Προς το περιεχόμενο

Μουσική επένδυση σε sitcoms/tv series κ.λ.π.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομίζω ότι ξεχάσαμε τον Randy...

Σωστός!!

Απαράδεκτη παράλειψη.

 

Τα Φιλαράκια τα άφησα για τους πιο νέους όπως επίσης περίμενα να δω και το Bing Bang Theory που το intro του είναι τουλάχιστον ενδιαφέρον.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σωστός!!

Απαράδεκτη παράλειψη.

 

Τα Φιλαράκια τα άφησα για τους πιο νέους όπως επίσης περίμενα να δω και το Bing Bang Theory που το intro του είναι τουλάχιστον ενδιαφέρον.

εκπληκτικη σειρα αλλα απο μουσικη δεν λεει απολυτως τπτ...δεν θυμαμαι καν να εχει παιξει καποιο κομματι μεσα,εκτος απο κατι σκορπια που ωιλοτραγουδουν οι πρωταγωνιστες!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Bonanza μετράει ?

 

μετράει, αν και προτιμώ το Rawhide

 

 

Mustafank έχεις φάει πολλές κίτρινες για film που έγιναν σειρές (Shaft, Mash, Fame).

Αν σε δει ο Λάκης θα φας αποβολή....

 

ωχ, ωχ ,ωχ...  ;D (δεν ήξερα ότι στο Fame και το Shaft οι ταινίες είχαν προηγηθεί της σειράς.  :P )

 

Τα δα, του καμε like, είναι πανκ αυτός δεν πειθαρχει  :P

 

>:D ;D ;D ;D >:D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκπληκτικη σειρα αλλα απο μουσικη δεν λεει απολυτως τπτ...δεν θυμαμαι καν να εχει παιξει καποιο κομματι μεσα,εκτος απο κατι σκορπια που ωιλοτραγουδουν οι πρωταγωνιστες!

Έχεις δίκιο αλλά σε όλο το thread εγώ έχω αγνοήσει το "μουσική επένδυση" και έχω παραμείνει μόνο στα intro σειρών που παίχθηκαν στην Ελλάδα.

Διαφορετικά θα μίλαγα κι εγώ για το True Detectives, Sons of Anarchy, The Young Ones, Miami Vice, The Sopranos, House MD (με to SOTA πικάπ πρώτη μούρη και το Teardrop των Massive Attacκ για opening theme στην Αμερικάνικη version)

και πολλές πολλές άλλες ...

 

Εκτός συναγωνισμού, με όλα τα κλισέ για τα οποία όμως είμαι μα τελείως sucker....

 

Πολύ καλό soundtrack είχε και η πολύ γλυκιά σειρά Wonder Years που ξεκίναγε απλά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ !!!

 

μετράει, αν και προτιμώ το Rawhide

H Bonanza και βέβαια μετράει αλλά το Rawhide (όπως και το Shaft) δε νομίζω ότι προβλήθηκαν στην Ελλάδα. Μπορεί και να κάνω λάθος.

 

Αντίθετα παίχτηκε το Lone Ranger.........Hi Ho Silver

 

Και δύο σεβεντίλες που πολύ αγάπησα με τις δυο χαρακτηριστικές μουσικές σχολές intro theme για εκείνη την εποχή

 

Το "Όλα για το πτυχίο" (Paper Chase) .......... "“You come in here with a skull full of mush, and, if you survive, you leave thinking like a lawyer,”  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=pOWgTtSiVwA

 

Και το εξαιρετικό Lou Grant

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός συναγωνισμού, με όλα τα κλισέ για τα οποία όμως είμαι μα τελείως sucker....

 

+1000

 

το καλυτερο ισως σηριαλ των τελευταιων 3 ετων.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν θα μπορούσα να αφήσω απ' έξω, ΟΛΑΑΑ τα jingles του Charlie Harper στο καλλιτερο serial όλων των εποχών Two and a Half Men.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου