Προς το περιεχόμενο

midnight blues cover


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλό ακούγεται, αλλά η μίξη δε βοηθάει καθόλου

Με το θέμα ηχογράφηση δεν έχω ασχοληθεί κακός..... όμως έχω ρίξει όλο το βάρος στο να μάθω να παίζω τρία χρόνια περίπου τώρα. Θα προσπαθήσω  να μάθω τα βασικά για να υποστηρίξω τον ήχο μου έχετε δίκιο εάν και το ζητούμενο για μένα είναι η κιθάρα

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το θέμα ηχογράφηση δεν έχω ασχοληθεί κακός..... όμως έχω ρίξει όλο το βάρος στο να μάθω να παίζω τρία χρόνια περίπου τώρα. Θα προσπαθήσω  να μάθω τα βασικά για να υποστηρίξω τον ήχο μου έχετε δίκιο εάν και το ζητούμενο για μένα είναι η κιθάρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης η πρότασή μου για ηχογράφηση: αφού έχεις τον Blackstar, ξέχνα τα μικρόφωνα. Με το εξαιρετικό cab emulation που έχει, πάρε σήμα από το line-out που έχει, κατευθείαν στην κάρτα ήχου σου και ακόμα και με το πιο απλό πρόγραμμα ηχογράφησης, έχεις πολύ ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Εκτορα δεν το εχω χρησιμοποιηση ποτε θα το κανω σημερα κιολας..... ευχαριστώ αδελφε

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε Βασίλη, επειδή το παίξιμό σου κυριολεκτικά χαντακώθηκε από την ηχογράφηση, φτιάξτο ξανά να το ...ξανακριτικάρουμε  ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε Βασίλη, επειδή το παίξιμό σου κυριολεκτικά χαντακώθηκε από την ηχογράφηση, φτιάξτο ξανά να το ...ξανακριτικάρουμε  ;D

Οκ. εψαξα που κανω λάθος με το ableton και το βρήκα ρυθμισα το Live's Preferences → Audio → In/Out Sample Rate. Δεν ανεβαζει πλέον τεμπο την ωρα που παίζω (προς το παρόν) αρα με την πρώτη ευκαιρια θα το ξανανεβάσω με το ableton γιατι με το audacity μου βγαίνει μονοφωνικό εαν και δεν ξερω καλα αυτά τα προγράμματα και το αποτελεσμα ειναι ....... :P :P :P :-[ :-X.  Εκτορα το δοκίμασα στο cab emulation ειναι πολύ καλό όμως χανω τα...τρελά που κανει η λάμπα και τα θέλω.... οσο για το παίξιμο  που είναι το ζητουμενο για μενα μου εχει κανει καλο η ...αποχη Εκτορα και η λιγοτερη εξάσκηση  γιατι μαλλον το ξεφτίλιζα το θεμα. Ολα με μετρο τελικα....Ευχαριστώ για το χρόνο σας

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αγαπητέ Βασίλη, δεν θα σχολιάσω τα της ηχογράφησης.  Παρακολουθώ το παίξιμό σου από το πρώτο σου post , είναι εντυπωσιακό το πόσο έχεις βελτιωθεί. Σε όλους τους τομείς. Ένα μεγάλο μπράβο από μένα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Βασίλη, δεν θα σχολιάσω τα της ηχογράφησης.  Παρακολουθώ το παίξιμό σου από το πρώτο σου post , είναι εντυπωσιακό το πόσο έχεις βελτιωθεί. Σε όλους τους τομείς. Ένα μεγάλο μπράβο από μένα. :)

Σ ευχαριστώ πολύ για το σχολιο σου με τιμά και μου υπενθυμίζει οτι ο χρόνος μου δεν παει χαμενος. ;)

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε μια στην καρτα σου αν εχεις επιλεγμενο mono ή stereo (ο διακοπτης κατω αριστερα απο την ενταση για τα monitor) και βαλτο mono . Ισως να λυθει το θεμα αν το ειχες stereo .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που ειπε ο πιπιτυρι! ;D

Για το κομματι θα σχολιασουμε μολις ανεβει σωστα!Επισης αφου το εχεις παρει τοσο σοβαρα κ με ζηλο,βρες κ ενα καλο δασκαλο να σε οργανωσει ακομα περισσοτερο!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου