Προς το περιεχόμενο

κιθαριστας 29 χρονων...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια, εχω μια απλη ερωτηση και περιμενω τις αποψης σας. ειμαι 29 χρονων και παιζω ηλεκτρικη η ερωτηση ειναι η εξης, αξιζει σε τετεια ηλικια να κανω ονειρα του στυλ να φτιαξω καποια μπαντα να δω τη μπορω να κανω πανω στη μουσικη ή ειναι περασμενη η ηλικια μου για να κανω τετεια ονειρα. να σας πω οτι ξεκινησα να παιζω ηλεκτρικη 19-20 χρονων τελη 2006 αρχες 2007. επεξα για τρεια τεσσερα χρονια εμαθα να παιζω τα παντα αλλα δεν εκανα καποια κινηση να παιξω καπου. μετα οταν εμαθα να παιζω την επιανα την κιθαρα ανα διαστηματα για να μην ξεχασω αυτα που εμαθα(μεχρι σημερα δεν εχω παιξη σε καποια μπαντα). και τωρα εδω και καιρο μου ηρθε ορεξη να πρωσπαθησω να φτιαξω καποια μπαντα και να δω αν μπορω να κανω κατι πανω στη μουσικη. να σας πω οτι παιζω τα παντα δεν ξεκιναω τωρα, αν φτιαξω κατι σε  λιγους μηνες θα ειμαστε ετοιμοι. τη λετε με παιρνη η ηληκια?

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι κοντά πενήντα και έχω πρεσβυωπία διάβασα 79 χρόνων... Μετά έβαλα γυαλιά και είδα.

Την τελευταία μου μπάντα την έκανα πριν τέσσερα χρόνια και την άφησα πίσω επειδή άλλαξα χώρα πριν δύο.

Απάντησα στις ερωτήσεις σου;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Όχι φίλε μου, η ηλικία σου δεν σου επιτρέπει πλέον να κάνεις όνειρα, να θέτεις μεσοπρόθεσμους, που και μακροπρόθεσμους....., στόχους!   

Άλλοι σε αυτήν την ηλικία απολαμβάνουν την συνταξή τους παρέα με το έτερον ήμισυ, μπροστά στην tv κρατώντας σφιχτά την κούπα με το τσάι στο ένα χέρι και το παξιμάδι στο άλλο... 

 

  Καλά βρε nickrahm, σοβαρά τώρα, τι ερώτηση είναι αυτή;;;;;  Ακόμα δεν βγήκες απ'το αυγό (λέμε τώρα... ;D ;D ;D) και έχεις από τώρα τέτοιους ενδοιασμούς και επιφυλάξεις;  Σύνελθε και make your dreams true..... ;) 8)

   

  Πάντως έχουμε ένα προβληματάκι με την ορθογραφία έτσι;  Μου έβγαλες τα μάτια.... :o ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανέστατα. Και 69 και 79 να είσαι αν τα χέρια πάνε, τα βασικά υπάρχουν, και θέλουν και άλλοι να παίζουν μαζί σου, πάλι σε παίρνει. :) Τώρα για το τι σκοπούς έχεις, αν θες μια ενασχόληση με τη μουσική να σε ζήσει κιόλας, εκεί ξεκινάς μια άλλη συζήτηση.

 

Τώρα το γιατί άνοιξες ένα θέμα και ρωτάς κάτι τέτοιο ίσως θα έπρεπε να σε προβληματίζει, καθώς υποτίθεται ότι η αγάπη για τη μουσική προσπερνάει οποιεσδήποτε αναστολές και ανατροφοδοτεί την όρεξη για παίξιμο, δημιουργία μπάντας κλπ. από μόνη της. Δηλ. με λίγα λόγια αν περιμένεις άλλοι να σου πουν (χωρίς να σε έχουν ακούσει μάλιστα) "κάνε το, μπορείς, γίνεται," δεν έχει και πολύ νόημα αν δεν το έχεις πει εσύ στον εαυτό σου πρώτα.

 

Αυτά. Ελπίζω να μην παρεξήγησες, δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία να το παίξω ψυχολόγος, αλλά αισθάνθηκα ότι λίγο πολύ κάτι τέτοιο ζητούσες. Χαιρετώ, και καλά ξεκινήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είμαι 59 και προγραμματιζω το χειμωνα να γιορτασω στο σανίδι τα 40 χρόνια απο την ιδρυση του γκρουπ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είμαι 59 και προγραμματιζω το χειμωνα να γιορτασω στο σανίδι τα 40 χρόνια απο την ιδρυση του γκρουπ

Εσεις και οι Rolling Stones....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις και οι Rolling Stones....

 

Δε χρειάζεται να είσαι ο Richards για να έχεις φίλους που να σε ανέχονται.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να είσαι ο Richards για να έχεις φίλους που να σε ανέχονται.

  Τι να εννοεί άραγε ο ποιητής mod; με το κακό γούστο στις κιθάρες   ::) :-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις και οι Rolling Stones....

αυτοι μας ξεπερνουν....

παντως...απο το 1976 καταραχτη μου 40 είναι τα χρονακια...Και για παρηγοριά για τον 29ρη φιλο, τα άλλα μέλη ειναι στα 62 και 63....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

επεξα για τρεια τεσσερα χρονια εμαθα να παιζω τα παντα αλλα δεν εκανα καποια κινηση να παιξω καπου.  να σας πω οτι παιζω τα παντα δεν ξεκιναω τωρα, αν φτιαξω κατι σε  λιγους μηνες θα ειμαστε ετοιμοι. τη λετε με παιρνη η ηληκια?

Εμένα αυτό που με προβληματίζει στο συλλογισμό σου δεν είναι η ηλικία, αλλά το ότι μέσα σε 3-4 χρόνια έμαθες να παίζεις τα ΠΑΝΤΑ !!!

Δεν ξέρω τι να πώ;

Παίζω πάνω από τριάντα χρόνια σαν επαγγελματίας και δεν έχω μάθει να παίζω τα πάντα !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου