Προς το περιεχόμενο

Qubase for Mac


mixalisMytilini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα...μήπως γνωρίζει κάποιος απο που μπορώ να κατεβάσω (free) το πρόγραμμα επεξεργασίας ήχου qubase για Mac??

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλε Μιχάλη σε λάθος σάιτ ψάχνεις για παράνομο λογισμικό.

Παρέλειψες τους Κανονισμούς που λένε:

 

4. Δεν επιτρέπεται η προώθηση και αναζήτηση πειρατικού λογισμικού και μουσικής ή οτιδήποτε άλλο παραβαίνει τον νόμο, μέσα από τη σελίδα.

 

Απο την άλλη επειδή φαίνεται ακόμα και απο τον τρόπο που γράφεις το Cubase πως δεν ξέρεις περι τίνος πρόκειται (και ούτε θα μάθεις αν δεν έχεις το σχετικό background), σου προτείνω αν θες να ηχογραφήσεις, να δοκιμάσεις κάποια μικρότερα και πιο εύχρηστα προγράμματα που κάνουν την δουλειά ευκολότερη και κοστίζουν είτε λίγα ευρώ είτε είναι δωρεάν. Ακόμα και μια κάρτα ήχου να αγοράσεις συνήθως συμπεριλαμβάνει κάποια τέτοια έκδοση, όπως το Cubase LE πχ που είναι μια μικρότερη (αν θεωρείς πως δεν σε περιορίζουν τα 64 κανάλια!) εκδοχή. Μέσα στο φόρουμ υπάρχουν πολλές σχετικές προτάσεις αν τις αναζητήσεις.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ φιλε κ συγγνώμη για το free...απλα ανέφερα αν υπάρχει κάτι διαθέσιμο δωρεάν !! θα κοιτάξω για κάτι άλλο..βασικα έχω το audacity οποτε θα βολευτώ με αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό είναι το Ardour

 

https://ardour.org/features.html

 

δεν ειναι δωρεαν, αλλά εχει name your price. Εγω εβαλα 33€ όπως προτείνουν οι ίδιοι, αλλά αναφέρουν ότι μπορείς να το αλλάξεις. Ίσως μπορείς να δώσεις δηλαδή και 1€.

 

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα γιατι τρέχω ακομα παλια προτζεκτς στο Live, αλλά το interface του φαίνεται πολύ βολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν έχεις mac υπάρχει ήδη πρόγραμμα μέσα στον υπολογιστή σου για αυτή την δουλειά και λέγεται Garageband.

Μου είχε διαφύγει. Μπράβο που το θυμήθηκες Chris11.

Το Garageband είναι ότι χρειάζεται ένας home recordist και περιλαμβάνεται δωρεάν σε κάθε Mac.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου