Προς το περιεχόμενο

Φορητός σκληρός δίσκος


AdithetoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βαλε τον σκληρο στο μηχανακι σου κανε ενα πληρες format βαλε τα windows αλλα να δεις οταν κανεις format σε τι ειδους συστημα αρχειων θα δουλεψει για ενα τετοιο pc FAT32 πρεπει να ναι

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και στον pc μου τον έβαλα, και φορμάτ τον έκανα κι από Partition Magic τον πέρασα και τη μια τον έκανα FAT32, την άλλη NTFS....

Πρέπει να του έκανα σύνολο... 15 φορές φορμάτ με διαφορετικούς τρόπους, μια στο pc μου, μια στο pc του! :)

ίδα τα όνειρα σάρκα να παίρνουνε,

τώρα μαζί του τα βλέπω πεθαίνουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες το μηνυμα που σου βγαζει και πες μας τ λεει

εκει μπορει να παιζει το θεμα

αλλα παραξενο ειναι μονο σε αυτο τον σκληρο να σου κανει μλκιες

η απλα εχει βαρεσει ο σκληρος η θελει RAID Drivers μια δισκετα δηλαδη που δινουν με τον δισκο

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν θα εχω να προσθεσω κατι πολυ χρησιμο αλλα επειδη πολλες φορες η λυση ειναι απλη κοιτα :

1) αν ο σκληρος εχει κανα jumper επανω του και αν ναι βγαλε το,

2) μην προσπαθησεις να τον κανεις format οταν εχεις συνδεδεμενο και αλλον σκληρο δισκο ταυτοχρονα, αποσυνδεσε ολους τους αλλους σκληρους και ξαναφορμαρε τον

3) αν πραγματι τον κανεις φορματ ενω εχεις συνδεσει μονο αυτον και κανεναν αλλο σκληρο τοτε κοιτα να τον συνδεσεις με τη σωστη ακρη του ide καλωδιου, δηλαδη την εντελως ακριανη (για τον master) και οχι τη μεσαια (που προοριζεται για τον slave)

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jmone αναφέρω στην πρώτη σελίδα τι μήνυμα μου βγάζει! ;)

 

konu57 αυτό με τα jumper μου μένει να κάνω, να τα ξυλώσω δηλ. όλα τα άλλα όπως τα λες τα έκανα, δοκίμασα άπειρους τρόπους! :D

 

Για να δούμε τι θα γίνει.... :)

ίδα τα όνειρα σάρκα να παίρνουνε,

τώρα μαζί του τα βλέπω πεθαίνουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

konu57 αυτό με τα jumper μου μένει να κάνω' date=' να τα ξυλώσω δηλ. όλα τα άλλα όπως τα λες τα έκανα, δοκίμασα άπειρους τρόπους! :D

 

Για να δούμε τι θα γίνει.... :)[/quote']

 

lol Για να δουμε! :D

 

Παντως ετσι οπως το βλεπω το πιο πιθανο ειναι να ειναι καποιο λαθος που εχει να κανει με τη συνδεση...

 

good luck dude...

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το θέμα είναι ότι φτάνει μέχρι τα μισά της όλης δουλειάς...

ίδα τα όνειρα σάρκα να παίρνουνε,

τώρα μαζί του τα βλέπω πεθαίνουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτή τη σελίδα http://www.tomshardware.com/2005/09/09/windows_in_your_pocket/index.html

περιγράφεται η διαδικασία δημιουργίας ενός "portable windows usb stick", το οποίο το βάζεις σε όποιο pc θες και boot-άρεις "customized" windows και μια σειρά από βασικές, επιλεγμένες εφαρμογές (με την προϋπόθεση ότι η μητρική υποστηρίζει boot από usb). Δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο θες, απλά βάζω το λινκ να υπάρχει, μήπως και φανεί χρήσιμο σε κάποιον από μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου