Προς το περιεχόμενο

Αντίθετος στα ιδανικά μου αλλά εκτιμώ την δουλειά του;


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ωραια. Ηρθε η ωρα να το στειλεις στην εσπρεσσο. Δεν εχει καμμια θεση εδω. Εχει παρει αλλες διαστασεις.

Αντε ξου. >:(

 

 

Σιγά που δεν θα έπαιρνε  :D

ΥΓ. Δεν το έβαλα εγώ εδώ. ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορείς να ακούσεις λοιπόν, ένα nazi-punk group (το γκρουπ του Καιάδα ας πούμε) ή ένα γκρουπ που προμοτάρει τις δολοφονίες και τον ένοπλο αγώνα όπως οι RATM, αλλά να ισχυρίζεσαι ότι δεν είσαι ναζί ούτε ό,τιδήποτε άλλο,

Αν νομίζεις ότι είναι άξιο εκτίμησης όλο αυτό, πάσο.

 

Δηλ. κατα τη γνωμη σου οι χιλιαδες οπαδοι των RATM υποστηριζουνε το εμποριο ναρκωτικων και τις μαζικες δολοφονιες του Sendero Louminoso και ειναι ετοιμοι να πολεμησουν τον καπιταλισμο με τα οπλα  ?  ??? :o

 

εγω στο live τους κατι τζιβατους ΤΡΑΣΤΑΦΑΡΙΑΝΣ ειδα που ετσι και δουνε οπλο θα λιποθυμήσουν επι τοπου  ;D ;D ;D

 

ελαμνιστοντοποσου  ;D

 

υγ.τα ναζι γκρουπ παιζουν hardcore punk ή trash metal ειδη μουσικης που ετσι κι αλλοιως δεν μου αρεσουν καθολου....αρα μην ανησυχεις.....ΔΕΝ θα τα ακουω... ;D   

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπογράφω ό,τι είπε ο Superfunk, μέχρι... σημείου στίξης. Καλύτερα να μην πιάσουμε στο στόμα μας τί είδους άνθρωποι είναι ΟΛΟΙ (ανεξαιρέτως) στο ευρύτερο blues / blues-rock / hard-rock / metal (και... παρακλάδια) μουσικό στερέωμα οι άνθρωποι των οποίων το καλλιτεχνικό έργο, όχι μόνο μεγαλώσαμε ακούγοντας και μελετώντας το, αλλά εν πολλοίς αποτέλεσε και φάρο στις γενικότερες καλλιτεχνικές προτιμήσεις μας και επιλογές. Ποιόν να πιάσω και ποιόν να αφήσω...

 

And yet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα υπαρχει μια σημαντικη διαφορα μεταξυ μας η οποια εμποδιζει την επικοινωνια μας.... ;D

 

Εσυ εισαι ΣΤΡΑΤΕΥΜΕΝΟΣ και ΤΑΓΜΕΝΟΣ σε συγκεκριμενη πολιτικο-κοινωνικο-οικονομικη ΘΕΩΡΗΣΗ του κοσμου...εγω ΟΧΙ. ;)

 

 

 

 

Παρεπιπτόντως...

 

 

ΩΠ! Κάποιος βρήκε την "ατζέντα"...

 

 

 

 

>:D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Superfunk και Έκτορα,

 

αυτού του είδους οι μπηχτές, πέραν του ότι δε βλέπω πώς στοιχειοθετούνται από κάποιον καλοπροαίρετο αναγνώστη, είναι και άκομψες και όχι απαραίτητες για να διατυπώσετε το x επιχείρημα.

Αν κάποιος κάνει πολιτική προπαγάνδα, βαράτε μας μια αναφορά στο συντονιστή κι αφήστε το στη κρίση μας. Αρκεί να την εμπιστεύεστε.

Αν πάλι απλά δε μπορείτε να συμφωνήσετε πως διαφωνείτε, δοκιμάστε μια βόλτα στον καθαρό αέρα ή κάτι ανάλογο, ό,τι σας ηρεμεί παιδιά.

 

 

 

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέραν του ότι δε βλέπω πώς στοιχειοθετούνται από κάποιον καλοπροαίρετο αναγνώστη,

 

maxresdefault.jpg

 

δοκιμάστε μια βόλτα στον καθαρό αέρα

 

στον καθαρο αερα ειμαι μολις τελειωσε η πορεια μεσα στη ζουγκλα του Περου με το Sendero Luminoso του οποιου ειμαι μελος... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Clash, δεν έχουν την αξία τους επειδή είναι αριστεροί. Την ίδια περίοδο, όλοι σχεδόν (οι του νέου κύματος) ήτο αριστεροί, αλλά μόνο εγώ τους θυμάμαι (και η μάνα τους). Ως εκ' τούτου, προκύπτει αβίαστα πως οι πολιτικές τους πεποιθήσεις και το καλλιτεχνικό τους έργο είναι δύο άσχετα πράγματα, παρ'ότι αυτό στενοχωρεί διαφόρους.

 

Μία σημείωση προς αυτούς που θα προτιμούσαν να μην υπάρχει το παρόν νήμα : ρε παιδιά, μήπως εσείς είσαστε σε λάθος φόρουμ (ή σε λάθος σύμπαν, γενικότερα). Είδατε κανέναν να γκρινιάζει με τις Ολύμπιες κιθάρες (και άλλες αδιανόητες μαλακίες) δέκα μέρες τώρα; Ο καθένας συζητά αυτό που τον αφορά, κάποιοι για καλώδια, κάποιοι για λουκούμια και κάποιοι για την ουσία των πραγμάτων.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία σημείωση προς αυτούς που θα προτιμούσαν να μην υπάρχει το παρόν νήμα: στο νοιζ

Fixed

 

Υπαρχουν απιστευτες στον αριθμο, σελιδες στο δικτυο, που μπορει να σχολιασει, κουβεντιασει,

εκφρασει αποψη, διασταυρωσει τα ξιφη του, ξεκατινιαστει, μ!@#$κισθει με αναλογα θεματα,

ο καθενας μας. Εδω μπορουμε να κανουμε τα απο πανω αλλα για κσυλα, λαμπες, καλωδια, μικροφωνα

και τα λοιπα σκατα που μπορουν να σχετιζονται με μουσικη και ηχο. Ολα τα αλλα πανε στην εσπρεσσο

την οποια εγω τουλαχιστον δεν επιθυμω να βλεπω. Ετσι τουλαχιστον θυμαμαι να εγιναν τα πραγματα.

 

ρε παιδιά, μήπως εσείς είσαστε σε λάθος φόρουμ

Εαν ειμαι σε λαθος φορουμ σε παρακαλω να με ενημερωσεις.

Εαν δεν ειμαι θα ηθελα να φροντισεις να μη ξαναδω οσο ειναι δυνατον αναλογα θεματα.

Ευχαριστω.

 

 

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν ειμαι θα ηθελα να φροντισεις να μη ξαναδω οσο ειναι δυνατον αναλογα θεματα.

 

Μα.. πως να το φροντίσω; Προφανώς, ανοίγουν και ευημερούν διότι κάποιους ενδιαφέρουν. Είναι δυνατό να τους βάζεις εσύ χέρι; Συζήτα ότι θέλεις και άσε και τους άλλους να συζητούν ότι θέλουν.

 

Κατά τη γνώμη μου, το θέμα που διατυπώνεται στον τίτλο του παρόντος νήματος έχει τεράστια σημασία, με την έννοια ότι όλοι το έχουμε σκεφτεί και έχουμε ίσως διστάσει.

 

Είναι λογικό να πετιέται κάποιος σε ένα θέμα που δεν τον ενδιαφέρει και να λέει "ξου";

 

???

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ θα το γράψω και ας σπαστείτε : η απαίτησή σας να μιλάτε (και καλά) για σύχρονα μουσικά λαϊκά ιδιώματα αλλά όχι για την πολιτική που εμπεριέχεται εκ' των πραγμάτων σε μία τέτοια συζήτηση, μου θυμίζει συζήτηση ανάμεσα σε έφηβες που καμώνονται πως μιλάνε για το σεξ (που δεν έχουν κάνει) αλλά όχι για το πως ξεπλένεται το σπέρμα από τις παλάμες.

 

Ε, ναι...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου