Προς το περιεχόμενο

Rf analyzers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπαρχει τρόπος να τσεκάρει καποιος τι γίνεται με τα rf σε διαφορετικες περιοχές(π.χ. Στη περιπτωση περιοδειας).Υπάρχουν analyzers που να ειναι αξιοπιστα και αν ναι ποια προτεινετε.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα καλό analyzer ξεκινάει πάντα από ένα καλό μικρόφωνο.

Υπάρχει?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Νομίζω οτι τα rf analyzers δε χρησιμοποιούν μικρόφωνο,αλλά κεραίες ,οι οποίες συνήθως είναι για συγκεκριμένα πεδία συχνοτήτων.Το μικρόφωνο για ποιό λόγο να χρειάζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπαρχουν,λεγονται στα ελληνικα πεδιομετρα,και αυτα που εχουν rf spectrum analyzer και δεχονται κεραιες απ τους δεκτες των ασυρματων μας (που ειναι πιο ακριβα απ τα απλα) σου κανουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή,  από  πόσα  χρήματα  και  πάνω,  πιστεύεις  οτι  πρέπει  να  διαθέσω για  πεδιόμετρο ,ωστε  να  είναι  αξιόπιστο? Έχεις  καμιά  ιδέα  ποιά  θεωρουνται οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή,  από  πόσα  χρήματα  και  πάνω,  πιστεύεις  οτι  πρέπει  να  διαθέσω για  πεδιόμετρο ,ωστε  να  είναι  αξιόπιστο? Έχεις  καμιά  ιδέα  ποιά  θεωρουνται οκ?

 

Δεν εχω δοκιμασει κανενα απ τα φτηνα να σου πω την αληθεια. Ενα που εχει ο συνεργατης μου ειναι πανακριβο αλλα κανει αυτο ακριβως που χρειαζομαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου