Προς το περιεχόμενο

προβλημα με ενεργο subwoofer


διονυσης--1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βαζω το προβλημα μου σε αυτην την κατηγορια γιατι οποιος ξερει να κατασκευαζει ισως μπορεσει να με βοηθησει.  εχω ενα ενεργο subwoofer σπιτιου μαρκας roister pb-150 το οποιο 4 χρονια επαιζε μια χαρα.ξαφνικα χωρις να γινει τιποτα το ανοιγω και απο εκει που επαιζε τελεια στο 3 εχασε την ενταση του και για να παιξει πρεπει να το βαλεις στο τερμα.για να βοηθησω απ οτι ειδα στο site της roister(εχει κλεισει)ο ενισχυτης ειναι 150w rms class d.δοκιμαστικε και με αλλο καλωδιο και σε αλλο ενισχυτη που επαιζε κανονικα αλλα τιποτα.το ιδιο προβλημα.το μεγαφωνο ειναι απλο μονου πηνιου και ολα πανω στην πλακετα δειχνουν καλα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

... το ανοιγω και απο εκει που επαιζε τελεια στο 3 εχασε την ενταση του και για να παιξει πρεπει να το βαλεις στο τερμα. ....

 

 

Μηπως χρειαζεται απλα καθαρισμα το ποτενσιομετρο του volume?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται να έχει πρόβλημα ο ενισχυτής του υπογούφερ. Στη θέση σου μιας και η εταιρία όπως λες έχει κλείσει και δύσκολα θα βρεις ηλεκτρονικό να στον επισκευάσει χωρίς ρίσκο, θα αναζητούσα μια σίγουρη λύση της μορφής "μικρός ενισχυτής ΡΑ γεφυρωμένος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως ειναι κατι πολυ απλο που δεν παει το μυαλο μου(πυκνωτης-ολοκληρωμενο..)που φτιαχνεται.το sub το ειχα παρει 250ευρο και ειναι σαν καινουργιο.αν βοηθησει καποιος ισως επισκευαστει ευκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημα απο που παιρνει? απο το line in με τα rca η απο τις μεγαλες τις μπορνες που παιρνει σημα απευθειας απο εξοδο ενισχυτη για ηχειο.Απο οπου περνει δοκιμασε το απο την αλλη και πες μου.Την πλακετα την εχεις βγαλει εξω??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πλακετα την εχω βγαλει.σημα παιρνει απο τα RCA.αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι το ενισχυει το σημα και το ενδεικτικο του ειναι κανονικα πρασινο απλα εχει το 1/3 της εντασης απο πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μιας και η εταιρία όπως λες έχει κλείσει

 

εφόσον θυμάμαι καλά η Roister πλέον λέγεται Rois... δεν ξέρω τι θα πετύχεις για ένα παλιό μοντέλο αλλά σίγουρα αξίζει τον κόπο να επικοινωνήσεις μαζί τους... παρακάτω σου έχω τα στοιχεία της... καλή τύχη...

 

Επικοινωνία

Rois Acoustics

 

Διεύθυνση: Ξενοφώντος 15, Μοσχάτο

 

Τ.Κ.: 18345

 

Τηλέφωνο: +302104810071, +302104810052

 

Κινητό τηλέφωνο: +306975901099

 

E-Mail: [email protected]

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασες απο την αλλη εισοδο??Παρε την αντ/πεια τηλ αλλα ειναι πολλη παλιο μοντελο για να συμφερει.Εαν ομως ειναι κατι απλο μπορει να φτιαχτει και σε εναν οποιοδηποτε ηλεκτρονικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου