Προς το περιεχόμενο

Τι κιθάρα να πάρω?


Red_Rec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως με 400 ευρώ θα έπαιρνω αυτήν

 

http://www.cort.co.kr/english/products/common/view.asp?product_id=130

 

αλλά αφού θέλεις να bluesάρεις αλλάζει

Πολύ όμορφη κιθάρα!!

Είναι καλές?Πρώτη φορά ακούω αφτή τη μάρκα

 

Εγώ όσες έπαιξα μου άρεσαν πολύ και πιστεύω είναι απο τις μάρκες που έχουν την καλύτερη λόγο τιμής-απόδοσης.

 

Αυτή που παρέθεσα δεν έχει να ζηλέψει και τίποτα απο μια ibanez διπλάσιας ίσως και τριπλάσιας τιμής.Εδώ που τα λέμε στο σχεδιασμό είναι σχεδόν ίδιες

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν πα' να ναι μπάζο (που λέει ο λόγος)' date=' το ζήτημα είναι να είσαι εσύ ερωτευμένος. Τότε όλα θα πάνε καλά. Και να μην πάρεις την καλύτερη κιθάρα για το budget σου, άμα τη βλέπεις και αισθάνεσαι ότι ήταν ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα θα ασχολείσαι πολύ περισσότερο μαζί της. Δεν υπάρχει κάποια κιθάρα που να ονειρευόσουν από μικρός;[/quote']

 

Εχεις δικιο.

Παντα ηθελα μια jazz αρα οπως λες εκει θα καταληξω.

Για προτεινετε κατι?Κανε να link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως οι παραδοσιακοί τζαζιστές χρησιμοποιούν FLATWOUND χορδες οι οποίες ξεκινανε απο 011-050 & καταλήγουν σε 014-056.

 

Oπως θα γνωρίζεις οι τζαζίστες δεν κανουν σηκώματα οπότε το bending δεν τους απασχολεί και ιδιαίτερα.

 

Εννοείται βεβαια ότι τζαζ μπορείς να παίξεις με ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ χορδή απο 9αρες round (π.χ.Jim Campignolo) μεχρι 15αρες (George Benson)

 

!Αυτο συμβαίνει λογο των χοντρών χορδών,του στιλ,ή της κιθαρας????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πα' να ναι μπάζο (που λέει ο λόγος)' date=' το ζήτημα είναι να είσαι εσύ ερωτευμένος. Τότε όλα θα πάνε καλά. Και να μην πάρεις την καλύτερη κιθάρα για το budget σου, άμα τη βλέπεις και αισθάνεσαι ότι ήταν ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα θα ασχολείσαι πολύ περισσότερο μαζί της. Δεν υπάρχει κάποια κιθάρα που να ονειρευόσουν από μικρός;[/quote']

 

Εχεις δικιο.

Παντα ηθελα μια jazz αρα οπως λες εκει θα καταληξω.

Για προτεινετε κατι?Κανε να link?

 

αρα λοιπον δεν θελεις ουτε να παιζεις ροκιες αλλα μονο τζαζ και λιγο (καθαρο) μπλουζ.

 

να μια εκπληκτικη παραδοσιακη τζαζ κιθαρα σε εξισου εκπληκτικη τιμη..

 

ΚΑΝΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 400 ευρώ μπορείς να πάρεις και αυτήν:

http://www.thomann.de/gr/epiphone_the_dot_ch.htm με την οποία μπορείς να παίξεις jazz-blues και να κάνεις τον...Chuck Berry αν σου 'ρθει :wink:

 

(ξέρω ξέρω,είμαι ο εγκάθετος του humbucker :lol: )

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου