Προς το περιεχόμενο

προβλημα με ενεργο subwoofer


διονυσης--1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε κωστα εσυ φαινεται οτι λογο της δουλειας σου προσπαθεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα.(το λύσιμο, η διάγνωση, η γνώση, η εμπειρία, ο καφές ακόμα και αν θες και ο χρόνος της κουβέντας....).  ολα ειναι ηδη λυμενα και για καποιον που ειναι της συγκεκριμενης εταιριας και θα εχει αντιμετωπισει το προβλημα χιλιαδες φορες δεν πιστευω οτι θα χρειαζεται και πολυ τεχνογνωσια και ψαξιμο.τωρα αν εσυ με το παραμικρο που σου συμβαινει δινεις 50 ευρω χωρις να το ψαξεις μαλλον σου περισσευουν(εμενα παντως οχι).εγω ζηταω απλες συμβουλες απο ατομα που εχουν διαθεση να βοηθησουν οχι αντιπαραθεσεις

Όχι αγαπητέ, δεν μου περισσεύουν (και ούτε είναι η δουλειά μου) γι' αυτό και την ψάχνω, διαβάζω, μαθαίνω και ότι μπορώ το φτιάχνω (εξ' αρχής) ή/και το επισκευάζω μόνος μου.

Και λόγω οικονομίας και λόγω προσωπικής φιλοσοφίας.

 

Αν δεν μπορώ, απευθύνομαι στον καταλληλότερο (κατά την προσωπική μου εκτίμηση και οικονομικά δεδομένα) άνθρωπο για να το πράξει.

 

Αλλά να πάρω τον μάστορα που το φτιαξε πριν κάτι χρόνια στο τηλέφωνο για να μου πει από τηλεφώνου τι έχει, χωρίς να το δει και να μου πει πως να το φτιάξω κι αν δεν μου πει σημαίνει ότι θέλει να μου τα φάει, όχι, δεν το έχω κάνει.

Και ελπίζω να μην το κάνω.

 

Και είμαι σίγουρος, όταν μεγαλώσεις και γίνεις επαγγελματίας σε κάτι, ούτε σε σένα δεν θα θέλεις να στο κάνουν.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

φιλε κωστα μαλλον εισαι εκτος θεματος!εγω ζητησα συμβουλες απο ατομα του forum που γνωριζουν απο κυκλωματα-κατασκευες-επισκευες μια ιδεα τι μπορει να φταιει και δεν ενισχυεται σωστα το σημα και βαση της λογικης οποιος εχει την γνωση και την θεληση θα μπορουσε να μου πει"κοιτα αν φευγει το σημα απο την προενισχυση στον ενισχυτη" "κοιτα για τον ταδε πυκνωτη διπλα στο ταδε ολοκληρωμενο" και γενικα συμβουλες που θα με βοηθησουν να βγαλω ακρη.  τωρα ολα αυτα που λες <πηρα την εταιρια να μου πουν απο το τηλεφωνο τι εχει> μαλλον τα εγαλες απο το μυαλο σου,εγω ειπα οτι ρωτησα αν επισκευαζεται και μου τα μασαγαν και μου ειπαν παει το μυαλο μας σε κατι αλλα....τελος παντων εγω περιμενο απαντησεις απο ατομα που πραγματικα εχουν τη διαθεση να βοηθησουν και οχι να λενε αερολογιες και να αλλαζουν το θεμα σε κατι αλλο,και αμα ηταν η απαντηση κατευθειαν στον μαστορα το ηξερα και μονος μου απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για την rois acoustics πηρα το μεσημερι και ηταν ενας που μου τα μασαγε σαν να ηταν κατι πολυ απλο που δεν ηθελε να μου πει

 

το θεμα ειναι να μην δωσω τσαμπα κανενα 50ευρο για κατι απλο,γιατι απ οτι καταλαβα απο αυτον που μιλησα μου ελεγε "ναι δεν θα ειναι κατι αφου δουλευει" "παει το μυαλο μου τι ειναι αλλα......" και τετοια, γι αυτο αν καποιος ξερει που οφειλετε αυτο θα βοηθαγε

 

Ξαναπάρε τον αχρείο και χώστα του.

Ακούς εκεί....... ξέρει και δεν μιλάει.

Αφού όλα πάνω στη πλακέτα φαίνονται εντάξει.

Άρα είναι απλό και τζάμπα.

 

Να το πεις και στον γιατρό την επόμενη φορά:

"Πονάω ρε συ φριχτά στο στομάχι αλλά το βλέπω απ' έξω κι είναι εντάξει άρα δεν είναι τίποτα σοβαρό. Πες μου τι φάρμακο να πάρω γιατί αν έρθω θα χρεώσεις κι αν είναι κάθε φορά που έρχομαι να σου δίνω κι επίσκεψη, τη κάτσαμε"

 

Για αρχή λοιπόν, για να είμαι στο θέμα, άλλαξε τους πυκνωτές.

 

Και θα το πάμε βήμα βήμα.

Ανέβαζε φωτό να βλέπουμε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διονύση ΑΥΤΗ είναι η δουλειά του ηλεκτρονικού, να πάρει 50 ευρώ για κάτι απλό, επειδή ΞΕΡΕΙ τι ΑΚΡΙΒΩΣ χρειάζεται, επιστήμη πουλάει ο άνθρωπος δεν κάνει μετακομίσεις για να κρίνεις από το πόσο θα... ιδρώσει, και σε ένα μηχανικό- σε έναν γιατρό- σε έναν οποιοδήποτε πας και για αυτόν είναι πολύ απλό αυτό που θα κάνει.

 

 

Αν δεν σου αρέσει κάτσε και γίνε και εσύ ηλεκτρονικός, γίνε και μηχανικός και γιατρός και αγρότης και οικοδόμος, για να μη σε κλέβει κανείς  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον μερικοι δεν εχουν τι να κανουν και καθονται στα forum και αερολογουν με το τι ειναι σωστο και τι οχι.διαβαστε κανενα αρθρο απο ατομα σαν τον ανδριανο και πολλους αλλους που εχουν τεραστιες γνωσεις του αντικειμενου και προσπαθουν να τις μεταδωσουν και σε αλλους που θελουν να ασχοληθουν.αντιθετα υπαρχουν και οι αλλοι που δεν ξερουν τιποτα και το μονο που κανουν ειναι να παιρνουν μερος χωρις να λενε απολυτος τιποτα μονο και μονο για να γινετε κουβεντα.καλο θα ηταν λοιπον οποιος δεν εχει τις γνωσεις και την προθεση να βοηθησει να μην ασχολειται καθολου με τις συζητησεις...και κωστα αλλαξε πρωτα τους πυκνωτες στον δικο σου ενισχυτη.... και αστον τον δικο μου γιατι απο εξυπναδες ολοι ειμαστε πρωτοι......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[img][/img]

μαλλον μερικοι δεν εχουν τι να κανουν και καθονται στα forum και αερολογουν με το τι ειναι σωστο και τι οχι.διαβαστε κανενα αρθρο απο ατομα σαν τον ανδριανο και πολλους αλλους που εχουν τεραστιες γνωσεις του αντικειμενου και προσπαθουν να τις μεταδωσουν και σε αλλους που θελουν να ασχοληθουν.αντιθετα υπαρχουν και οι αλλοι που δεν ξερουν τιποτα και το μονο που κανουν ειναι να παιρνουν μερος χωρις να λενε απολυτος τιποτα μονο και μονο για να γινετε κουβεντα.καλο θα ηταν λοιπον οποιος δεν εχει τις γνωσεις και την προθεση να βοηθησει να μην ασχολειται καθολου με τις συζητησεις...και κωστα αλλαξε πρωτα τους πυκνωτες στον δικο σου ενισχυτη.... και αστον τον δικο μου γιατι απο εξυπναδες ολοι ειμαστε πρωτοι......

1963774086_.thumb.JPG.5c75c0d8dc789d6c521313ac8d11fab2.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Οι φωτογραφίες σου δεν είναι και τόσο καθαρές.

 

1. Στην τελευταία φωτογραφία, αυτά πάνω στην πλακέτα τι είναι;

2. Τα υλικά - οπτικά - πως τα βλέπεις;   Είναι όλα εντάξει;

   Δεν γνωρίζω, ρωτάω.

06_1.thumb.JPG.fff6b2aa31c63a167bdc326279bd054f.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.και κωστα αλλαξε πρωτα τους πυκνωτες στον δικο σου ενισχυτη.... και αστον τον δικο μου γιατι απο εξυπναδες ολοι ειμαστε πρωτοι......

 

Συγχωρείσαι λόγω ασχετοσύνης  ;D

 

Στους ενισχυτές πολλών ετών, οι ηλεκτρολυτικοί πυκνωτές εμφανίζουν συχνότατα μεγάλες φθορές και απαιτείται αντικατάστασή τους. Όταν ένας παλιός ενισχυτής χαλάει, είναι ίσως το πρώτο πράγμα που κοιτάζει κανείς.

 

Γι' αυτό θα σε βεβαιώσει και ο... Ανδριανός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου