Προς το περιεχόμενο

fender frontman 65r ή fender mustang ii


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα 65 ειναι πολλα φιλε!  ;) Παααρα πολλα για δωματιο!

Και τα 40 πολλα ειναι αλλα εχει εφεδακια επανω!

Ψηφιζω το 2! :)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημειώνω πως αν το μεγάφωνο του Mustang II είναι κατά 2dB πιο ευαίσθητο εκείνου του Frontman65, οι δύο ενισχυτές είναι ΕΞΙΣΟΥ δυνατοί

 

Συνεπώς μέχρι να διευκρινιστεί τι μεγάφωνα φοράνε, οι περί έντασης συγκριτικές απόψεις είναι στον αέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παιξει με τον μαστανγκ, εχω το φροντμαν.Και τον εχω σε δωματιο.Ειναι ελεεινο.Δεν μπορω να το απολαυσω.Δεν μπορω καν να παιξω.Τον εχω τρια χρονια, και τον εχω βαλει μονο μια φορα στο 3....Και το προβλημα δεν ειναι οτι ενοχλω τους γειτονες, αλλα οτι ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ.Αυτα και απο μενα περι δυναμης.

 

Ηχητικα τωρα, τα καθαρα του ειναι φοβερα.Δεν ντρεπομαι να το πω, ειναι πραγματικα φεντερ.Ακομη και αν δεν ειναι λαμπα.

Το ντραηβ του.Κοιτα, ειναι δυσκολο να πεις.Εχει πολλες ρυθμισεις εκτος απο drive και bass.Eχει μιντ, τρεμπλ και ριβερμπ.Αν κατσεις μπορεις να βγαλεις καλο ηχο.ΑΛΛΑ, αυτος ο ηχος βγαινει μονο σε εντασεις πανω απο το 3, οποτε αρκεσου σε καποιο πεταλακι(δυσκολα θα βρεις πεταλακι που να καθεται καλα).

Το ριβερμπ του ειναι αξιοολογο,και απο τα καλυτερα ενσωματωμενα που εχω ακουσει.

 

Οπως ξαναπα, δεν ξερω τον μαστανγκ, αλλα δεν προτεινω τον φροντμαν για χρηση δωματιου.Αυτα.

 

Καλες αγορες ;D

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παντως στο δωματιο που ειναι 12 τμ παιζω με τον fender champion 5w(λαμπα) και ενα πολυεφφε μπροστα και ειναι ολα τα λεφτα και παιζει στο 4-5 .

Οσο για τα καθαρα του .....ειναι απιστευτα καλα..απο βαρος και ογκο ειναι τελειος λογο μεγεθους ,τον ξαπλωνω κατω απο το κρεβατι και ολα καλα.(σταθερη αξια το ενισχυτακη αυτο)

ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On topic ψηφίζω κι εγώ mustang έχοντας ακούσει και τους 2. Τα κάνει όλα και συμφέρει(το USB είναι όλα τα λ7).

 

Για εναλλακτικές λαμπάτες λύσεις fender style, προτάθηκε ο champ600. Προσωπικά, έχω μια καλή εναλλακτική του από το musicstore που είναι το ίδιο κύκλωμα ακριβώς κi ακούγεται κατά 95% ίδιο:

 

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Guitars/Tube-combo-amps/Fame-Tube-5-Special-Combo-/art-GIT0019062-000

 

υπάρχει και σε πολύ πιο οικονομική έκδοση με κινέζικο μεγάφωνο και λυχνίες η οποία ακούγεται λίγο πιο generic:

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Fame-Tube-5-Combo-/art-GIT0013682-000?recId=33afeb32-5216-4806-84ab-7f51a9e88407&campaign=EPOQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για τις απαντησεις σας,τελικα αγορασα τον mustang i 20W...νομιζω πως ειναι αρκετα καλος.με τα εφε του και ολα τα συναφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παίξει με έναν ενός φίλου και ομολογώ πως είναι καταπληκτικός για το σπίτι. Έχεις πολλές επιλογές καλό ήχο και καλή τιμή!    Και καλά παιξίματα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Θα σου πρότεινα τον mustang γιατί έχει επάνω διάφορους ήχους!! ;) Αλλά ο mustang είναι για το σπίτι (για εξάσκηση κλτπ),δεν θα μπορούσες πιστεύω να τον πάρεις σε ενα live,αλλά για εξάσκηση στο σπίτι είναι πιο καλός από τον φρόντμαν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου