Προς το περιεχόμενο

Ταξίδι στο χρόνο


happydreamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συγκεκριμενο μου αρεσε λιγοτερο απο αλλα δικα  σου.Μπορει να παιζει και το γεγονος οτι το προηγουμενο σου ηταν,για τα γουστα μου,το καλυτερο σου.

Μιλαω γι'αυτο εδω:

Lies untold in Clips - Page 1 of 2

 

Ομως,προσωπικα μου αρεσει οτι τα τραγουδια σου εχουν μια απλοικοτητα  που στα αυτια μου κανει να ακουγονται αγνα και ανεπιτηδευτα ακομα και οταν εχουν

πολυακουσμενη,πολλες φορες τετριμμενη αρμονια.

Το ιδιο και τουτο εδω.

Στο μερος πριν μπουν τα τυμπανα η φωνη ηθελε νομιζω λιγο καθαρισμα γιατι μπουκωνει,ακουγεται σα να τραγουδας πανω στο μικροφωνο.

Καποιο high pass filter πιστευω θα βοηθουσε,καλυτερα να σου πουν οι γνωστες μη λεω και ανοησιες.

Σε καποια σημεια που φωνη δεν ειναι ακριβως στη νοτα,στο μερος που ανεβαινει,

του λογου μου δε με πειραζει καθολου για το ειδος,μπορει καποιον αλλο ομως να τον ενοχλησει.

Ολα αυτα με καλη διαθεση.Kαι δεδομενο οτι μ'αρεσει ο τροπος που συνθετεις.

Για αυτο ισως γκρινιαζω πιο πολυ απο οτι πρεπει,συμπαθα με φιλε Χρηστο-θυμαμαι καλα το ονομα ή λεω μ...κιες?

 

Η ουσια ειναι να γραφεις,να γουσταρεις,να βαζεις να σε ακουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το συγκεκριμενο μου αρεσε λιγοτερο απο αλλα δικα  σου.Μπορει να παιζει και το γεγονος οτι το προηγουμενο σου ηταν,για τα γουστα μου,το καλυτερο σου.

Μιλαω γι'αυτο εδω:

Lies untold in Clips - Page 1 of 2

 

Ομως,προσωπικα μου αρεσει οτι τα τραγουδια σου εχουν μια απλοικοτητα  που στα αυτια μου κανει να ακουγονται αγνα και ανεπιτηδευτα ακομα και οταν εχουν

πολυακουσμενη,πολλες φορες τετριμμενη αρμονια.

Το ιδιο και τουτο εδω.

Στο μερος πριν μπουν τα τυμπανα η φωνη ηθελε νομιζω λιγο καθαρισμα γιατι μπουκωνει,ακουγεται σα να τραγουδας πανω στο μικροφωνο.

Καποιο high pass filter πιστευω θα βοηθουσε,καλυτερα να σου πουν οι γνωστες μη λεω και ανοησιες.

Σε καποια σημεια που φωνη δεν ειναι ακριβως στη νοτα,στο μερος που ανεβαινει,

του λογου μου δε με πειραζει καθολου για το ειδος,μπορει καποιον αλλο ομως να τον ενοχλησει.

Ολα αυτα με καλη διαθεση.Kαι δεδομενο οτι μ'αρεσει ο τροπος που συνθετεις.

Για αυτο ισως γκρινιαζω πιο πολυ απο οτι πρεπει,συμπαθα με φιλε Χρηστο-θυμαμαι καλα το ονομα ή λεω μ...κιες?

 

Η ουσια ειναι να γραφεις,να γουσταρεις,να βαζεις να σε ακουμε.

Συμφωνώ σε όλα.

Επίσης γνωρίζω αρκετούς που κάνουν καριέρα με τα ίδια και λιγότερα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο (καλά θυμάσαι), γκρινιάζεις όσο χρειάζεται, ίσως και λιγότερο. Με αυτές τις γκρίνιες έχω κάνει την όποια εξέλιξή μου όλα αυτά τα χρόνια. Έχεις δίκιο σε όσα λες και έχω υπόψιν μου την απλοϊκότητα στη μελωδία, το μπούκωμα στη φωνή (θα προσπαθήσω να το διορθώσω αλλά ίσως δεν βγάλω ικανοποιητικό αποτέλεσμα) και το φαλτσάρισμα στα ψηλά, το οποίο θα το διορθώσω σίγουρα! Η βαρεμάρα και η ανυπομονησία μου μ' έχουν φάει μαζί με την έλλειψη παραγωγικού χρόνου. Θα σε ευχαριστήσω για πολλοστή φορά για το ενδιαφέρον που δείχνεις καθώς και για την ειλικρίνειά σου που έχει αποδειχτεί χρησιμότατη.  :)

 

Yameth, τιμή μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι καλοστημένο, απλό (όχι απλοϊκό), έχει οικονομία και πατάει σωστά σαν παίξιμο, δηλαδή δεν έχει υπερβολές που δεν θα του ταίριαζαν.

Η φωνή μου άρεσε, και ο τρόπος προσέγγισης, είναι κοντά σε πρότυπα που έχουμε συνηθίσει, και δεν έδωσα σημασία σε φάλτσα, διότι τέτοια παντού γίνονται και πάντα διορθώνονται.

Αυτό ένας έμπειρος και πεπεισμένος παραγωγός θα μπρούσε να το πλασάρει άνετα μεταξύ των δεκάδων "επιτυχιών" που μας ξεφουρνίζουν.

 

Δούλεψέ το φίλε (το πράγμα γενικώς) και εδώ είμαστε.

;)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο σε όσα λες και έχω υπόψιν μου την απλοϊκότητα στη μελωδία

Για καλο το λεω-με την εννοια της "αγνοτητας"-και οπως εχουμε ξανασυζητησει ειναι απολυτως του γουστου και θελει ταλεντο να γραφεις ετσι.Το εχεις νομιζω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι καλοστημένο, απλό (όχι απλοϊκό), έχει οικονομία και πατάει σωστά σαν παίξιμο, δηλαδή δεν έχει υπερβολές που δεν θα του ταίριαζαν.

Η φωνή μου άρεσε, και ο τρόπος προσέγγισης, είναι κοντά σε πρότυπα που έχουμε συνηθίσει, και δεν έδωσα σημασία σε φάλτσα, διότι τέτοια παντού γίνονται και πάντα διορθώνονται.

Αυτό ένας έμπειρος και πεπεισμένος παραγωγός θα μπρούσε να το πλασάρει άνετα μεταξύ των δεκάδων "επιτυχιών" που μας ξεφουρνίζουν.

 

Δούλεψέ το φίλε (το πράγμα γενικώς) και εδώ είμαστε.

;)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και τα καλά σου λόγια! Ξέρω ότι δεν το εννοούσες κυριολεκτικά, αλλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου να πλασαριστεί η μουσική μου. Γράφω ξεκάθαρα και μόνο για μένα. Όλοι σας εδώ με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ να φτάσω σε ένα αξιοπρεπές επίπεδο ώστε να είμαι ικανοποιημένος και ταυτόχρονα να προχωράω, κάτι που εκτιμώ πολύ.  :)

 

Για καλο το λεω-με την εννοια της "αγνοτητας"-και οπως εχουμε ξανασυζητησει ειναι απολυτως του γουστου και θελει ταλεντο να γραφεις ετσι.Το εχεις νομιζω.

 

 

Ναι, Γιώργο, κατάλαβα πώς το είπες. Δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης. :D Η αλήθεια είναι όμως ότι προσπαθώ και να εξελίσσω λίγο τις συνθέσεις μου κάθε φορά και νομίζω έτσι πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου