Προς το περιεχόμενο

Τόσες πολλές Telecaster-ποια να διαλέξω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους..

Ξέρω ότι υπάρχουν πολλά topics στο forum που αναφέρονται σε telecaster, όπως επίσης και είδα κάποιες αναφορές που μάλλον με μπέρδεψαν περισσότερο όσον αφορά την επιλογή telecaster.

πιο συγκεκριμένα ο Superfunk λέει κάτι για baseplates στο μαγνήτη που δεν υπάρχουν σε όλα τα μοντέλα..

Θέλω να δώσω γύρω στα 1000ευρώ..

Έγω δει κάποιες american tele με γύρω στα 900 αλλά και μία 50's tele γύρω στα 500κάτι και τις Highway γύρω στα 550.Τι διαφορές έχουν αν μπορεί να μου απαντήσει κανείς.

Ευχαριστώ!

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κοιταξε καλυτερα να περιμενεις να γυρισει ο superfunk που ειδικα στο θεμα telecaster ειναι..αρχηγος

αν και συμφωνα με την λογικη του superfunk&πηγαινε να παρεις&1 εσυ οποια να 'ναι, την πιο φτηνη κατα προτιμηση και πηγαινε αγορασε μαγνητες(καλους ομως..)&...

αλλα καλυτερα περιμενε να σου πει ο superfunk..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι νομιζω προς τα εκει θα πηγαινα εγω...brightoutside
μην τα παιρνεις στα σοβαρα πλακα κανουμεem.icon.wink.png

πλακα πλακα εψαχνα ενα μικρο ενισχυτακι να εχω 10-20 watt που θα με βολευε σε καποιες φασεις και επαθα πλακα με ενα φιλο μου με τους stagg,οι οποιοι ειναι κινεζικοι ρε γαμωτο αλλα για τα λεφτα τους επαθα πλακα.θα τον παρω αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα πλακα εψαχνα ενα μικρο ενισχυτακι να εχω 10-20 watt που θα με βολευε σε καποιες φασεις και επαθα πλακα με ενα φιλο μου με τους stagg' date='οι οποιοι ειναι κινεζικοι ρε γαμωτο αλλα για τα λεφτα τους επαθα πλακα.θα τον παρω αυριο

[/quote']

 

Γιατι δεν παιρνεις ενα μαρσαλακι με κεφαλη και καμπινα full stuck (μινιατουρα) 4 watt που δουλευει και με μπαταριες?????????? ειναι πανεμορφο :lol: :lol: :lol: :lol:

 

(το πουλανε 50 ευρο στην Πατρα μην τους γ@#$σω, τι κλεφτες ειναι ρε γαμωτο???)

 

Εδω εχει περιπου 20......

 

http://www.marksmusic.co.uk/acatalog/Marshall_Mini_Amps.html

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν παίρνεις μια Suhr να τελειώνουν τα βάσανα σου ?

( :D Που'σαι ρε Τακη, Χαθήκαμε !!)

Σοβαρά τώρα, Μερικά tips πριν επιστρέψει ο Funk και αρχίσει τα... ψυχολογικά του !!

 

 

Οι Classic Τele είναι καλοφτιαγμένα όργανα, και οι επιδόσεις τους είναι αξιοπρεπέστατες, αρκεί οι προσδοκίες σου να μην είναι υπερβολικές που δεν το νομίζω. Το πρόβλημα που μπορεί να διαπιστώσεις αν παίξεις αρκετές, είναι μια ανακολουθία ποιοτικού έλέγχου που μαστίζει τους μεξικάνους, με συνέπεια κάποιες να παίζουν και να ακούγονται υπέροχα, και κάποιες άλλες να μην αγγίζονται καθόλου (πόσο μου αρέσουν οι υπερβολές !!)

 

Εναλλακτικά θα σου πρότεινα λίγο περισσότερο net surfing με σκοπό την αναζήτηση καλών deals στις Ιαπωνικές Tele που έχω την έντονη αίσθηση πως είναι το καλύτερο όργανο κάτω απο τα 1000 Ευρώ αυτή τη στιγμή στην πιάτσα. Απλά θέλει λίγο ψαξιματάκι, στο οποίο θα βοηθήσει τα μάλα ο Funk όταν τελειώσει με το solarium !!

 

Εμένα οι Highway Tele μου αρέσουν. Θεωρώ πως είναι αρκετά πιο προσεγμένες απο τις αντίστοιχες Strat, και με ένα σετάκι καλύτερους μαγνήτες είσαι αρχηγός ! Αρκεί να ανέχεσαι την ευαισθησία του φινιρίσματος.

 

Καλη τύχη στην ανεύρεση του γιατρικού, και μην ξεχνάς - αν είσαι dedicated tele-freak να επισκέπτεσαι το tdpri.com, το site των απανταχού εξαρτημένων !!

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα πλακα εψαχνα ενα μικρο ενισχυτακι να εχω 10-20 watt που θα με βολευε σε καποιες φασεις και επαθα πλακα με ενα φιλο μου με τους stagg' date='οι οποιοι ειναι κινεζικοι ρε γαμωτο αλλα για τα λεφτα τους επαθα πλακα.θα τον παρω αυριο

[/quote']

 

Γιατι δεν παιρνεις ενα μαρσαλακι με κεφαλη και καμπινα full stuck (μινιατουρα) 4 watt που δουλευει και με μπαταριες?????????? ειναι πανεμορφο :lol:

 

Ρε Goat τι είναι αυτά που του λές του χριστιανού ?

Είναι προφανές πως χρειάζεται έναν Bad Cat Mini Cat.. :wink: :wink: :)

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε..παραλιγο να με ψησεις αλλα ειχα σκοπο να χαλασω μεχρι 150 ευρω το πολυ αφου εχω ηδη δυο ενισχυτες και αυτον τον ηθελα για λιγες φορες για practice...

 

αλλα ρε γαμωτο τι μου το ειπες τωρα;;ξερεις οτι εχω το G.A.S. μεσα μου γιαυτο ε;;και ξερεις οτι μεσα μου τωρα ποια δεν με νοιαζει και πολυ να χαλουσα λιιγα παραπανω για να επαιρνα αυτο το εργαλειακι...αχχχ,τι μου εκανες βραδυατικα...

 

GOATPHILOSOPHER,εχω παιξει με αυτο το marshall αλλα δεν μου αρεσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α και για να μην σε ..προσβαλω silot,οταν ειπα περιμενε να ερθει ο superfunk ξεχασα να πω και εσενα που εισαι και εσυ telecasterακιας..sorry..χεχε

οντως χαθηκαμε και για να σε κανω να ζηλεψεις ειμαι στο νησι για διακοπες..χαχαχα

σε περιμενω για τσιτσιμπυρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου