Προς το περιεχόμενο

προβλημα mic σε home studio


nikoskurt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχω το παρακατω θεμα :

lexicon alpha + behringer mic b1 + aux home stereo για τα ηχεια..

 

ολα καλα με ηχο κτλ ..αλλα με το mic αφου συνδεθει στην καρτα η φωνη μου ειναι συνεχεια ενεργη. δηλαδη την ακουω και απο τα ηχεια και απο ακουστικα . και ειναι ενοχλητικο πανω στην ηχογραφαση με καποιο track ταυτοχρονα... τι παιζει?

 

απο settings στα windows δεν εχει κατι για mute κτλ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τρίτο knob, που λέγεται monitor mix, θα το βάλεις τέρμα δεξιά εκεί που λέει playback. Όταν θα ηχογραφείς το φέρνεις πάλι εκεί που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τρίτο knob, που λέγεται monitor mix, θα το βάλεις τέρμα δεξιά εκεί που λέει playback. Όταν θα ηχογραφείς το φέρνεις πάλι εκεί που θες.

 

φιλε το δοκιμασα και αυτο αλλα τα ιδια .  το μικ μονο που μπαινει στην καρτα και ειναι ανοιχτο το pc και μιλας ακουγετε στα ηχεια και σε ακουστικα.... και σε προγραμματα οπως FL & Ableton  παλι το ιδιο δεν μπορω να κανω κατι σαν mute .

 

μηπως επειδη αντι για monitor εχω τα ηχεια μαζι με το στερεο σε aux? οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου