Προς το περιεχόμενο

Lies untold


happydreamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου αρεσε πολυ το κομματι, γρηγορο, δυναμικό (ειδικα στο 2.13 καπου το απογειωσες!). Το μονο που δεν μου αρεσε ειναι η σολο κιθαρα, ουτε σαν ηχος ουτε σαν παιξιμο. Φτιαξε αυτο η συνεργασου με κανα παιδι απο δω μεσα που ειναι στο στυλ σου και το κομματι με λιγο καλυτερη παραγωγη θα απογειωθει :)

 

Μπραβο :)

 

\m/

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Άλλαξε τον ήχο από την lead (αν μπορείς αλλαξέ την τελείως.... :-X) και τον ήχο από την rythm που μπαίνει στα ρεφραίν (βγάλε μπάσα-μεσαία). 

Το κομμάτι είναι πολλά υποσχόμενο, ωραία σύνθεση με καλή "ροή" και μια χαρά στίχους!

 

Το είδος του τραγουδίσματός σου δεν είναι απ'τα αγαπημένα μου (παρ'όλο που μ'αρέσει πολύ η φωνή σου), αλλά ταιριάζει με το όλο mood του κομματιού, οπότε πάσο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@AuditoryDriving: Το θέμα της συνεργασίας με ταλάνισε αρκετά όσο προσπαθούσα και δεν μου βγαινε, αλλά δεν ενέδωσα γιατί προτιμώ να κάνω τη δική μου προσπάθεια και ας βγει μέτρια ή κακή παρά να τα δίνω πάντα σε άλλους τα δύσκολα με αποτέλεσμα να μην μάθω ποτέ. Καταλαβαίνω βέβαια ότι έτσι χαντακώνεται το κομμάτι. Χαίρομαι πάντως που σου άρεσε και σ' ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και τα καλά σου λόγια! :)

 

@cigaret13: Αν σου πω ότι με έκανε να χάσω τον ύπνο μου το κομμάτι, θα με πιστέψεις; Πάλεψα τον ήχο της lead μέχρι που πια η οποιαδήποτε αλλαγή, μου ακουγόταν χειρότερη από την προηγούμενη. Οσο για την rhythm, δεν με χαλάει κάτι αλλά θα το δοκιμάσω αυτό που προτείνεις. Σ' ευχαριστώ για την παρουσία σου και τις συμβουλές για ακόμα μια φορά! :)

 

Επίσης να ευχαριστήσω και τον gvour για κάποιες συμβουλές και ιδέες του όταν το κομμάτι ήταν σε πρώιμο στάδιο ακόμα, όπως οι φράσεις στο 2ο κουπλέ και τα δεύτερα φωνητικά στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@AuditoryDriving: Το θέμα της συνεργασίας με ταλάνισε αρκετά όσο προσπαθούσα και δεν μου βγαινε, αλλά δεν ενέδωσα γιατί προτιμώ να κάνω τη δική μου προσπάθεια και ας βγει μέτρια ή κακή παρά να τα δίνω πάντα σε άλλους τα δύσκολα με αποτέλεσμα να μην μάθω ποτέ. Καταλαβαίνω βέβαια ότι έτσι χαντακώνεται το κομμάτι. Χαίρομαι πάντως που σου άρεσε και σ' ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και τα καλά σου λόγια! :)

 

@cigaret13: Αν σου πω ότι με έκανε να χάσω τον ύπνο μου το κομμάτι, θα με πιστέψεις; Πάλεψα τον ήχο της lead μέχρι που πια η οποιαδήποτε αλλαγή, μου ακουγόταν χειρότερη από την προηγούμενη. Οσο για την rhythm, δεν με χαλάει κάτι αλλά θα το δοκιμάσω αυτό που προτείνεις. Σ' ευχαριστώ για την παρουσία σου και τις συμβουλές για ακόμα μια φορά! :)

 

Επίσης να ευχαριστήσω και τον gvour για κάποιες συμβουλές και ιδέες του όταν το κομμάτι ήταν σε πρώιμο στάδιο ακόμα, όπως οι φράσεις στο 2ο κουπλέ και τα δεύτερα φωνητικά στο τέλος.

 

Μια απ τα ιδια και δω (και χειρότερα) καταλαβαινω απολυτα τι λες -  γερα λοιπον, οι ιδεες και τα τραγουδια ειναι το πιο δυσκολο, ολα τα αλλα βελτιωνονται πιο ευκολα :)

 

υγ: Γεια σου Φώτη :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε. Πολύ καλό.

Για τα της παραγωγής είπαν οι άλλοι φίλοι.

Μπορείς να το βελτιώσεις.

Μπράβο!!!

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ ωραιο.

Απο τα uptempo σου το πιο καλο για τα γουστα μου.

Μια χαρα μου φαινεται ο ηχος της λιντ,θελει ομως πιο στρωτο παιξιμο και τοτε θα κολλαει πιστευω καλα στο κομματι.

Και τα φωνητικα πολυ δυνατα,ευγε.

Γενικως ωραια πραγματα.

Μπραβο ρε φιλε! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου άρεσε το κομμάτι! Θα προτιμούσα λίγο διαφορετικό τον ήχο στην σόλο κιθάρα, αν και πιστεύω ότι ταίριαζε στο ύφος του κομματιού. Όσο για το παίξιμο ήταν πολύ καλή η προσπάθεια, συνέχισε δυνατά!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου