το ελατηριο...θα τσεκαρω τα rca που χλωμο το βλεπω αλλα ποτε δεν ξερεις....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιποοοον...

ανοιξα το reverb κουνησα ελαφρα τα 3 ελλατηρια που εχει μεσα το ξαναβιδωσα και ναι δουλευει....τι να πω...

κατι αλλο που παρατηρησα ειναι πως ο ενισχυτης εχει διαροη ρευματος,δλδ βαζοντας δοκιμαστικο κατσαβιδι στα μεταλλικα μερη...ψιλοαναβει το λαμπακι στο κατσαβιδι,βεβαια αυτο δεν συμβαινει οταν συνδεσω κιθαρα στον ενισχυτη...μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι συμβαινει αυτο,και αν ειναι επικινδυνο (ηλεκτρικα-ηλεκτρονικα ειμαι ασχετος και τα φοβαμαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου