Προς το περιεχόμενο

Καλη 1X12 καμπινα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια πολλά! Θα μπορούσε καποιος να μου δώσει τα φώτα του.Εχω μια palmer 1X12 καμπινα και σκέφτομαι να την αναβαθμισω σε κατι καλυτερο.Εχετε κάποια πρόταση για 1Χ12 καμπινα? Με ενδιαφέρει να αποδίδει καλα (όσο γίνεται)και χαμηλά!Ποσο περίπου 500 ευρω.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω την engl 1X12 με vintage 30 ηχείο . Κοστίζει 400 νομίζω καινούργια και 200-250 μεταχειρισμένη

 

είμαι υπερευχαριστημένος, ωραία σφιχτά μπάσα . Τώρα για χαμηλές εντάσεις, ένας ενισχυτής με καλό master volume είναι πιο σημαντικός imho

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά! Θα μπορούσε καποιος να μου δώσει τα φώτα του.Εχω μια palmer 1X12 καμπινα και σκέφτομαι να την αναβαθμισω σε κατι καλυτερο.Εχετε κάποια πρόταση για 1Χ12 καμπινα? Με ενδιαφέρει να αποδίδει καλα (όσο γίνεται)και χαμηλά!Ποσο περίπου 500 ευρω.

 

Δεν κατάλαβα αν με το χαμηλά εννοείς την ένταση ή να τη βάζεις στο πάτωμα.. Στην πρώτη περίπτωση είναι θέμα ενισχυτή κατά βάση, στη δεύτερη έχει να κάνει με το voicing του ηχείου και την καμπίνα επίσης. Εμένα η δικιά μου είναι η Mesa LoneStar 1x12 open back με ένα C90 ηχείο, και την έχω πάντα στο πάτωμα. Πολύ δύναμη, πολύ ισορροπημένη σε όλα της και 14 κιλά, δηλ. μια χαρά. Το κακό είναι ότι στο Thomann πρέπει να μην υφίσταται η έκπτωση που υπήρχε κάποτε, και έτσι από 450 που την είχα πάρει τώρα τη δίνουν στα 650 (https://www.thomann.de/gr/mesa_boogie_lone_star_11219.htm?ref=search_prv_8). Δεν ξέρω αν κάπου από Ελλάδα τη βρεις φθηνότερα, αλλά αξίζει να το ψάξεις.

 

Επίσης δεν αναφέρθηκες στα ηχεία, οπότε να φανταστώ σε ενδιαφέρει να αγοράσεις καμπίνα σκέτη; Σε κάθε περίπτωση, λίγο προσοχή μην πάρεις κάτι εντελώς ασύμβατο με τον ενισχυτή σου. Χαιρετώ και καλές αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω μια versatile καμπινα...λεγωντας χαμηλα εννοω ενταση.Μια απο τις καμπινες που κοιταω ειναι η mesa boogie που ανεφερες η lonestar,η bogner dirty shirley και η friedman...γενικα αυτες ειναι οι εταιριες που κοιταω ,καθαρα λογω ονοματος δεν μπορω να δοκιμασω καμια δυστυχως.Εκτος εαν υπαρχει κατι αλλο.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για την ENGL

Την άκουσα με ένα mini silver jubilee  και είναι super! Ωραία σφιχτά μπάσα κλπ για βρώμικο ήχο rock 80ς κλπ. Για τη mesa δεν ξέρω... σε roadking 2χ12 με τα c90 δε με εντυπωσιάζει στα βρώμικα κυρίως. Άποψή μου!!!

Τι σου λείπει από την καμπίνα σου? Τι ηχείο έχει?

Και παρεμπιπτόντως έχω ακούσει ότι είναι value for money αυτή, χωρίς να έχω προσωπική άποψη: https://www.thomann.de/gb/harley_benton_g112vintage.htm?sid=e02ec0f337ee202201d06e5eff6e72f8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου