Προς το περιεχόμενο

προβλημα με ενεργο subwoofer


διονυσης--1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δηλαδή η Rois δεν θέλει να αναλάβει την επισκευή;  Θα μείνει σε ό,τι σου είπε στο τηλέφωνο ;

Μπα, δεν πιστεύω.

Αν δεν κάνω λάθος είναι το το σύνδρομο του "κάτι-χάλασε-δεν-ξέρω-τι-αλλά-θα-πάρω-τηλ-και-θα-ζητήσω-remote-διάγνωση-και-οφείλει-να-μου-πει-ο-μάστορας-πως-θα-το-φτιάξω-εύκολα-και-τζάμπα-μονος-μου-διαφορετικά-θέλει-να-μου-τα-φάει."

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

το θεμα ειναι να μην δωσω τσαμπα κανενα 50ευρο για κατι απλο

 

Αν δεν κάνω λάθος είναι το το σύνδρομο του κάτι-χάλασε-δεν-ξέρω-τι-αλλά-θα-πάρω-τηλ-και-θα-ζητήσω-remote-διάγνωση-και-οφείλει-να-μου-πει-ο-μάστορας-πως-θα-το-φτιάξω-εύκολα-και-τζάμπα-μονος-μου-διαφορετικά-θέλει-να-μου-τα-φάει.

+1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γι αυτο αν καποιος ξερει που οφειλετε αυτο θα βοηθαγε

 

Αν περιμένεις να ψυχανεμιστεί κάποιος την αιτία της βλάβης και να σου πασάρει έτοιμη επισκευή που να μπορείς να κάνεις μόνος σου, θα περιμένεις πολύ.

 

Αυτά τα προβλήματα λύνονται από ηλεκτρονικό. Αν δεν είσαι ο ίδιος, από κάποιον άλλον.

 

Η μόνη καθαρή και σίγουρη λύση που μόνος σου μπορείς να δώσεις είναι αυτό που σου πρότεινα παραπάνω, να δώσεις κάποιο (πιθανότατα τριψήφιο) ποσό και να πάρεις καινούριο εξωτερικό τελικό ενισχυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι θα επρεπε τουλαχιστον να μου πουν "μηπως κανει αυτο" "μηπως εκεινο" και ΟΧΙ κατευθειαν "δεν ειναι κατι συμαντικο αφου δουλευει" "παει το μυαλο μου αλλα" αλλα φερτο απο εδω και υπολογισε περιπου 50 ευρω.αν ειναι κατι που φτιαχνετε με λιγες τεχνικες γνωσεις γιατι να πρεπει να τους δωσω 50 ευρω?ο ανδριανος εχει αναλυσει σε θεματα τρελες λεπτομερειες ποσο μαλλον για τετοιο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι θα επρεπε τουλαχιστον να μου πουν "μηπως κανει αυτο" "μηπως εκεινο" και ΟΧΙ κατευθειαν "δεν ειναι κατι συμαντικο αφου δουλευει" "παει το μυαλο μου αλλα" αλλα φερτο απο εδω και υπολογισε περιπου 50 ευρω.αν ειναι κατι που φτιαχνετε με λιγες τεχνικες γνωσεις γιατι να πρεπει να τους δωσω 50 ευρω?ο ανδριανος εχει αναλυσει σε θεματα τρελες λεπτομερειες ποσο μαλλον για τετοιο θεμα.

 

Στα €50 συμπεριλαμβάνονται, το λύσιμο, η διάγνωση, η γνώση, η εμπειρία, ο καφές ακόμα και αν θες και ο χρόνος της κουβέντας.

 

Αν νομίζεις λοιπόν ότι είναι απλό και μπορείς να το διαγνώσεις και να το επισκευάσεις, ρώτα το ψιλοαπαράδεκτο και ταυτόχρονα ψιλοαποδεκτό "τι λες ότι μπορεί να φταίει;", και αν και εφόσον σου απαντήσει (δεν έχει καμία υποχρέωση αλλά αντιθέτως θα του επιρρίψεις όλες τις ευθύνες αν κάνει εκ του μακρόθεν λάθος εκτίμηση - και όχι διάγνωση), ξεκίνα λυσίματα, μετρήσεις, επιβεβαιώσεις, απορρίψεις, κολλήσεις και μονταρίσματα και μην ασχολείσαι με θεωρίες συνομοσίας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε κωστα εσυ φαινεται οτι λογο της δουλειας σου προσπαθεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα.(το λύσιμο, η διάγνωση, η γνώση, η εμπειρία, ο καφές ακόμα και αν θες και ο χρόνος της κουβέντας....).  ολα ειναι ηδη λυμενα και για καποιον που ειναι της συγκεκριμενης εταιριας και θα εχει αντιμετωπισει το προβλημα χιλιαδες φορες δεν πιστευω οτι θα χρειαζεται και πολυ τεχνογνωσια και ψαξιμο.τωρα αν εσυ με το παραμικρο που σου συμβαινει δινεις 50 ευρω χωρις να το ψαξεις μαλλον σου περισσευουν(εμενα παντως οχι).εγω ζηταω απλες συμβουλες απο ατομα που εχουν διαθεση να βοηθησουν οχι αντιπαραθεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα ήμουν χαρούμενος που βρήκα άνθρωπο που σίγουρα ξέρει το μηχάνημα και μπορεί να το επισκευάσει υπεύθυνα για 50Ε (αντί για τον κάθε τυχαίο ηλεκτρονικό που θα το έβλεπε για πρώτη φορά στη ζωή του και θα χρέωνε το ίδιο για μια αμφίβολης αξιοπιστίας επισκευή)

 

εγω ζηταω απλες συμβουλες απο ατομα που εχουν διαθεση να βοηθησουν οχι αντιπαραθεσεις

 

Αν περιμένεις να ψυχανεμιστεί κάποιος την αιτία της βλάβης και να σου πασάρει έτοιμη επισκευή που να μπορείς να κάνεις μόνος σου, θα περιμένεις πολύ.

 

Υπομονή λοιπόν.   :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ αυτο που λες εχεις ενα δικιο αλλα αμα ειναι με το παραμικρο να πηγαινουμε σε μαστορα τοτε να φερω και ηλεκτρολογο να μου αλλαξει μια λαμπα με 40 ευρω επισκεψη-λαμπα-τεχνη εξιδικευση-ταλαιπωρια-καφε-εμπειρια-αδεια καλοκαιριου.........που λεει και ο κωστας και να μην ασχολιομαστε με τιποτα.να κλεισουμε και τα forum(αφου δεν χρειαζοντα πια-κατευθειαν μαστορα)και αγιος ο θεος.λεφτα υπαρχουν........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου