Προς το περιεχόμενο

Dream Theater


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις ακουσα το Dark Eternal Night και κατεληξα στα εξης:

 

Οι Dream Theater έχουν καταντήσει να γραφουν/παιζουν κουλαδες, απλα για να ειναι κουλαδες. Αντίθετα, παλαιότερα είχαν και ουσία.*

 

Όσο για το άλλο θέμα, θεωρώ το παίξιμο του Moore πιο εφευρετικό, καθώς και το δέσιμο και το πως κολλαγε στην μπαντα μοναδικό.

 

*μην τσακωθείτε για αυτο εδώ, δν ήθελα να βγει τοσο απολυτο, αλλα δν μου ερχονται βραδιατικα οι λεξεις να το πω διαφορετικα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 211
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μόλις γυρισα απο rockwave...

 

Οι Dream Theater ήταν πολύ καλοί, τουλάχιστον έτσι φάνηκαν σε εμένα που τους είδα live πρώτη φορά..

 

Αυτος ο Rudess, σπέρνει guys..

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις γύρισα κι εγώ.Απλά τα σπάσανε οι Theater.Και πολύ καλός ήχος!Σε σχέση με τους υπόλοιπους..

Κοίταξε να δεις ytsestef, είμαι 22 και δεν έχω κανέναν Rudess για είδωλο αν πιστεύεις κάτι τέτοιο,ή τον προσκυνάω επειδή παίζει παπάδες.Σου είπα γενικά να μην είσαι απόλυτος και να μην λες ότι ο άλλος έχει άσχημο ήχο.Πες ότι δεν σου αρέσει.Πολύ σεβαστό.Kαι επίσης εγώ είμαι αυτός που είπα ότι οι muse έχουν πάνω κάτω ένα lead.Aν πιστεύεις ότι ο Rudess έχει ένα lead τότε είσαι κουφός.Ακόμα και για τα solos του έχει 2 lead(τουλάχιστον).Επίσης μην το παίζεις πολύ ξερόλας.Ξέρω πολύ καλά τι θα πει groove και ακούω πάρα πολλά είδη μουσικής εδώ και πολλά χρόνια.Και πιστεύω ότι οι DT groovαρουνε.Απλά επειδή σε κουράζουν και είναι απολύτως σεβαστο, δεν σε αφήνει να το καταλάβεις.Τα ισοπεδώνεις όλα.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν και εγώ στο rockwave και παρολο που δεν ειμαι φαν τους έπαθα πλάκα με τον ήχο, τον συχρονισμο τούς και τις συνθέσεις τους. Σαφως η καλύτερη μπάντα της ημέρας.

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ωραιοι, φανηκε η διαφορα στον ηχο απ'τους Iced Earth που προηγηθηκαν. Ευχαριστη εκπληξη και το Take the time, αν και δυστυχως οι φημες που τους ηθελαν να παιζουν ολοκληρο το Images δεν βγηκαν αληθινες. Τα καινουρια δεν με ενθουσιασαν προσωπικα. Ο Rudess εφερε και το Haken Continuum, αν και επαιξε μονο σ'ενα κομματι μ'αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ακουσα το Dark Eternal Night και κατεληξα στα εξης

 

Mόνο αυτή σου η φράση με κάνει να μη πάρω στα σοβαρά τα παρακάτω που έγραψες...... :wink:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10000000000 σε panagioti, kontra και alexeys.....

μα καλά είναι δυνατόν ρε παιδιά;

 

αν δεν μας αρεσει κατι το αφηνουμε και προχωραμε...δεν καθομαστε να το κρινουμε επιδεικτικά...αν οι DT έχουν κάποιους οπαδούς τους που είναι λαλάκες και λένε ότι μόνο αυτοί υπάρχουν και κανένας δεν μπορεί να τους φτάσει κακό τόυ κεφαλιού τους....

 

αυτό φυσικά ισχύει και με όλα τα συγκροτήματα...Judas Priest, Iron Maiden, Megadeth, Metallica, Slayer (καλά εκεί κι αν υπάρχουν).....τεςπα...

 

όχι όμως να τους κατηγορούμε για επίδειξη, προβολή και πίπες (συγγνώμη για τη λέξη)....δεν είδα ποτέ να επιδεικνύονται οι DT και να λένε ότι μαμάμε και τα σχετικά....ίσα ίσα που το έχω δει σε πολλούς άλλους ΑΜΠΑΛΟΥΣ (ξερετε για τι συγκροτηματα μιλαω και αν δεν ξερετε ψάξτε το λίγο...)....

 

τέλος τον Rudess τον έχω γνωρίσει προσωπικά γιατί ΝΑΙ ήμουν κολώφαρδος και έτυχε σε μια συναντηση του, με Fan Club (Γερμανία) να τον γνωρίσω....αν δείτε πώς μ ιλάει ο άνθρωπος για τη μουσική ΄που φτιάχνει και γενικά για τα δρώμενα της μουσιοκής θα πάθετε ταράκουλο....Τι απόψεις έχει γενικά και τα σχετικά...εκεί νομίζω υπάρχει η αξία του μουσικού και σαν άνθρωπος...αφήστε που μιλήσαμε και μαζί του προσωπικά σε ερωτήσεις...τέρμα το παραμύθι με το αν είναι αυτό και αν είναι το άλλο.....

 

ΑΝΤΕ ΦΑΤΕ ΜΕ ΤΩΡΑ.!!!...

Φιλικά πάντα ρε παιδιά....

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

takis----> καταλαβαίνεις πολύ καλά τι εννοώ

 

Και για κοτσάνες δεν αναφέρομαι μόνο industrial που πετάχτηκε πριν' date=' αλλά και σε διάφορα παρόμοια που διαβάζω και ακούω δεξιά και αριστερά από διάφορους φωστήρες (και δεν αφορούν μόνο τους DT, αλλά σε αυτούς το κακό παραέχει)![/quote']

 

Φίλε boukaw7 αν ακούσεις λίγο από τα προσωπικά album του Rudess κυρίως το feeding the wheel θα καταλάβεις γιατί είπα industrial.Έχει πολλά industrial στοιχεία.Μάλλον εσύ λες κοτσανούλες και συνεχίζεις κιόλας.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου