Προς το περιεχόμενο

tom anderson is back!!!!


panka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ηχος Fender ειναι γνωστος σε ολους φανταζομαι δεν χρειαζεται να αναλυουμε τα αυτονοητα...

 

OK αλλα το αυτονοητο ποιο ειναι;οτι πχ οι:buddy guy-eric clapton-stevie ray vaughan-jimi hendrix-richie blackmore-rory gallagher-jeff beck-gilmour κτλ...οι οποιοι κατα βαση επαιζαν και παιζουν ακομα μονο με fender stratocaster εχουν τον ιδιο ηχο;ποιος ειναι ηχος fender δηλαδη απο ολους αυτους που σου ειπα και ποιος δεν ειναι;

απλα ρωταω για να καταλαβω τι εννοεις οταν λες συνεχεια οτι δεν ακουγεται σαν fender!

 

το οτι δεν μπορεις να καταλαβεις δεν ειναι δικο μου προβλημα' date='ετσι δεν ειναι?

:lol:

 

και για να τελειωνουμε την βαρετη αυτη συζητηση.

 

καποιοι κιθαριστες ,μεταξυ των οποιων και εγω,ειναι λατρεις του κλασσικου & θελουν οι κιθαρες τους να ειναι EMΦΑΝΙΣΙΑΚΑ ακριβως οπως οι Fender,να ακουγονται σαν Fender & να εχουν το feel των Fender (ειτε αυτες ειναι Tele,ειτε strat,ειτε Jazzmaster,ειτε Jazz Bass ειτε οτιδηποτε αλλο εβγαλε αυτη η διανοια που λεγονταν Leo Fender)

οποτε ειτε παιζουν με Fender ειτε φτιαχνουν μονοι τους ,εφοσον μπορουν,ακριβεστατα copies Fender.

 

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο απλα τους ειναι ξενο και απωθητικο γιατι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ FENDER .

Τιποτα μα τιποτα δεν μπορει να τους αλλαξει αυτη την αποψη γιατι ειναι καθαρα θεμα αισθητικης και κουλτουρας για αυτους.

 

end of the story.....[/quote']

 

ημουν σιγουρος οτι δεν θα μου απαντησεις σε αυτο που σε ρωτησα γιατι δεν εχεις τι να πεις! :lol:

οκ αλλη μια ευκαιρια! :lol:

οι buddy guy-eric clapton-stevie ray vaughan-jimi hendrix-richie blackmore-rory gallagher-jeff beck-gilmour κτλ...οι οποιοι επαιζαν και παιζουν μονο με fender και εχουν τοσο διαφορετικους ηχους,ποιος απο ολους εχει ηχο fender με τα δικα σου κριτηρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και καποιοι αλλοι κιθαριστες θελουν μια κιθαρα να μοιαζει με fender εμφανισιακα αλλα με βελτιομενο ηχο,αισθηση,μοντερνες δυνατοτητες,και πολυ πιο προσεγμενη κατασκευη.

μεγεια τους με χαρα τους και στους μεν και στους δε...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η επιστημη σηκωνει τα χερια της ψηλα

 

οκ θα κανω ακομα μια προσπαθεια αγορασε αυτο

 

 

 

http://www.homespuntapes.com/prodpg/prodpg.asp?prodID=992&prodType=

 

το dvd για να τον ακουσεις αυτον τον κλασσικο ηχο σε ολο του το μεγαλειο..

 

αν δεν καταλαβεις και τοτε τι θελω να πω,δεν θα φταιω εγω...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καποιοι αλλοι κιθαριστες θελουν μια κιθαρα να μοιαζει με fender εμφανισιακα αλλα με βελτιομενο ηχο' date='αισθηση,μοντερνες δυνατοτητες,και πολυ πιο προσεγμενη κατασκευη.

μεγεια τους με χαρα τους και στους μεν και στους δε...[/quote']

 

ακριβως!δεν διαφωνω γιαυτο εχω και απο τις δυο.κατηγοριες.. :) (suhr,squier,fender tele highway)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η επιστημη σηκωνει τα χερια της ψηλα

 

οκ θα κανω ακομα μια προσπαθεια αγορασε αυτο

 

http://www.homespuntapes.com/prodpg/prodpg.asp?prodID=992&prodType=

 

το dvd για να τον ακουσεις αυτον τον κλασσικο ηχο σε ολο του το μεγαλειο..

 

αν δεν καταλαβεις και τοτε τι θελω να πω' date='δεν θα φταιω εγω...[/quote']

 

δεν θελεις να μου απαντησεις σε μια συγκεκριμενη ερωτηση!οκ ειλικρινα no problem! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι απλα ΕΣΥ δεν μπορεις να καταλαβεις τι λεω και με εχει πονεσει το κεφαλι μου απο την προσπαθεια να σου εξηγησω... :roll:

 

 

δεν προκειται να συνεχισω αυτη την κουβεντα ειναι εκπληκτικα αχρηστη και κουραστικη για ολους.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καποιοι αλλοι κιθαριστες θελουν μια κιθαρα να μοιαζει με fender εμφανισιακα αλλα με βελτιομενο ηχο' date='αισθηση,μοντερνες δυνατοτητες,και πολυ πιο προσεγμενη κατασκευη.

μεγεια τους με χαρα τους και στους μεν και στους δε...[/quote']

 

ακριβως!δεν διαφωνω γιαυτο εχω και απο τις δυο.κατηγοριες.. :) (suhr,squier,fender tele highway)

μαζι σου :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και καραγουσταρω βιντατζ κιθαρες και ειμαι στρατοκαστερακιας στην ψυχη, η αληθεια ειναι οτι η anderson μου ειναι η πιο ευκολοπαιχτη κιθαρα που εχω παιξει στη ζωη μου. Τωρα για τον ηχο, θα συμφωνησω πως ειναι θεμα γουστου...(εμενα προσωπικα οι μαγνητες της μου αρεσουν πολυ αλλα οντως δεν εχουν "κλασικη" χρεια).

Το οτι καποιοι δεν γουσταρουν αυτου του ειδους τις κιθαρες δεν μειωνει την καταπληκτικη τους κατασκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον καταρχας καλημερα σε ολους επειδη ειδα το συγκεκριμενο θεμα τωρα θα ηθελα να πω πως ο κλασσικος ηχος της fender ειναι ο κρυσταλλινος καθαρος και διαπεραστικος ηχος σαν ξυραφι :roll: (sorry αλλα δεν μπορουσα να το θεσω αλλιως) τωρα οι υπολοιποι κιθαριστες που προαναφερθηκαν ολοι δουλευουν με τον παραπανω τυπο ηχου απλα ο καθενας εχει κανει τις ρυθμισεις του ειτε στα οργανα του ειτε στην ενισχυση του για να φερει το μοτιβο του ηχου αυτου πιο πολυ στα μετρα που γουσταρει εξ'ου και η διαφορα του ηχοχρωματος μεταξυ των, αλλα οχι του ηχου(των fender)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορθως εμιλησες,αν και καθημενος!! :lol:

 

+1000!!! :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου