Προς το περιεχόμενο

Digidesign Strike drum module


gerasimos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Strike virtual drummer

 

Το έχει δοκιμάσει κανένας; Μου αρέσει το γεγονός ότι πέρα από ήχους φυσικών τυμπάνων (ελπίζω εφάμιλους σε ποιότητα των BFD, αν και λένε ότι έχει μέχρι και 300 δείγματα ανά κρουστό στο strike) έχει:

 

1. Pattern editor για να γράφεις τα τύμπανα. Τα BFD είναι καταπληκτικά, αλλά πρέπει να χρησιμοποιώ άλλον editor (currently Fruty Loops) και προσπαθώ να τα μαζέψω λίγο.

 

2. Πλήρες integration με τα ProTools και τα control surfaces της Digi.

 

Δεν βρίσκω demo όμως και θα ήθελα να ακούσω καμία εμπειρία. Τα drum sets που έχει δεν με ενθουσιάζουν καταρχήν (4 Yamaha και 1 Gretsch), τα BFD έχουν πολύ πιο πλούσια, αλλά αυτό είναι κάτι που εξελίσσεται (όχι πάντα βέβαια, αν λάβω υπόψη ότι η Digi έχει μία τάση να αφήνει τα plug-ins της για 2-3 χρόνια ως έχουν)...

 

Υ.Γ. Έχω την εντύπωση ότι το Strike είναι δημιούργημα της m-audio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το strike ειναι αποτελεσμα της παλιας "wizoo" που ειναι πια μελος της Avid ......το strike ειναι αρκετα καλο για τη δουλεια που κανει ...το μονο του μειονεκτημα ειναι τα hi hat .....θα μπορουσαν να βγουν καλητερα με περισσοτερα layers .......τεσπα ....αν νιοθεις οτι δεν σου αρκουν αυτα που εχεις τοτε μπορεις να το αγορασεις ....ειναι μια επενδυση που δε θα μετανιωσεις.....

ww.dus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Όπως είπα, ηχητικά δεν μου κάνει "κλικ" το strike, απλά μου κεντρίζει το ενδιαφέρον ότι είναι ένα πλήρες ρυθμο-κούτι με editor.

 

Είδωμεν. Έχω φτιάξει τώρα κάτι templates για να δουλεύω τα BFD καλύτερα από τα ProTools...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου