Προς το περιεχόμενο

Dream Theater


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 211
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο Rudess τα συνδυάζει όλα!Κλασσική παιδεία με industrial φύση!

 

Όταν λες Industrial πες μου στο περίπου κανά συγκρότημα που εννοείς! :?

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο δύσκολο να σου απαντησει boukaw....δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο....alexeys αν έχεις παραδειγμα δωσε...είναι όντως έτσι;

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρότημα industrial αν υπάρχει; Από τα μέσα 70, με αρκετά παρακλάδια σήμερα (power electronics/aggrotech, death industrial, neofolk, martial industrial, dark ambient, EBM, διάφορα experimental electronic music)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι όχι ρε φίλε...έλεγα για αυτο που λεει ο alexeys....κλασσικη παιδεια και industrial...αυτο μου φαινεται λιγο δυσκοιλο....για το industrial εννοειται πως υπάρχει

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανθρωπος εκανε πιανο σε μια απο τις μεγαλυτερες και καλυτερες ακαδημιες κλασσικης μουσικης!Julliard αν αυτο σας λεει κατι..Industrial εννοω οτι φαινεται πως εχει επηρεαστει απο nine inch nails σε καποιους ηχους του και aphex twin.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μιλάω για τις μουσικές σπουδές του!

 

Ο aphex twin δεν παίζει Industrial, αλλά IDM με ψήγματα (ελάχιστα) Industrial δεξιά-αριστερά.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O aphex twin δεν παίζει industrial, λάθος διατύπωση.Το industrial πήγαινε για ΝΙΝ.Αλλά είναι επηρεασμένος πολύ απο aphex twin (όπως λέει και ο ίδιος).

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρει από που δηλώνει ότι επηρεάστηκε. Το θέμα είναι το λες ότι συνδυάζει κλασική με industrial, επειδή περνάει ήχους από ΝΙΝ, είναι σαν να σου λέω ότι οι σλειερ συνδύασαν θρασ-ορχηστρική, επειδή χρησιμοποίησαν 1-2 χορωδιακές μελωδίες!

 

Και δεν βρίσκω πολύ σχέση του Α.Τ, με τα έργα του Rudess. Εκτός αν θεωρείς ότι με το που έβγαλε κάποια άρρυθμα μπιτ και ξεσυντονισμένα synths, έπιασε το πνεύμα του! Αν το έκανε άλλος θα τον κράζανε για αίσχος!

 

Τες πα περί ορέξεως....... μπάμιες! :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα πολυ muse μερικα κομματια απο το οκταβαριουμ και μετα και αυτου του ειδους η μιξη δεν μου αρεσε καθολου.

εαν θελω να ακουσω muse θα βαλω muse οχι dream theater.

 

επισης ο ρουντες εχει (ειδικα στις αρχες του με την μπαντα) τρομερες επηροες απο κλασσικο προγκ ροκ βλεπε genesis yes g giant k crimson.

 

οσο για το industrial που λετε. επαφη μονο με ΝΙΝ εχω και δεν μπορω να πω οτι ακουω κατι τετοιο στον ηχο-παιξιμο του ιορδανη. εαν μπορειτε να με προσανατολισετε λιγο καλο θα ηταν :P

http://www.neobux.com/?r=Evarian

βγάλτε λεφτάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου